Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen hatással jár pl. fél...

Milyen hatással jár pl. fél liter sör elfogyasztása?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, eddig keményen ellent álltam az alkoholnak, bármennyire is csábítottak egyesek. Elvből nem iszom, ezért nem tudom, hogy milyen hatása van az alkoholnak.

Leírná valaki?


Előre is köszönöm!


F/16


2009. júl. 3. 01:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél liter sörnek nincsen káros hatása.Átmossa a vesédetmaximum:-) És magadhoz veszel egy kis b vitamint:-D Persze ezzel nem az alkoholizmusra szeretnélek buzditani
2009. júl. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Hát a kérdésedből kiindulva te még nem sok alkoholt fogyasztottál életedben, ezért rád erősebb hatással van mint egy olyanra aki, nem is az h alkoholista, csak szokott inni. Mert az alkohol is ha úgy vesszük a drogok közé sorolandó. Minél többet fogyasztasz belőle, annál több kell ahoz, h ugyan azt a hatást elérd, mint előtte sokkal kevesebbel. Szóval rád kb olyan hatással lenne h picit mosolyognál, és kivörösödne az arcod. Aki szokott inni, annál 1 sörnek nincs látható hatása.( Mondjuk ez alkattól, és szervezettől is függ) Remélem 17 éves fejemmel tudtam tanácsot adni egy ilyen témában. :)
2009. júl. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én csak nagy ritkán iszok, annyi hogy álmos leszek tőle és néha hányingerem is lesz. Viszont ha lassan iszom meg akkor semmi hatása.
2009. júl. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kis bódultság,és lazábban látja ilyenkor az ember a környezetét amolyan feszültség oldó,bátorító. Minél többet iszik az ember ez annál jobban erősödik amig már a beszéd illetve mozgás koordinációs zavarok lesznek.

Ha valaki soha sem ivott és hirtelen túl sokat iszik az szinte mindig rosszulléthez vezet.

Van még a másnaposság..igen kellemetlen..ez az ébredés után van és általában a rossz minőségű rövid ital illetve a keverve ivás(sör,bor,pálinka)de az én véleményem az hogy az alkohollal ivásakor MINDIG ENNI KELL valamit ez igen csak segít abban hogy másnap "ne essen szét" az ember feje a fájdalomtól.

2009. júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nem szoktál inni, fél liter sörtől kissé megszédülsz, időnként koordinálatlan mozdulatokat teszel, kissé homályos lesz a gondolkodásod, rendezetlen a beszéded. Esetleg imbolygó a járásod időnként. Ellazulsz, viccesebben látod a dolgokat.Rajtad ennyi meglátszik.

Én sem iszom sokáig, és ha utána megiszom egy korsó sört, ezt tapasztalom. Úgymond "fejbevág"

Hamar hozzá lehet szokni, aki rendszeresen issza, az ennyit észre sem vesz, neki csak üdítőital.

44/N

2009. júl. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy ha engedsz a csábításnak és elmész a haverokkal egy sörre, mindenképpen egyél előtte egy szelet zsíros kenyeret otthon, így lassabban fog a fejedbe szállni...ha közben érzed, hogy szédelegsz vegyél egy csomag ropit és igyál meg közben egy pohár vizet...! De ha semmi fura nincs, akkor jöhet a 2. korsóval...:))) De csak óvatosan...:)
2009. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
1 uveg (fel liter) normal 5 % os szokesor nem lenne rad meg neked sem kezdo letedre komoly hatassal. kicsit mosolygosabb lenel egy rovid idore es ha nagyon meleg van akkor kicsit megszedulnel tole de szerintem erdemes kiprobalni!!! az italozas nagyon jo dolog ha az emberrel nem szalad el a lo...de beloled ezt nem nezem ki :) 1 uveg sor vagy 1 pohar bor egy hetvegen belefer 16 evesen. jo ivast :D
2009. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ha komolyan visszaemlékszem, akkor csak kétszer ittam "komolyan" alkoholt. Egyszer mamám beszélt rá egy fél liter borra, máskor pedig egy kicsivel kevesebb 50%-os VBK-t ittam.

2009. júl. 3. 17:39
 9/14 anonim ***** válasza:
16 évesen jól gondolkodsz,ilyen korban a fiatalok meg vannak csúszva minden hétvégén..én is közéjük tartoztam,sztem egy üveg sörtől semmi bajod nem lesz,lehet meg sem fogod érezni..ez mindenkinél máshogy jön le..én ha kimegyek horgászni reggeltől estig simán lemegy egy ládával és esetleg csak szalonspicces vagyok..ki hogy bírja..de sztem maradj meg ilyennek,az italozásból semmi jó nem születik.
2009. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha komolyan visszaemlékszem, akkor csak kétszer ittam "komolyan" alkoholt. Egyszer mamám beszélt rá egy fél liter borra, máskor pedig egy kicsivel kevesebb 50%-os VBK-t ittam."


Ácsi! A sör ca. 5%-os, míg a fehérbor ca. 10-11, a vörösbor meg ca. 11-12%-os. És emiatt jobban üt, mint ugyanannyi sör, hiszen ennyi bor több, mint két üveg sörnek felel meg.

2009. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!