Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért adják ki a boltban a...

Miért adják ki a boltban a tizenéveseknek a energia italt??????

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 09:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

#10

Ez nagyon sok másik termékre is igaz, amelyeket nyugodtan megvehet bárki, még a gyerekek is.

2022. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Ausztriában emlékeim szerint 2017 -ig 16 éves kor felett bárki vásárolhatott dohányterméket :D ezért sem háborgott senki, amíg a törvény nem tiltja, addig szabályos.
2022. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyjából 35 éve van életkorhoz kötve a dohánytermék és a szeszes ital kiadása. Aztán láthattuk, hogy a legtöbb üzlet csak a rövidtávú hasznát nézte és kiszolgálta ezekkel a termékekkel a korhatár alattiakat is. Erre válaszul hozták létre most már szűk 10 éve a Nemzeti Dohánybolt hálózati rendszerét. Átmenetileg talán tényleg csökkent a kiskorúak dohányzásra való rászokása, de csak addig, ameddig folyamatos félelembe tartották a dohányboltok alkalmazottjait a különböző ellenőrzésekkel. Amikor elkezdték azt érezni, hogy csökken a szorítás a torkukon, akkor elkezdték egyre kevésbé betartani a jogszabályokat. Most már lassan arányaiban több a tinédzser korú dohányos, mint volt a törvény hatályba lépése előtt.


Szóval lehet valamit tiltani törvényileg. Amíg a kereskedőnek pénzügyi érdekében áll, addig úgyis kifogják a kiskorúakat szolgálni még olyan termékekkel is, amelyekkel nem lehet. (Természetesen vannak kivételek!)

2022. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tőlem legyen akárhány éves aki veszi/ issza, nem érdekel. Én tudom, hogy soha nem fogok inni, mert elképesztően káros, de mindenki azt csinál magával, amit akar.
2022. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

#14

Ön cigizik? Iszik alkoholt? Kávézik? Ezek is károsak, mégis emberek százmilliói fogyasztják őket, köztük nagyon sok tini is.

2022. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, néha, nem. Nem azt mondtam, hogy nincsenek káros szokásaim, mindenkinek vannak, viszont minimalizálni lehet őket.

Az értelmét nem nagyon látom az energiaitalnak, nem nyújt annyit, hogy eltekintsek a negatív hatásaitól. Volt általános iskolában osztálytársam, aki napi szinten tolta az energiaitalt, mert az olyan menő, olyan fáradt lenne nélküle és olyan finom. Iskola előtt és után ivott egyet éveken keresztül. Most túlsúlyos, koffeinfüggő 17 éves, akinek átlagosan 170/110 a vérnyomása, a pulzusa konkrétan nincs 110 alatt. Oké-oké, nem lesz mindenkiből ilyen, viszont látni, hogy mit tud okozni. Köszi, kihagyom.

2022. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom a kedves osztálytársad nem is mozog mellette semmit. Nekem az unokaöcsém az, aki 21 éves és nagyjából 10 éve iszik energiaitalokat, de mellette napi 5 km gyalogol, hetente egyszer eljár úszni, havonta eljár focizni az ismerőseivel. A súlyával sincs semmi baj és a vérnyomása is jó.
2022. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Nincs semmilyen korhoz kötve az energia ital ivása, tehát szabályosan ki adhatják nekik.
2022. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18

Ebben teljesen igazad van!

2022. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

A tizenéves a 17 és a 19 is...


Egyébként azért mert nincsen korhatárhoz kötve a vásárlásuk, mint az alkoholnak például. Nem is kérhet igazolványt, vagy nem tagadhatja meg a vásárlást...


Én is iszok energiaitalt, 17 évesen kezdtem néha alkalmanként, mert ingáztam, előtte csak 1-2 alkalommal ittam... Ennek ellenére én sem engedném az általános iskolás gyerekemnek, de ez a szülő felelőssége, mert ő ad rá lehetőséget és pénzt is...


Azontúl, hogy a mai 13-15 évesek simán dugnak, meg cigiznek és buliznak, pedig én sem voltam régen ennyi, az egyszeri energiaital a legkevesebb, annyi mint venne egy kávét, vagy egy üdítőt... Azt sem tiltják meg. Meg cigihez is hozzá tudnak jutni.

2022. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!