Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkohol vagy a fű a károsabb?

Az alkohol vagy a fű a károsabb?

Figyelt kérdés

2021. júl. 6. 19:33
A kérdező szavazást indított:
Alkohol
Kb egyforma káros mind kettő csak az egyik legális a másik illegális
86 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek, milyen szituációban, miből mennyi, mennyi időnként?

Ezt a kérdést így nem lehet megválaszolni.

2021. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Az alkohol bármilyen százalékban sejt romboló. Önmagában a „fű” nem tud olyan kárt okozni mint az ital. Viszont ugye a felhasználási módja az egyik legkárosabb pl. spliff, bong, pipa... itt mind származnak melléktermékek. Ha space cake-t sütsz, úgy meg maga a vegyi anyagoknak (nem csak a THC, CBD, hanem az egyéb még nem igazán ismert kannabinoidok és alkaloidok) az aránya miatt lesz egészségromboló- de ez jobban függ az egyén állapotától, főképp mentálisan. Ha pl. skizo felmenőkkel rendelkezik, annak nem igazán kéne ilyesmiket tolnia.


Az egyén környezetére nézve, meg mindenképp az alkoholt mondanám veszélyesebbnek. Sőt... Soha az életben nem találkoztam agresszív beszívott egyeddel :D


A vezetésnél is azt mondanám, hogy mindkettő állapotban felelőtlenség dolog, még ha az illető keveset fogyasztott, vagy az adott országban legális a dolog. A füvesek ilyenkor nagyon tudnak kifogásokat gyártani, „de hisz akkor jobban tudok koncentrálni”. Szval ja... Volt mindkettőnél tapasztalatom...

Max nagyon kevés thc-s fűvel engedélyezném a vezetést, mert az nem különb mint ha antidepivel vezetnél.

2021. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Fizikailag egyértelműen az alkohol károsabb, gyakorlatilag egy méregről van szó. Számtalan nehatív hatása van az alkoholnak, ezeket most nem írnám le, nézz utána. Mentálisan is az alkohol a károsabb. Ez most egy olyan valakitől jön aki nem füvezik, viszont szoktam inni hétvégénként.


Ha bebaszok, akkor általában másnap egész nap hulla fáradt és használhatatlan vagyok, van, néha fejfájás is vagy nem tudok enni sem a gyomorsav miatt, az utána lévő nap meg depressziós és motíválatlan a biokémiai egyenlőtlenség miatt. Egy haverom meg füvezik, ő egy szombat este után általában már reggel 9-kor valahol túrázni van vagy sportolni. Szerintem egyértelmű, hogy melyik károsabb.

2021. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
A fű illegális.Ha véletlen a rendőrök tudomására jut,hogy van nálad, akkor bajba kerülsz.De egy üveg pálinka,rekesz sör..stb. miatt nem fognak meghurcolni.Ebből a szempontból károsabb mint az alkohol.
2021. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Én ellent mondanék a 4-esnek. :)


Illetve ez nem ellentmondás, hanem egy jó vita alap.

Pont azért, mert az alkohol legális. Ugyanez az érvem arra, hogy ezért károsabb az alkohol.


Csak nem egy adott egyénre vetítem a dolgot, hanem erre a több száz éve a társadalmunkba ivódott néphagyomány szintű kollektív alkoholizmusra.


Az alkohol szerintem azért iszonyatosan kártékony, ez adja a kártékonyságának messze a legnagyobb hányadát, mert elbagatellizálják!

Mert legális... mert poén részegnek, sőt, poén alkesznek lenni!

Még mindig menő, még akár "celebek" körében is, hangoztatni a rendszeres piázást.


Pedig mocskos alattomos cucc a pia, az embernek ideje sincs körülnézni, már csak azzal szembesül, hogy nem ő nyeli le a piát, hanem a pia nyeli le őt!


Tehát ha azt nézem, hogy ez a milliónyi (!!!) alkoholista többek közt azért is vált azzá, mert nem hogy az nincs benne a kollektív tudatunkban, hogy ez egy "kemény" drog, ami tönkreteszi az emberek életét, hanem azzal szemben abban nőnek fel az emberek, hogy a világ legtermészetesebb dolga a minden napi piázás, a hétvégi kötelező lerészegedés, ha szabadidő van, akkor azt bepiázva kell eltölteni, ha nem vezetek, akkor egyből iszom, stb....


szóval rövidre fogva, ez a hozzáállás, ez az értékrend, ahogy nálunk a piázást kezelik az emberek, milliónyi ember életét teszik tönkre!

És ez még csak a direkt következmény, a milliónyi tönkretett életnek vannak további közvetett következményei is!


Szóval, miről szól a kérdés?

Hogy melyik károsabb az agyamra, egy üveg bor, vagy egy spangli?

Nem tudom...


Hogy mi nyomorít le több millió embert ebből a néhány millióból csak Magyarországon?

Hát ilyen szempontból az alkohol mellett a fű kb olyan mint a Mount Everest mellett a Tokaji Kopasz hegy.

2021. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Alkalmi fogyasztás esetén egyformák. Hosszútávú rendszeres használat esetén a fű leépít agyilag, az alkohol viszont agyilag és fizikailag is egyaránt. Szóval a pia sokkal károsabb.
2021. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem fű ... méhlegelő! :)
2021. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

6


Na de ha a füvet mondjuk papírba sodorva szívja rendszeresen ,akkor a szellemi leépülés mellet pluszban még kb.olyasmi kockázattal is jár mint a dohányzás.Tehát amilyen megbetegedéseket okozhat a cigaretta azt a füvezés is előidézheti...

2021. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Ahj, annyira idióta sok válaszoló. Szerintem a nagy részük nem is próbálta a füvet csak mondja amit a média lenyom a torkán.


Az alkohol káros mivel méreg. A fű nem káros mivel gyógynövény.


Az alkoholt túl lehet adagolni, a füvet nem.


Az alkoholba belehalhatsz, a fűbe nem.

Az alkohol függővé tesz, a fű az nem.


Az alkohol nem gyógyít, a fű pedig ezer betegségre jó a Parkinsontól a rákig.


Az számomra nem szempont hogy melyik illegális mert az nem egészségügyi hanem bűntetőjogi kockázat sajnos.


Én már 6 éve fogyasztom a kendert napi szinten egy betegség miatt és nem hogy elbutulok hanem csak okosabb lettem tőle mert segít áttörni bizonyos falakat ha valaki szűklátáskörű, mivel sokkal elvontabban gondolkozol tőle. Pl megfigyeltük hogy ha sakkozok 1800 ELOval játszok, de beszívva 2100.

2021. júl. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom.

Amikor szopatom a barátnőm betépve akkor nem vagyok annyira agresszív, inkább olyan érzéki. Simogatom stb.

Amikor berúgva szopatom, akkor szó szerint durván nyomom. Baxom, torkoztatom nyomom le neki stb.

Eszerint, hogy az alkohol vagy a fű károsabb, szerintem egyértelmű. :)

2021. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!