Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen sört válasszak, ha...

Milyen sört válasszak, ha alapból a sör keserű/savanyú ízét nagyon nem szeretem?

Figyelt kérdés
jan. 18. 12:42
1 2 3
 11/22 Phoney ***** válasza:
100%

Amit nem szeretsz, az nem "a sör" keserű/savanyú íze, hanem az itthon legismertebb sörfajták keserű/savanyú íze. Ha ilyen "igyá akkó gyümülevet"-emberekre hallgattam volna fiatalon, valszeg azóta sem szeretném "a sört"...


Ha nem akarod bonyolítani, ezekhez képest már egy Dreher Bak is édes, vagy kb. bármelyik búzasör (wei$bier), pl. Edelweiss, Apostel, Pécsi búza, nem tudom, most mik futnak még a szupermarketekben.


Ha valami tényleg ellentétes végletet akarsz, akkor meg Pannonhalmi Dubbel vagy Quadrupel, na ezektől nem lesz "savanyú a szád" :)


ma 13:11

Nem, a sör nem "sörízű". Minden sörnek az adott sörfajtára jellemző í>e van, egyes fajták hasonlítanak egymásra, mások nem. A kispórolt olcsó lagersör az pl. olcsó kispórolt lagersörízű, 10-ből legalább 9 magyarnak ez a "söríz", aztán hirdetik az evangéliumot, hogy "a sört" ilyennek kell szeretni...

jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
#9: nekem egyszer egy ismerősöm mondta, hogy a sört nem szeretni kell, hanem meginni :D
jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Lager jellegűt
jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

11-es!

De, a sör az sörízű.

Különböző sörök vannak, különböző ízekkel.

Kedvencem pl a Riegele amaris 50 és a Riegele augustus 8. Mindegyiknek más söríze van.

jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#11 itt az alap kérdés, hogy miért pont sört akar választani, ha a keserű ízt (ami a sörök igen nagy részét jellemzi) nem szereti.

Ha azért, mert kíváncsi rá, hogy van-e olyan, ami neki is ízlene, akkor tényleg a sörök egy kis hányadában keressen, ahogy javasoltad. Ez a nehezebb és drágább út, sör “különlegességeket” próbálgatni.


De van egy olyan érzésem, hogy csak szeretne néha kulturáltan alkoholt fogyasztani, és ellazulni, de valamiért azt érzi, neki söröznie kell(ene). Ha így van, akkor inkább hanyagolja a sört. Ott vannak a borok nagyon széles választékai, vagy a koktélok (gin/vodka/whisky + ami ízlik mellé).

Sokkal egyszerűbb máshol keresnie, ahol kifejezetten finom ízeket is találhat elsőre.


#12 de amint látod, pont ez a “megivás” problémás a kérdezőnek. Erre írtam, akkor ne erőltesse. Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld... Hasonló hülyeségekkel én is tudok szolgálni.

jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Ízesített sörök más nem angyon van, mind keserű csak valamelyik kevésbé valamelyik jobban.
jan. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Búzasör.

Nekem a számos tetszik, pill


Megvan

Kronenbourg 1664 Blanc


szerbiában gyártják a mi piacunkra kerülőt, szóval nem várható a top ettől se, de nekem így is a legihatóbb sör jelenleg.


Még régen ittam egyet, ami tetszett, aldiban veszegettem... ez a világos címkéje volt egy emberrel de így ránézve mind az apostel, paulaner és valentinus is tökegyforma címkéjű. Weissbier. Kóstolgasd végig 😃


Az biztos, hogy a magyar márkások mind szarok. Végigkóstoltam és pocsék. A legrosszabb amit ittam eddig az pedig az aldis olcsó (passzolom mi a neve.. ilyen tipik aldi sajátmárkás fantázianév). Tehát ezek olyanok, mintha csinálnának egy alacsony alkoholtartalmű búzavalamit, és utána valami rossz tisztaszesszel felöntenék. Vagy nem tudom, de annyira különválik bennük a sör és az alkohol íz, hogy ihatatlan.


1664-nél nincs ilyen, ennek egységes és lágy íze van.


Meg persze kinek mi... ízlésen nehéz vitatkozni, mert mindenkinek más, így csak a saját tapasztalatomat tudom mondani 😃

jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Heineken,asahi,miller,kb bármelyik barna, búzasörök, gyümölcsös sörök. Ezekben mind nagyon kevés komló van, vagy nincs is,így nincs az a kesernyés sör ízük.
jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Gyümölcsöset. Natúrból nem tudok mit mondani, a sör sajátos ízvilága szinte mind ugyanolyan - ízben van eltérés, de ízVILÁGBAN ugyanaz!

De miért akarsz sört inni, ha nem szereted?

jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Phoney ***** válasza:
56%

ma 19:30

Hát, lóf***t se értesz a sörhöz, ha szerinted ízvilágban mind ugyanaz.


jan. 18. 20:11

Szerintem meg akik nem szeretik "a sör keserű/savanyú ízét", azok jellemzően megkóstoltak 4-5 kispórolt szar lagert, meg jó esetben (!) 1-2 gyatra barnasört.


Szerintem elég illusztris #3 jan. 18. 13:04 véleménye, akinek a legtöbb sör "fúj", de egy Borsodi Hoppy már jólesik neki... ennyit erről.

jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!