Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van az hogy emberünk...

Miért van az hogy emberünk megissza mellettem a patkánymérges automatás kávéját és utána közli velem hogy káros az energiaital és miért iszom?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 02:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%
Élelmiszerbiztonsági- és minőségi vezetőként dolgozom, egy ici-picit többet tanultam egy táplálkozásszakértőtöl, aki ilyen bullshiteket tanul az egyetemen. Volt szerencsém több dietetikus szaktárshoz annó,alap sejtbiológiai folyamatokkal nem voltam tisztában és oké, hogy nem értettek annyira hozzá,mint én, aki biológus alápincézettségű,de úgy tanácsokat adni meg étrendet tervezni, hogy a citrát-körről meg a glikolízisről fogalmuk sincs (mint ahogy a táplálkozás kamu szakértőnek sincs), az azért elég meredek.
2021. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Automata és automata közt is van különbség. Nekünk a melóhelyen frissen darálja a kávét az automata, de a városban több helyen is rendes darálós kávéautomatákat használtam eddig.


És míg a kávéban - még ha instant is- csak kávé van. Semmi egyéb.


Míg egy energiaitalban, mondjuk a Hellben ennyi minden:

Ivóvíz, Cukor, Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid (min. 0,3%), Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Koffein (0,03%), Aroma, Színezék (ammóniás karamell), Vitaminok [B3-vitamin (niacin ), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B2-vitamin (riboflavin), B12-vitamin (kobalamin)], Glükuronolakton, Inozitol

2021. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, közben az egyik válaszoló már belinkelte az összetevőket.

Ugyanakkor valóban egyik sem méreg az összetevők között, mint ahogyan a kávéautomaták sem adnak patkánymérget. Egyszer olvasd el az automatán, milyen kávét ad. Meg fogsz lepődni.


#12es voltam.

2021. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi minden? :D És ebből szerinted mi a káros? Kapásból 5 ebből vitamin.


Aki nem ért hozzá,az miért terjeszt baromsagokat?

2021. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
83%

Én is írtam, hogy egyik sem méreg.

De te sem értesz hozzá, ha az automatás kávét patkányméregnek hívod. Miért is? Ismétlem, én még nem is találkoztam olyan automatával, ami ne frissen darálta volna a szemes kávét. Így arra kérlek, fényképezd már le a kritizált kávéautomatát, rá van írva, milyen kávét készít! De ki is próbálhatod, ha hallod az elején a tipikus kávédarálás hangot, biztos lehetsz benne, rendes kávét ad.

2021. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Az egész életemet fel fogom tenni az energiaital melletti lobbyzásra.


Illetve azért írtam hogy patkánymérges mert vették az automatás kv-t és miközben itták, vészjóslóan kiáltoztak milyen rossz.

2021. dec. 11. 12:25
 17/35 anonim ***** válasza:
90%

Miért van az, hogy emberünk a "világ igazságtalanságát" egy olyan oldalon próbálja elnyüszíteni, ahol ezt csak kérdésnek álcázva tudja megtenni, mert alapvetően nem erről szól az oldal, csak nem képes betartani a szabályokat?


A) Gyávahozzá, hogy ott helyben személyesen konfrontálódjon, és helyretegye azt, aki(ami neki nem tetszik.

B) Buta hozzá, hogy kifejezze magát, és élő szóban megfelelő választ tudjon adni az őt ért vélt kötekedésre.

C) Komplaxusai vannak, és a létező összes platformon, amit csak el tud érni, ágaskodik és elégedetlenkedik, amíg lelki társakra nem lel, akik megsimogatják a kis durcizós buksiját.

2021. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
96%
én is azt hittem instant kv van az automatákban, de láttam egyszer mikor töltötték a mienket melóhelyen hogy rendes douwe egberts szemes kávéval töltötte fel a fickó
2021. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
31%

Egyébként a kávéban ugyanannyi vagy még több koffein van, mint az energiaitalban... Az meg ugyanúgy megterheli a szívet, meg ugyanaz igaz rá, szóval a cikket értsd arra is ugyanúgy... Pláne, ha legtöbben cukorral, édesítve isszák... A cukor meg mértékkel nem káros, akkor a kávédba se rakj... Nem fogsz elhízni tőle, ha egyébként normálisan étkezel, mondjuk én nem is tudnék hízni. Maximum a fogaimra káros, de a cukros kávé is az lenne...


Én azért iszom a kávét, mert a kávét nem bírja a gyomrom... Ugyanazért isszák az emberek, mint a kávét, annyira nem érzem feleslegesnek...

Egyébként vettem múltkor egy poharas kávét, abban több cukor és koffein volt és kb. ugyanaz...


Egyébként az energiaitalra az mondják valami méreg, meg 10 kávénak felel meg, aha... Egy presszókávé erősebb... De maguk is megisznak napi 3-4 kávét... Szóval szerintem nem rosszabb, mint a kávé és ha nem napi 5-öt iszol, hanem 1-et vagy 2-őt, nem lesz bajod, ugyanott vagy, mint ha kávéznál!

2021. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
75%

25 g cukor (25 kockacukor) szerinted semmi? Ez akkor is sok, ha más üdítőkben is van ennyi, olyat sem kell inni, gyümölcslét sem literszámra.

Amúgy instant és rendes kávéból is van jó és rossz is. Ha van esze az üzemeltetőnek, jó kávét tesz bele.

2021. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!