Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » "Időszakos alkoholizmus"?

"Időszakos alkoholizmus"?

Figyelt kérdés
Én általában nem szoktam inni, csak nagy ritkán, különleges alkalmakkor, és olyankor sem leszek részeg. viszont azt vettem észre, hogy ha igen, akkor pár napon belül újra megkívánom, elég erősen. (Ilyenkor már nem iszom.) Mi okozza ezt? Mással is van ilyen?

2012. nov. 7. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem alkoholizmus.
2012. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, azért tettem idézőjelbe.
2012. nov. 7. 10:17
 3/4 Phoney ***** válasza:

Ami kellemes élményt okoz, azt megkívánja az ember pár nappal később is, amíg friss az élmény. Attól függetlenül, hogy addiktív szer-e vagy nem. Ez lényegében nem különbözik attól, mintha az eperfagyi nyújtotta eufóriával történne ugyanez, csak az gyengébb.


Kevesen tudják, hogy a legtöbb „drog” kizárólag ezzel okoz függőséget: egyszerűen azért kívánod újra, mert jól érezted magad tőle.

2012. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Köszönöm szépen!
2012. nov. 7. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!