Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Megengedhetem neki?

Megengedhetem neki?

Figyelt kérdés
A 14 éves fiam mondja,hogy az iskolában szekálják,hogy ő nem iszik energiaitalt...szeretne is inni meg nem is...de nem nagyon engedném...viszont az ez miatti szekálas mar kicsit sok... hetente egyszer ihat?Nem lesz tőle baja?
2021. márc. 4. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja tőle. Mi is sza.rokon nőttünk fel. Ez persze nem jelenti azt,hogy nem kell következetesnek lenni és a legjobbat adni a gyermeknek, de szerintem az iskolai szekálás károsabb,mint az a heti 1 energia ital. Csak azt beszéld meg a fiaddal,hogy itt is vannak határok és kivételek és pl.a cigarettánál ne legyen ugyanez..
2021. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább elbeszélgetnék vele, hogy nem jó irány azért tolni egészségtelen dolgokat, mert hülyegyerekekkel haverkodik akik cikizik. :D

A következő a cigi lesz, aztán a herka, majd azt is csak hetente egyszer?

2021. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Tudod mi a szomorú, hogy te ezt felteszed ide... Legközelebb kiírod a cigit is, mert amiatt is szekálják...


Uramatyám, mik vannak... Egyébként én ennyi idősen utáltam, mind az energiaitalt, mind a kávét, nem is ittam, nem is volt divat, sem a cigi, sem a szex általános iskolában... Pedig 5 éve volt...


Másrészről néha ihat, nem lesz baja, de nem gyereknek való... Egyébként meg én ilyet nem szoktam, megkéedezni, megvettem magamnak...


Nem arról van szó, egyszer kipróbálhatja, de azért mert a haverjai cikizik, kicsit sem szánalmas.


Ofőmre emlékeztetsz, aki telefont vett az 5 éves gyerelének, mert cikizik, hogy nincs neki a társai 😂🤦‍♀️


Meg mi az, hogy szeretne inni is meg nem is? Egyáltalán ízlik neki, én régen nagyon utáltam az ízét, a világért nem tudták volna lenyomni a torkomon, először akkor ittam, mikor 17 évesen 5-kor kellett kelni minden nap...

Azok a drága haverok, nem engedtékeg neki, hogy megkóstolja? Vagy minden reggel le kell hűzni egyet az iskolában, hogy menő legyen? De természetesen kipróbláhtaja, de otthon nem jó, csak a haverok előtt a suiban.


Nagyon gáz a kérdés is, nem venném meg neki ennyi idősen rendszeresen. Még gyerek.

2021. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen nem kellene heti rendszerességgel sem innia. Oké, próbálja ki egyszer, de heti szinten teljesen felesleges. Ha valaki felnőttként fogyaszt ilyen mennyiséget, arra azt mondanám hogy rendben van.
2021. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az energiaital nem arra való, hogy rendszeresen azt iszogasd. Akkor lehet és kell inni, ha előre tudod, hogy szükséged lesz némi plusz teljesítőképességre. Arra ki se térjünk, hogy nem kell egyből a hülye haverok után menni.
2021. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy hagyományos mértékű 2dles energiaital semmivel sem károsabb mint egy presszokave. Pont ugyanannyi koffein van benne még egy kis cukor(glükóz) ami az energiát adja.


Ugyanaz elmondhato róla mint a legtöbb dologrol, mértékkel fogyasztva nincs káros hatása, sőt élénkítő hatása még jót is tehet bizonyos esetekben.

2021. márc. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!