Akik arra hivatkoznak, hogy nem szeretik a kukoricagríz tartalmú söröket, meg tudják fogalmazni, hogy mit éreznek, ami nem tetszik? Illetve, mit gondolnak mennyi a kukorica aránya árpamalátahoz képest?
Enyhén savanykás, kicsit ilyen "poshadt" íz. Nehéz izolálni, mert összekötődik az olcsó sörök vizességével (3-4,5% alkohol) meg széterjesztettségével, a rossz minőségű maláta ízével.
Egyébként attól, hogy egy sörben nincs kukorica, az még nem garancia a minőségre. Lehet nagyon rossz minőségű a maláta, illetve a malátázatlan árpa ugyanígy az olcsósítást szolgálja, az rajta szokott lenni a dobozon szintén (az árpamaláta mellett árpa).
7: a kukoricás prémiumként árazott sörök (>5% alk.) átlagban ugyanannyi % kukoricát tartalmaznak, mint az alacsony árkategoriások. Amit a laikusok kukoricaízként definiálnak, az általaban valami más, de szintén a költséghatékony összetételből, receptből származó érzet, vagy még inkább pszichológiai hatás a címke láttán.
Rossz minőségű maláta nem kerül be. A szocializmusnak már régen vége.
És az árpára mi a panasz?
"Rossz minőségű maláta nem kerül be. A szocializmusnak már régen vége."
Az nem a szocializmus sajátja, hogy hitvány sörök uralják a piacot. Ilyen alapon rossz minőségű szőlőből készült boroknak sem szabadna lennie a polcokon.
Ennél egyébként nagyobb baj, hogy az összes létező cukrot kierjesztik, amit egységnyi gabonából ki lehet hozni, ettől pedig üres, vékony lesz mindegyik sör, mert nincs szárazanyag-tartalma az erjedés után.
Az összes létező cukrot nem tudja felhasználni az élesztő és a száraz söröknek is megvan a maga tábora, főleg forró éghajlaton, ahol az frissítőbb.
Mindenkinek megfelelő termék nincs. Ezért van termékválaszték.
Egy sörgyártó sem kockáztat a maláta vagy más alapanyag minőségével már a 21. században, nagy pénz van ebben az iparban is. Főleg mivel nem az alapanyag a legnagyobb költségtényező, hanem a gáz ára.
A felhozott panaszok legfőképpen az gyártótól függnek, a felelős szakembertől. A példaként említett Borsodi esetében is nem a kukorica kiváltása okozta a változást, hanem hogy hosszú idő után sikerült jó szakembert leszerződtetniük vezetőnek.
A boripar teljesen más mechanizmusok alapján működik, azzal együtt, hogy élő anyaggal dolgoznak mind a bor, mint a sör esetében is tehát, nem varható el egy pl. acélipari monotonitás. Az alapanyag es évjárat (éghajlat) függő, ez áll az első helyen a bornál. A sörben az alapanyag minőségi változásai nem akkorák, mint a sörnél. Az elvárt jó standard alapanyag szállítása nem olyan nagy ügy, tévhit a rossz maláta. Rugalmasabb a gyártás is. De ehhez a rugalmassághoz jó szakemberi döntések kellenek, mivel a legbonyolultabb élelmiszeripar. Ez a gyenge pontja.
A Borsodi kukorica nélkül meg új szakemberrel is egy nagyon rossz sör. Érdemes összekóstolni egy középkategóriás cseh lagerrel.
Az összes létező cukrot nem tudja felhasználni, ez retorikai túlzás volt, de az már cefrézés kérdése, hogy milyen arányban kerül a sörbe erjeszthető és nem erjeszthető cukor. Ezekről a Borsodi költségalapon dönt, nem azért van széterjesztve a sörlé, mert a magyar fogyasztóközönség a száraz sörök elkötelezett híve.
Szerencsére van bőséges termékválaszték az antiborsodistáknak is.
De engem most a kukoricaízt ertelmesen megfogalmazni képes fogyasztói vélemények érdekelnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!