Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szódavíz, vagy az ásványvíz a...

Szódavíz, vagy az ásványvíz a jobb? Melyik az erősebb, illetve melyik a jobb ízű/egészségesebb?

Figyelt kérdés

2015. jún. 13. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Szódavíz az csapvíz széndioxiddal ásványvíz az ásványvíz széndioxiddal. De ebből csak a legjobbak valódi ásványvizek a többi csapvíz. Illetve nagyon sok benne az ásványi anyag ami nem feltétlen jó ha mindig azt iszod. Pl a szentkirályiban tök kevés van míg a gagyikban sok.
2015. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%
Egyik sem egészséges és nem is jó az íze . Ha te is már egy ideje csak desztilált vizet innál és utána megkostólnál bármilyen más vizet kiköpnéd olyan keserű ,savas fémízű ,és a tipikus műanyag palack ízű amiben tárolják . A szénsavnak meg semmi értelme ,aki palackozott vízre költ és cipeli haza meg egyenesen ostoba mert a csapvízre százszor jobban odafigyelnek a hatóságok mint xy cég ásványozott kamuvizére.
2015. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ti komolyan beveszitek azt a sok sületlenséget amit az ásványvízről mondanak? Hogy 2000 méter mélyről jön és olyan természetes? hagyjuk már!


Egyébként a szódavíz nagyon le van nézve, nem minden szódavíz csapvíz. Egy átlagos artézi kútból kinyerhető víz is lehet akár szóda akár ásványvíz.

2015. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 válasza:
65%
"Ásványvizek" 95%-a palackozott csapvíz. Tehát a szódavíz= bubis ásványvíz.
2015. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Igyál csapvizet. :D
2015. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább iszok ásványvizet tudom, hogy nagyrészük csapvíz de errefelé a csapvíz büdös mint a szar rossz inni. Nagy öröm van mikor szénsavas ásványvízhez jutok.
2015. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

magyarország nagy részén a csapvíz ásványvíznek számít...

amúgy a szódavíz az mindenképpen bubis, míg az ásványvízből van bubimentes meg akár félbubis is

2015. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagy hülye volt aki kitalálta hogy az ásványvíz és a szódavíz két külön dolog. emberek, ez nevetséges. Szikvízüzemekben készíthetnek sima városi hálózatról is szódavizet, valamint akár mélyebb fúrt kútból is. Azt hiszitek hogy az általatok vásárolt ásványvizek amik "bubisak és bubimentesek" azok olyan különlegesek? UGyanaz mint a szóda. Különbség a kettő között csak a kinézetben van és az eladhatóságban. Az ásványvizet is nyerhetik fúrt kútból, valamint hálózati rendszerből. Ennyi.
2015. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 válasza:
65%
Marketing > Realitás
2015. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valójában egyetlen szénszavas víz sem egészséges pusztán a szénsav miatt sem, de az ásványvizek magas ásványianyag-tartalma nem tesz jót a vesének (bubitól függetlenül). A test számára ugyanis a szabad ásványok feldolgozhatatlanok, bár az is igaz, hogy pl. a kalcium magnézium társaságában legalább nem okoz kárt.


A kár ebben az esetben a vesekőképződés volna. A lényeg az, hogy a test kelált állapotban képes hasznosítani az ásványi anyagokat, a keláció szerves kötést jelent. Tehát ugyanaz az ásványianyag egy növényi vagy állati szövetben képes hasznosulni, de szabadon lebegve nem, hanem inkább kristályosodnak. Jó példa erre a kalcium.

A szabad kalciumionhoz egy ún. oxálsav-molekula kapcsolódik igen könnyen (bár ez az egész metabolikus kémiádtól is függ, mindenesetre sokminden képez a testben oxálsavat). Az oxálsav az C2O4, két szénatom két-két oxigénatommal. Ez a kalcium-oxalát kristály alapja, ami éles lemezekké kristályosodik, ez a vesekő (leggyakoribb formája, többféle van).

Ami ezt a folyamatot megakadályozza, az a D-vitamin, ami magához köti a kalciumot, így ahhoz nem tud kapcsolódni az oxálsav, valamint a C-vitamin, ami ugyan néhány százalékban oxálsavvá tud alakulni, de a vizsgálatok szerint ebből mégsem képződik kalcium-oxalát, mert a többi C-vitamin és megakadályozza ezt.


Tehát így akkor a válasz: inkább igyál csapvizet, de a legjobb a fordított-ozmózisos szűrővel szűrt csapvíz (50-60 ezer Ft ma már egy ilyen szűrő, érdemes beszereltetni egyet, tökéletesen tiszta vizet produkál, és már egy-két év alatt megtérül, mert nem kell ásványvizet vásárolni, ezt egyszerű kiszámolni), vagy ha nagyon ásványvizet akarsz inni, akkor szedj hozzá D-vitamint, olyan napi 2-4 ezer NE-t (szedhetsz többet is, úgyis krónikus D-vitaminhiányban szenved az egész lakosság, egyébként), étkezés után. A DEÁK, tehát, a D, E, A és K-vitaminok zsírban oldódóak, ezeket étkezés után/közben kell bevenni.


És ajánlott megnézned az ásványvizek ásványianyag-tartalmát, és az alacsony koncentrációjút választanod. Ilyen pl. az Aqua Vera, bár egy ideje sajnos nem láttam a polcokon...

2015. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!