Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy van az hogy van olyan...

Hogy van az hogy van olyan ember aki iszik alkoholtbde mégsem szokik rá a szervezete?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon sok jagert és vodkat ittam, most már alig iszok és mégsem érzem azt hogy kívánná a szervezetem. Nem tudok raszokni se az alkoholra se a cigire.

2022. jún. 14. 01:11
 1/10 A kérdező kommentje:
De nem is akarok rájuk szokni
2022. jún. 14. 01:11
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Te csak azt hiszed hogy nem tudsz rászokni.. Régen én is így voltam. Próbáld ki hogy minden nap csak egy kicsit is rúgsz be 1 hétig és utána nézd meg. Cigivel is ugyanez.
2022. jún. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már én is próbáltam úgy H csak annyit ittam H pont kikapcsolja az agyam de minden nap még így se kívánom
2022. jún. 14. 04:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Már elvette a kedvem az H rossz az íze mindegyiknek és vmit inni kell utánuk
2022. jún. 14. 04:12
 5/10 A kérdező kommentje:
De te raszoktal?
2022. jún. 14. 04:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyén függő, de az alkoholizmusba vezető úton hosszú, évekig tartó folyamat lehet azt a mélységet elérni amikor már látványosak az elvonási tünetek.

Szerencsére nem lesz mindenkiből alkoholista, sokan leállnak az alkoholizálással időben (kellemetlen utóhatások, fontosabb célok, pl a család stb), de sokan csapdába is esnek a rendszeres, vagy rendszertelen, de nagy mennyiségű alkohol ivással.

2022. jún. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg is válaszoltad saját magadnak. Vannak olyanok, akik az ivás negatív tapasztalattal jár, mint nálad, hogy rossz ízű, de lehet betegség miatt is, vagy szimplán önkontroll.
2022. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus kialakulása nem csak annyiból áll, hogy iszol, iszol és egyszercsak bumm, függő leszel.


Komoly hátterek állnak mögötte. Persze olyan is van, hogy valaki csak úgy lesz alkoholista, hogy háttér nélkül rászokik, de a legtöbb alkoholistának olyan háttere van amely nem minden napi.

2022. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

A legtöbb embernek egyáltalán nem szokik rá a "szervezete" (idegrendszere), mert az alkoholisták közt kisebbségben vannak a fizikai függők. Fizikai függő csak az lesz, aki gyakorlatilag már nem szokott kijózanodni, folyamatosan tart valami véralkoholszintet (este is beiszik annyira, hogy másnap reggelig nem megy ki).


A legtöbb alkoholfüggő "csak" pszichés függőségben szenved, az pedig akkor alakul ki, ha már vannak olyan szorongásai, amik elől menekülnie kell, és az alkoholban talál megkönnyebbülést. Ha beválik, akkor az ivás kényszeres viselkedéssé válik. Ha nincs ilyen baja (vagy csak ideiglenes a baja), akkor hónapokon át is piálhat az ember, és mégis gond nélkül abba fogja hagyni.

2022. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó neked!
2022. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!