Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkeszek hol es mikor veszik...

Alkeszek hol es mikor veszik a piat?

Figyelt kérdés

Tobb emberrol is tudom a kornyezetemben hogy rendszeresen iszik. Valoszinuleg a tarsadalom jo resze tobbet iszik a kelletenel.

Gondolom aki rendszeresen iszik az nem egyesevel veszi meg a sort vagy a bort.

En heti 3-szor jarok pennybe tesco expressbe vagy lidlbe. Soha nem lattam hogy vki karton szamra vette volna a soroket vagy 10-esevel a borokat.

Hogy csinaljak? Napi 3-szor lemennek a boltba? Vagy a fenekukbol huzzak elo a piat?

Igazaval semmi jelentosege az egeszsek csak egy rokonom kapcsan elkezdett erdekelni. O folyton iszik, megis mikor latom a boltban akkor csak par sort latok nala.

Lehet el kene latnom par eletvezetesi tanaccsal. Pl. Hogy lehet raktarozni is nem csak egyesevel vasarolni. XD



#Torrentékországa
2021. ápr. 25. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, egyszer beallnal egy napra kasszába leesne az állad mennyien veszik kartonszamra a piát...
2021. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem láttál még embert tálca sört venni?

Ennyire azért nem különleges, és még csak nem is az alkeszok kiváltsága, más is szokott, ha akciós vagy olyan vendégek jönnek, akik sokat isznak(pl egy kerti party).

De 3-6 üveg boron sem csodálkozik egyik pénztáros sem.

2021. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig rengetegen veszik,göngyölegben a szeszkót .
2021. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Lehet csak figyelmetlen vagyok. Nekem egyebkent volt egy hosszu tulhajszolt idoszakom amikor 2-3 karton energiaitalokat vettem (sajnos a kavera erzekeny vagyok). Mindig kellemetlenul ereztem magam, de leszartam mert maskepp nem birtam az iramot. Szerencsere ennek mar vege, bar neha meg mindig vigyaznom kell mert hajlamos vagyok tultolni a dolgot.

Ha az alkoholra lettem volna rafuggve az szazszor ennyire szegyelltem volna.

Bar gondolom azt nema hajszoltsag hanem a szorongas miatt veszik az emberek. Az azert sulyosabb problema, gondolom abban helyzetben mar tenyleg nem az a fontos mit gondolnak masok.

2021. ápr. 25. 23:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész egyszerűen lövésed nincs arról, hogy mit jelent a függőség.

Én nem vagyok alkesz, kajafüggő vagyok. Soha nem vásárolok 1-2 napnál több időre. Mert amikor bevásároltunk hetekre, akkor elfogyott pár nap alatt, mivel a függőség lényege pont az, hogy nem tudsz megálljt parancsolni és mindent befalsz (alkesz: megiszol). Egy igazi alkoholista addig iszik, amíg pia van előtte. Akik rekesszel, tálcával veszik a sört, piát, azok nem ilyenek. Megiszik időnként 1-1 dobozzal és kész. Nem fogja magára rántani egyszerre az egészet. Egy alkesz nem tud előrelátó lenni, és hidd el, ő is tudja, hogy jobban megérné ELVILEG, de GYAKORLATILAG nem.

2021. ápr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5: Lehet hogy igazad van. Bar a fuggoseg nem csak ezt jelenti. A dohanyzas is fuggoseg a dohanyosok megis tudnak merteket tartani.

Mind etel, oxigen, viz es meg millio fele fuggok vagyunk. Az emberi elet igy mukodik. Ha nem eszel megdoglesz, mint csori fekak Afrikaban.

2021. ápr. 26. 00:54
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg fogalmad sincs róla, mit jelent az alkoholizmus.
2021. ápr. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező te nem vagy százas...
2021. ápr. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 grafno ***** válasza:
100%
Én veszek 2-10 talcat ha akcios egy jobb fajta es napi 3-6t iszok meg. Attol fugg kijon at vagy mennyit mokolok a kertben. De az egyik rokon kb 50m lakik a kozerttol és o már nyutasra ott van veszi az eslo adagot. Megiszik parat egy sör/vodka/bor kombobol és alszik tovabb. Utána megint megy.
2021. ápr. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Phoney ***** válasza:
100%

ma 00:35

Nem az a függőség LÉNYEGE, hogy addig nyomod befelé, amíg el nem fogy. Sok alkoholista van, aki minden este berúg (akkor is, ha nem akar), és mégsem ájulásig önti magába. Nem azért, mert meg tud állni (mert nem ő dönti el, hol áll meg), hanem mert van neki egy pont, ahol mára megvolt az öröme, elfárad, és akkor ugyanúgy rájön a "feküdjünk le aludni", mint ahogy délután rájött a "márpedig most iszunk". Az ilyenek nagyobb mennyiséget is megvesznek, mert nekik nem sokat oszt, hogy mennyit tartanak otthon. (Illetve ha többet, attól csak kényelmesebb az élet.)


Az "igazi alkoholista" mindenki, aki kényszeresen iszik. A függőség akkor is függőség, ha nem a teljes készlet elfogyasztására kényszerít. A "mindet betolni" kényszere akkor szokott megjelenni, amikor a függőség tárgya már semmilyen mennyiségben nem hozza az öröm/eufória elvárt szintjét, így a "szükséges" mennyiség végtelen lesz.


Kérdező:

pszichés függőségről van szó, kényszeres fogyasztásról. Ami azt jelenti, hogy nem annyit fogyasztasz, amennyit akarsz vagy amennyire szükséged van, hanem amennyit a szorongásod diktál.

2021. ápr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!