Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Igazából mire való az újonnan...

Igazából mire való az újonnan bevezetett biztonsági kupak a flakonokon?

Figyelt kérdés
Hogy ne essen le? Mert biztonságit még értem pl. gyógyszerek esetében, de egy alkoholmentes üdítőnél, amit főképp gyereknek gyártanak...
máj. 11. 23:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
#10: Ja, mert értelem kérdése, hogy valakit zavar-e vagy nem. De tessék, csak hogy boldog légy: akiket én látok azok letépik. További szép napot!
máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Arra való hogy ne dobd ki külön.
máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
A visszaváltó gépekkel való kompatibilitás miatt van, mert az csak kupakkal fogja visszavenni, így biztosítják, hogy az ne tűnjön el, így ne emiatt ne tudd visszaváltani. Bár ha már ezt be tudták vezetni, jöhetnének már a palackok is. Május közepe van, 4 és fél hónap telt el a rendszer indulása óta de én még egy darab visszaváltható palackkal nem találkoztam. Hallomásból hallottam, hogy a sörös üvegek/dobozok lettek már most visszaválthatók, de ilyet én nem fogyasztok.
máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
Hogy felsértse az orromat.
máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt környezetvédelmi, másrészt gazdasági szempontból is. A kupak anyaga ugyanis jóval drágább műanyagból készül, így újrahasznosítás szempontjából sem mindegy. A lényeg, hogy a palack és a kupak is egyformán a szemétben landoljon.
máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
50%
Hogy el ne vesszen es dragabb talan az eloallitas, persze ha uvegbol iszol, le kell tepned.
máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

1. Nem esik le, nem hagyod el.

2. Hulladékkezelés során egyben marad a flakonnal.

máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#13

Pont tegnap láttam először olyan flakonokat az aldiban, amik az automatába kerülhetnek! Lassan fél év téli álom után végre történik valami.

máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

#7 Két dolog.

1. Van egy úgy nevezett Brüsszel-hatás, ami annyit takar, hogy az EU-s törvénykezésnek, direktíváknak jelentős, globális szintű hatása van. Pl. EU-n kívül nincs szén-dioxid kvóta, meg karbonvám, mégis az látszik, hogy az EU-n kívüli országok is ösztönözve vannak ezeknek a mechanizmusoknak a helyi bevezetésére (ami logikus, itt nem cska ideológiai hatásról beszélhetünk).


2. Vietnámban nem a folyóba dobálják a háztartási hulladékot, hanem elássák vagy elégetik. Ugyanúgy, mint itt. Mentalitásban és technológiában egy 20-30 évvel le vannak maradva, de ez kettős mérce, mi is itt tartottunk 20-20 éve.


Az óceáni szemeteléshez köztudottan hozzájárul más országok szürke exportos szemete is, lásd:

[link]


Úgy egyébként meg sok mindenben jobbak. Kevesebbet fogyasztanak. Jelentősen. Kőolajból egy lakosra számolva 30%-át, áramból 40%-át fogyasztják, mint itthon.

Nincs náluk fűtési szezon. Még az iskolákat se mindig fűtik. Ha 15 fok van a lakásban, akkor vesznek fel még egy pulcsit. Hozzánk viszonyítva háztartásonként 10-20 MWh-nyi hőmemnyiséget takarítanak meg ezen éves szinten. Még mielőtt, a nyári klímázás ennél pont egy nagyságrenddel kevesebb.

Kevesen járnak autóval, és amennyire a szememmel láttam, az átlag autó életkora sokkal fiatalabb, olyan 5-6 év körüli lehetett. 90% kismotorral jár (főleg 100-150 cc 4t), amiknek az átlag életkora szintén 10 év alatti lehetett. Ha nem is jobb a tüdőnek, de harmada annyit se fogyasztanak, a környezetterhelésük is jóval kisebb.

Kis érdekesség: annyira nincs ott kultúrája a mértéktelen szeméttermelésnek, hogy egy átlagos lakásban nem találsz egy szemeteskukát sem.


Ezzel nem azt akarom, hogy ott nincs gond a fejekben, viszont taszító az a gondolat, hogy a szegényebb, elmaradottabb országokat okolod mindenért. Ennyi erővel az osztrákok is ujjal mutogathatnának ránk, hogy nálunk mennyire szar az épületek energetikája, meg hogy az illegális hulladéklerakás/tárolás nálunk még mindig probléma.

Ugyanígy, azt is rossz gondolatnak tartom, miszerint a példamutatás nem fontos. Rohadtul fontos! Épp azért, mert ha a fejlődő országok ugyanerre a pazarló életmódra térnek át, mint számos nyugati ország, akkor nem lesz itt 2040, se 2050. Amerikáról nem beszélve. Épp a héten pedzegette egy hír, hogy az USA-ban az esetleges recesszió hosszú évekkel visszavetné a klímacélok teljesítését. Illetve az EU és É-Amerika fő sponzorai olyan pénzügyi klímaalapoknak és direktíváknak, amik a fejlődő országokban biztosíthatnák a szigorúbb környezetvédelmi előírásokat. Arról nem beszélve, hogy sok helyen 70% feletti a külföldi működő tőke aránya, így az ő töküket is sokszor az anyaországnak kell szorongatnia a változáshoz.

máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Óriási kérdés, hogy ezek a bizonyos "klímacélok" kinek az érdekeit szolgálják. Mert ha mégis kiderül x év múlva, hogy valami orbitális hazugságra építenek és a kisembereket ezek mentén óhajtják irányításuk alá vonni illetve a nem engedelmeskedőket "büntetni", máris nem a Föld bolygó megmentése a lényeg, hanem az örökös vegzálás és pénzbüntetés. (miközben a klíma rohad tovább)

Ez a kupakmizéria is egy mondvacsinált kifogás. Gondolom az is feltűnt a nagy támogatóinak, hogy még a kupak vastagsága is csökkent, hogy még kevésbé lehessen normálisan megfogni.

Másrészt, akinek agya volt, az eddig is megtartotta a kupakot, minthogy a kilapított vagy összenyomott palack nem feltétlen tartotta meg a formáját, tehát kellett a kupak is. Mindig kupakkal együtt dobtam a szelektívbe.

És a hülye szabályozásukkal úgy se érnek el semmit, mert az agyatlanoknak úgy is mindegy, hogy fixálva van-e a kupak vagy sem, a többiek meg szívnak az agyatlanok miatt. :/

Mellesleg az EU mostanában másról sem szól, csak szankciókról és pénzbüntetésekről. Feszt a korlátozás a téma, nem az, hogy jobb legyen a bolygó ökoszisztémája. Ez csak egy ürügy, amit fel lehet használni az emberek korlátozására, irányítására.

Ugyanez a repontos marhaság is, hogy bevezették, de élő embert még nem láttam az automaták környékén, aki használta is volna őket. Arról nem beszélve, hogy azért az 50 Ft-os logó is lehetne nagyobb a palackokon a csomagolástól jól megkülönböztethető módon színezve, mert így csak a blokkról derülhet ki (vagy a tapasztalat alapján), hogy milyen termékre megy a betétdíj.

Az különösen izgi, hogy míg egy rakás aludoboz, kartondoboz van, ami újrahasznosítás szempontból ugyanúgy szelektíven gyűjtendő, azokra még sincs plusz 50 Ft betétdíj. Szóval megy ám itt a kettős mérce!

jún. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!