Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Megengedik a pálinkafőzők...

Megengedik a pálinkafőzők hogy végignézzem a pálinkafőzést?

Figyelt kérdés
Nehogy összeöntsék más cefréjével az enyémet.
júl. 10. 06:35
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem.
júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De igen, kissebb főzdék megengedik ên is kívártam amíg lefő.
júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahová te viszed a cefrét ott igen. Ahol utoljára voltam ott van asztal, székek, tv, hűtő, elüldögélhetsz amíg kész nincs. De amúgy zárt rendszer, szóval nem látsz semmit.
júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"De amúgy zárt rendszer, szóval nem látsz semmit."


De azt látom hogyha összeöntenék más cefréjével nem?

júl. 10. 11:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: Igen, azt látnád, de nem szoktak olyat csinálni. Olyat viszont igen, hogy pl. 500 l-es az üst, te nem viszel csak 200 l-t akkor az előző főzés moslékából nem enged le csak annyit, hogy a tiéd beleférjen. Megspórol egy csomó időt meg energiát (és ugye így pénzt is).
júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem öntenek össze bármit. A főzőkben minőségi szeszkózás megy. Max akkor mixelik az esszenciát, amikor olyan cefrét viszel nekik, amiből már nem lehet megállapítani milyen gyümölcsből van. Na olyankor spékelik meg egy jó adag cukorral a cuccost, de a lepárlás után nem fogod megmondani, hogy mi volt a varázslat.
júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem ha te főzetsz, akkor kötelesek.
júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 :D :D :D Mi van...??? Mit csinálnak a cukorral? :D

Anyám... Mit spékelnek rajta cukorral? Cukorból erjedés során keletkezik alkohol! Tehetsz cukrot egy kierjedt cefrébe, annyi történik, hogy édes lesz, és ha ezt esetleg lefőzöd, akkor annyi történik, hogy leég a cefre. Miért tennének ilyet? Ahhoz, hogy egy kierjedt cefrében újra erjedést indíts, nem elégséges a cukor, ahhoz azt a cefrét be kell oltani élesztőtápanyaggal és alkoholtűrő fajélesztővel és még így is erősen a cefre alkoholtartalmától függ, hogy történik-e valami vagy sem, mert ha magas, akkor nem indul újra az erjedés, mivel az élesztő nem bírja az alkoholt az a helyzet. Arról nem beszélve, hogyha sikerül is, nem kiszámítható mennyi bent maradt cukrod lehet. A bent maradt cukor szintén fokozza a leégés veszélyét még keverőszáras főzőberendezés esetén is, továbbá ehhez idő kell, hogy az erjedés végbe menjen, pláne már alkoholos közegben megnövekszik a szükséges idő. Ennyi őrületes legendát, mi terjed a szeszfőzdékről, ez agyrém. A valóság az, hogyha keveset kapsz, az azért van, mert nem tudsz cefrézni és valamit elrontottál, hogy előző évben viszont jó volt, annak oka lehet legfőképp a szerencséd, továbbá az eltérő cefrézési körülmény, hőmérséklet, eltérő gyümölcs minőség stb.

Miért kellene megállapítani, hogy milyen gyümölcsből készült a cefre? Hol érdekli őket? Teljesen mindegy milyenből van, ugyanúgy le kell párolni, mint a többit. Alkoholt adnak ki, azt a gyümölcsöt írják be, amit a tulajdonos mond, ha nem tudja (bár ilyen nincs), akkor vegyes, ennyi. Senkinek nem öntik össze a cefréjét másik cefrével. Ezért van minimális mennyiség, amit vinni lehet, az pedig annyi szokott lenni, amennyit egyszerre felönteni lehet, ill. annyi amennyivel már érdemes nekiállni felfűteni az üstöt. Ez meg változó, a főzdéstől függ, hogy mennyire megy a bolt.

Egy 400-as főzőt nem muszáj megrámolni közel 400L-el, abba lehet tölteni akár 100-200L-t is, és mivel kevesebb mennyiség, így nyilván a felfűtési ideje rövidebb, mint közel 400L-nek. Kifőzött cefrére nem öntenek rá még ki nem főzött cefrét, ugyanis a kifőzött cefre tönkre tenné a párlatot, un. "fazék" íze lesz tőle. Spórolni valóban lehet, de azzal, ha nem állsz meg, hanem tolod, mint a barom, ezért is megy 0-24-ben egy tisztességes szeszfőzde szezonidőszakban, ugyanis ha nem hagyod kihűlni az üstöt, azon baromira sokat lehet spórolni (energiát). Egy kicsi főzőnél is én pl. a második felöntésnél már fél órával előbb érem el a felfűtést, harmadik felöntésnél már akár háromnegyed órát is tudok spórolni, ha gyors vagyok, gyorsan kiöntöm a lepárolt cefrét és gyorsan felöntöm a következő adagot, egy főzdében meg olyan a felszereltség, figyelj... nyitja a csapot, lefolyik egy pillanat alatt a moslék, nem úgy van, mint én, hogy meregetni kell, van cefreszivattyú is, egy pillanat alatt feltöltik az üstöt és már lehet is durrgatni alá. Ezzel spórolsz, nem a bent hagyott moslékkal...

júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: "Kifőzött cefrére nem öntenek rá még ki nem főzött cefrét,"


Nekem a szeszfőzdés mondta, hogy szoktak ilyet energiaspórolás miatt. Idézem: valamiből nekünk is meg kell élni.

júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szoktak ilyet csinálni nekem is ezt mondták. A legtöbb helyen azért eléggé lazára veszik a figurát.
júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!