Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek jó lesz a tojáslik...

Szerintetek jó lesz a tojáslikőröm? Jól csináltam? :/

Figyelt kérdés

Így csináltam:

5tojás sárgáját kikevertem 25-30dkg cukorral. Fél liter tejet felforraltam amibe raktam 2 csomag vanilliás cukrot.

Ezt összekevertem majd a végén hozzáadtam 2dl vodkát.

A végeredményem egy nagyon habos, majdnemcsak madártej ízű kicsit habos lötty aminek van egy kis utó vodka íze.

Szerintetek jó lesz?Jól csináltam?


2010. okt. 12. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem így elolvasva kevésnek tűnik a vodka. én kb fele-fele arányban csinálná, a tejjel. maga a készítés menete jónak tűnik. a tejet gondolom lehűtötted, mielőtt a tojással keverted. mert ha nem, megfőhet a tojás és darabos lesz
2010. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
langyos volt..:S
2010. okt. 12. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen hideg tejjel kell, és 96 fokos tiszta alkohollal. Patikában lehet venni. Arany árban van.
2010. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg szűrd át sűrű szűrőn, és állni is kell neki, mert még "nyers". Össze kell érni az izeknek.
2010. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BeerHunter ***** válasza:

Igen, mindenképp szűrd át sűrű szűrőn! Máskor még mielőtt összekevernéd az egészet, a sárgájával tedd ugyan ezt.

A vodka lehetett volna min. fél liter.

A te kombódhoz még egy mokkás kanál rumot tennék, az ad neki egy fasza pikantériát:)

Sok sikert!

2010. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

elkészítettem, a tel langyos volt..

Ettől lehet alami bajunk, betegségünk ha megisszuk?

vagy leszűröm akkor nincs gond?

2010. okt. 13. 18:16
 7/8 BeerHunter ***** válasza:
Ha fertőzött volt a tej vagy a tojás, azon a szűrés nem segít:)
2010. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A tej jó volt, a tojásnak nem éreztem rossz szagát!

2 nap után kicsit jobb..De még mindíg nem érzem azt a "végkifejlett" ízt..:/

Ez nem gond.

Amúgy nem volt darabos, leszűrtem és szinte semmi nem maradt a szűrőn.Akkor ezek szerint a tej már nem volt annyira meleg hogy valami bajt csináljon?!?!:/

Kiváncsi vagyok mi lesz belőle..

2010. okt. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!