Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért próbálja sok mindenki...

Miért próbálja sok mindenki elhagyni a tejet?

Figyelt kérdés
Új diétákban is, és amúgy is azt lehet látni, hogy a tehén tej, vagy akár másmilyen állati eredetű tej és tejtermék nem jó az emberi szervezetnek és elhagyják. Miért?
2020. aug. 30. 17:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Pattanasos leszek tole, ocsmany a borom, ha sok tejtermeket fogyasztok. Nyilvan egy keves reszelt sajttol a tesztan nem, meg egy pici tejtol a kavemban sem, de ennyi az osszes tejtermekfogyasztasom. Plusz tejbol ha epp novenyire nem futja (nyaron nem dolgoztam), akkor is laktozmenteset veszek, mert a sima tejnek az ize szerintem borzaszto.
2020. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Nos én az ekcémám miatt hagytam el, de igazából az ízét se szerettem, különösen az utóízét és kicsit rosszul is éreztem magam tőle. Persze ettől még pl sütiben használhatnám, de minek, ha a szója, kókusz, rizs, zab, egyéb növényi tejek ugyanolyan jók? És ráadásul nem romlanak meg olyan gyorsan.


A teheneket meg teletömik antibiotikumokkal ami hosszútávon a baktériumok antibiotikum-rezisztenciájához vezethet, akkor pedig szarban lesz az egészségügy.

Nem kéne agyba-főbe pazarolni az antibiotikumot.


Ezen kívül az emberiség minimum fele laktózérzékeny.


A vegánság is egyre népszerűbb.


Meg igazából ugyanúgy lehetne kérdezni, hogy miért isznak olyan sokan tejet? Talán valakinek csak szimplán nem ízlik. Én se a tejet, se a joghurtot, se a sajtot, se a túrót, igazából a tejszínhabon és csokin kívül semmi tejterméket nem szeretem.

2020. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%
10% valóban nem bírja a maradék 90 meg divatból.
2020. aug. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Én például azért, mert fél pohár tej után ülhetek 4 órát a WC-n. Gyerekként imádtam, felnőttként már érzékeny vagyok rá, elég sokan így vannak ezzel. Sajt, vaj jöhet minden mennyiségben, de tejet nem ittam már 10 éve és őszintén szólva kicsit se hiányzik.
2020. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem ízlik a tehéntej magában, ha nagy ritkán innék kakaót, akkor csak kókusztejet fogyasztok. Viszont felhasználva ételekben már nem zavar, sajtokat, jogurtokat, túrókat stb. viszont szeretem.
2020. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
13, az a 10% van többször annyi is...
2020. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!