Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkafőzés lakásban mennyire...

Pálinkafőzés lakásban mennyire problémás, ha cefre nélkül csinálom fajélesztővel?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván táplálék kell bele, lehet nem is egyszer. Tökéletes fertőtlenítés klórmentesen, zárt erjesztő kotyogóval, hőmérsékletszabályzás. Számtalan apróság, amit nem árt tudni és alkalmazni, főleg az élesztő egészsége körül. És akkor az még mindig csak egy sittes pia. Akkor már inkább 100%-os, tartósítószermentes almaléből indulj, a siker is kicsit másképp esik.
2023. máj. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
8%
Nem fog működni.
2023. máj. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdéssel kezded, akkor sehogy ne kezd el, mert esetleg felrobbantod a házat a nagy cefrementes élesztőpálinka főzés közben.
2023. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 mindentudó99 ***** válasza:
Nyilván cukros vizet akar kirottyantani. De magában így nem megy. Vqlami kell bele. Reszelt alma pl meg plusz sav.
2023. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
5%

Az almaszószos is szépen fog robbani. Esetleg csak magvakul.


Majd nem lesz elég sima vagy erős neki. Felteszi újra visszahígítás nélkül és durr.

2023. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi hülyeséget írtok... elképesztő!

#14 Abban igazad van, hogy a cukros víz spontán erjedéssel nem erjed ki, de nem kell bele okvetlen valamilyen gyümölcs. Cukros víz fajélesztő és élesztőtápanyag(!) adagolásával kierjeszthető. Vannak speciális élesztők is, melyek tartalmazzák az élesztőtápanyagot is és képesek 48 óra alatt 6kg cukrot kierjeszteni. Az már más kérdés, hogy Magyarországon a cukorcefre készítését a törvény tiltja! Ezért sem értettem miként tudták piacra dobni nálunk a Hard Selzer-t, ugyanis az cukorcefréből készült alkohol, csak nincs lepárolva. Nem kell tőle megvakulni, az előpárlati frakció hosszabb, mint egy gyümölcscefréből készült párlatnál.

Ha visszahígítás nélkül próbálsz tisztázni, akkor egy dolog történik, nem tudod a frakciókat jól elválasztani egymástól, mert nehezebben különülnek el egymástól, nehezebben veszed észre, honnan középpárlat, a robbanásveszélyt nem növeli! Robbanásveszélyt az tudja növelni, ha a pálinkafőző berendezést nem látták el valamilyen védelemmel, például a DES tip. pálinkafőzőberendezések kupolái nem zárnak légmentesen, egy vályúba ül bele a kupola, és ezt a vályút meg kell tölteni vízzel, és a víz ami lezárja. Túlnyomás esetén ezt a vízréteget a túlnyomás kilöki és megszűnik a túlnyomás, ennek okán nem bír felrobbanni. Túlnyomás pedig úgy bír kialakulni, ha páracső eldugul. Eldugulni akkor tud, ha cefre rostban gazdag mi több abban akár egész gyümölcsök, magok is vannak és a cefre felhabzásra nagyon hajlamos és még az üst is túl lett töltve, azaz ezt a felhabzást nem tűri el, eljut a kupolába, majd a kupolából a páracsőbe a felhabzott cefre, ami felhajt magával a páracsőbe egész gyümölcsöt vagy magot. Így történik robbanás. Így lehet közvetett módon köze ahhoz, hogy miből készült a cefre, hogyan készült a cefre, de robbanásveszély az első főzésnél áll fenn, nem pedig a tisztázás során.

A végeredmény egyébként egy teljesen semleges alkohol lesz, szóval az a hozzászólás, hogy "finom lesz", ami feltételezem arra utalt, hogy meglátása szerint valamiféle okádék dolog jön ki belőle az nem igaz, nem lesz rossz ízű a végeredmény, helyes lepárlással semmilyen íze nem lesz az alkoholon felül.

Citromsavval nem szabad a cefrét savazni, mert káros anyagok keletkeznek, mely a lepárlás során a párlatban összpontosul. Borkősavat vagy foszforsavat érdemes erre használni, de a cukorcefrét teljességgel felesleges savazni, megfelelő élesztőt kell használni. A bodzavirág tápanyagnak abszolút elégtelen, tehát amennyiben sikerült már bodzavirágból bodzapárlatot készítened, abban az esetben sikerült már cukorcefrét kierjesztened, bár tény, hogy tápanyag hiányában az erjedés egy idő után leáll, de az a bodzavirágból készült cefréd, melyet kierjedtnek tekintettél, abban is 100%, hogy volt bőven maradék cukor, ha nem adagoltál hozzá élesztőtápanyagot! Egyébként ha készítesz bodzából cefrét, azt javaslom, hogy a bogyóból készítsd! Ízben, illatban, is jobb párlatot produkál, és azért írok párlatot, mert ehhez is szükséges némi cukor hozzáadása, anélkül a kihozatal tragikus, kb. 1.5-2L-t lehet elvárni 100kg bogyóból. A gyümölcsöt le kell bogyózni, szár nem kerülhet a cefrébe, ezért érdemes megvárni míg jól beérik a bogyó, akkor könnyen lejön a kocsányról.

2023. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Citromsav kapcsán: szerinted milyen káros anyag keletkezik belőle?
2023. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!