Mi a különbség a szódavíz és a szénsavas ásványvíz között?
Kedves egyes, köszönjük hogy bekommentáltál egy kérdés alá amiről fogalmad sincs.
Szóval: a szóda azt jelenti hogy magas nyomáson palackoznak vizet, a fej(és benne a szódapatron) pedig nagy nyomás alatt küldi bele a szénsavat, ezért nagyon szénsavas lesz. Tehát ha van egy szódásüveged és patronos fejed akkor az üveg aljában lévő víz is nagyon szénsavas lesz. A szénsavas ásványvizet rendes közegben küldik meg széndioxiddal, így kevésbé lesz szénsavas, sok nyitogatás után pedig veszít belőle. Ezért mondják azt hogy fröccsöt csak szódával szabad, mert ásványvízzel kevésbé lesz szénsavas, bontogatás után meg főleg.
#2, végezz el egy kémiai analízist mind a kettőn, aztán kérlek írd le, hogy mi különbséget állapítottál meg a kettő között, és hogy a "glecserből [sic] olvasztott" 800 forintos ásványvíz mitől jobb, mint a szódavíz.
Amíg ezt nem teszed meg, neked sincs több fogalmad a dologról, csak ürügyet keresel a kötekedésre.
Második! Ha csöndben maradtál volna, akkor nem néznénk nagyképű ám tudatlan embernek.
A szódavíz nem csak patronos megoldással készülhet, sőt, egyáltalán nem úgy. Bár szifonban készült vízbe is kerül széndioxid, az igaz.
Nos, a szódavíz és az ásványvíz között a legfőbb különbség az, hogy az a víz ásványvíz, amelyben az oldott ásványi anyagok mennyisége elér egy bizonyos mennyiséget.
A legtöbb helyen a sima csapvíz is ásványvíznek nevezhető, csak mivel nem állandó, bevizsgált és minősített, ezért csak csapvíz.
Az ásványvizek közül csak kevés van, amelyik természetesen bubis, a lyukakat a palackozó üzemben teszik bele.
# 3
Mégig hogy jön ide a gleccservíz meg a kémiai analízis? A szénsavas ásványvízbe normál közegben pumpálják a széndioxidot, a szódába meg magas nyomáson. Szifonnal otthon is készíthetsz szódát.
#4 Nem, nem ez a fő különbség. A szóda attól szóda hogy magas nyomáson nyomják bele a co2-őt, ezért sokkal szénsavasabb lesz, nem attól hogy mekkora az ásványianyag tartalma. Az ország minden falujában van szódás, rengetegen ásványvízből készítenek szódát.
A kútból kinyert szénsavmentes ásványvízből tehát lehet szóda vagy szénsavas ásványvíz is, lényeg hogy milyen eljárással juttatják be a széndioxidot és hogy palackozzák. Ezzel lehet vitatkozni de két perc google-varázslással kiderül hogy így van.
Ketteske, ötöske.
Ne erőlködj már a nagynyomású széndioxidoddal!
Menj el egy nagyáruházba, és olvasd el a spricnis szódavíz CO2 tartalmát, meg a kék kupakos (dús) ásványvizek széndioxid tartalmát. Ugynúgy 6-8 g/liter mind a kettő.
Szóval ebben nincs különbség köztük!
Idéznék a wikipédiából, ami persze nem szentírás:
A mai szódavíz úgy készül, hogy nagy nyomáson (4-6 atmoszféra) szén-dioxidot áramoltatnak át ivóvízen, vagy ásványvízen, ami így sokkal jobban telítődik szénsavval, mint légköri nyomáson
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!