Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Most voltam 18, és hallottam...

Most voltam 18, és hallottam olyat, hogy ahhoz, hogy alkoholt vásárolhassak el kell telnie egy bizonyos időnek. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

6-os és 8-as ostobaságokat hord össze.


Azon a napon amelyiken születtél, 0 óra 0 perckor már nagykorú vagy.

Ergo , vásárolhatsz szeszes italokat


A 18. születésnapod napján , akár 00:01 kor is bemehetsz a boltba , és kötelesek kiadni.


Ne higgy azoknak akik másképp mondják , vagy szemét anti alkoholisták akik alattomos mód akarnak veled kitolni , vagy csak szimplán szemetek.

2021. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annó 18. szülinapomon bementem egy dohányboltba. Az lehetett a feltűnő, hogy egy üdítőitalt akartam csak venni (igazából csak valamit venni akartam, mert már megtehettem). A csajszi elkérte a személyimet és mondta, hogy akkor mehetek is kifele. Semmi hát boldog szülinapot, de majd csak holnaptól. Simán kiküldött, hogy még aznap nem.
2021. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát 12. nem tudom te mikor voltál 18 , de a törvényben most már benne van hogy :

"Áruk forgalma és szolgáltatások igénybevétele


30. § (1) Az egyenlő bánásmód követelményének megsértését jelenti különösen - a 8. §-ban meghatározott tulajdonság alapján az ügyfélforgalom számára nyitva álló helyiségben, így különösen a vendéglátó-ipari, kereskedelmi, valamint a művelődés és a szórakozás céljára létrehozott intézményekben -



a) megtagadni vagy mellőzni szolgáltatások nyújtását vagy áru forgalmazását,"


Ergo ha most ezt megtennék veled ezt akkor rá is hívhatnád a fogyasztóvédelmet és jó rá b**nának a dologra az tuti.

2021. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!