Szénsavas vagy szénsav mentes ásványvíz a jobb és miért?
Szénsavas víz: a természetes szénsavas víznek literenként legalább 1000 mg szénsavat kell tartalmaznia. Az igazán értékes ásványvizek (gyógyvizek) az ásványi sók mellett szénsavat is tartalmaznak. A szénsav kitágítja a felszíni ereket, aminek következtében fokozódik a bőr, a bőr alatti kötőszövetek és az izmok vérellátása, ami fokozott anyagcserével is jár. A szénsavas vízben való fürdés serkenti a szívműködést azáltal, hogy a szívkoszorúerek kitágulnak, Fürdőkúra keretében a szénsavas vizeket elsősorban szív- és érrendszeri megbetegedések kezelésére javasolják. Javasolják továbbá különböző szervek nem megfelelő vérellátása esetében is, pl. a cukorbetegség egyes eseteinél, bizonyos mozgásszervi betegségeknél, időskori mészhiánynál.
A többit meg itt találod:
Itt pedig az ellenpélda:
Érdekes én eddig úgy hallottam,hogy a szánsavmentes. Nem az internetről,hanem ismerősök,családtagok mondták,hogy az orvos ezt mondta. Én is így gondolom.
Ezt is hallottam:
1. a szénsavas italok kimossák a csontokból a Ca (kalciumot)
2. A szénsavas italok puffasztanak, ami nem jó a gyomornak.
Én jobban szeretem a mentes ásványvizet! Csapvíz ügyben csatlakozom ahhoz a hozzászólóhoz, akinél ihatatlan a csapvíz. Ugyanis az országban vannak olyan területek, ahol kimondottan sz@r a csapvíz. És mivel nem akarok mindenféle fertőzést összeszedni, marad az ásványvíz.
Szénsavasat egy jó ebéd után szeretek inni, mert akkor jól esik kicsit "szétcsapatni" a kaját.
Köszönöm a válaszokat!
Szerencsére a csapvíz nálunk finom, ennyi előnye (is) van ÉK Mo-nak. :)
Nem tudom, egyesek gyomrát bántja a szénsav, másokat puffaszt, de nekem csak a szénsavas az igazi ásványvíz. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!