Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért próbálja sok mindenki...

Miért próbálja sok mindenki elhagyni a tejet?

Figyelt kérdés
Új diétákban is, és amúgy is azt lehet látni, hogy a tehén tej, vagy akár másmilyen állati eredetű tej és tejtermék nem jó az emberi szervezetnek és elhagyják. Miért?
2020. aug. 30. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Mert divat... gondolkodni meg luxus.


épp ma gondolkodtam ezen, azzal (is) jönnek, hogy a tejet csak pár hónapos korig tudja jól megemészteni az ember. Persze a természeti népek, ahol nem volt folyóvíz, azok meg leszoktak az ivásról, és nem a háziállataik tejét itták felnőtt korban is...

2020. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
A tej nem alapélelem , ipar üzlet tetteazzá . Állati anyatejre az embernek nincs szüksége . Nem bontjuk a tejcukrot a sok hormont sem a cellulozt ami amfüvekből kerül bele . A steril pasztőrözes kiszed belőle munden hadznosat , teli van antibiotikummal , keverik az iparban és gyengítik adalekkal más gazdaságokból orszagokból származó nyers tejeket .
2020. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Divat hülyeség. Olvasnak valamit a neten és egyből el is hiszik gondolkodás vagy utánajárás nélkül. pl.:

"Az emberek nagy része laktóz érzékeny." Ez az állítás igaz. De csak azért, mert Kínában és Dél-Kelet Ázsiában nagyon sokan élnek, és ők tényleg csaknem mind laktóz érzékenyek. Készen is van egy olyan szó szerint nézve igaz állítás, ami azt a hamis benyomást kelti, hogy nekünk nem kellene tejet innunk. Pedig az Európai emberek többsége nem laktózérzékeny.

Ezt, és ehhez hasonló féligazságokat terjesztenek sokan a neten anélkül, hogy jobban utána járnának.

2020. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Mert valóban nem tudja megemészteni az emberi szervezet. A víz az, amit hasznosít belőle.
2020. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
nekem hasmenésem lesz tőle
2020. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Sokan pl laktóz érzékenyek vagy glutén érzékenyek és emiatt szelektálnak. Van aki 20-40 évesen orvosi vizsgálat után jön csak rá és nem hóbort mint ahogy sokan gondolják. Egyik ismerősünk most 50éves korában jött rá hogy laktóz érzékeny, ő is nagyon boldog volt miatta, hogy élete felét így élte le "nyomorban", pedig egyszerű dolog.

Mások meg pl szimplán nem szeretik magában a tejet.

Sok oka lehet hogy valaki elhagyja az életéből (ha nem is minden formában).

De már én is olvastam ilyet hogy a cicák se szeretik a tejet, nem is tudom mekkora egy mazochista állat aki nem szereti de azért issza azt a tejet.

2020. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem tudják megemészteni.

Anyatej se véletlenül nincs életünk végéig...

2020. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Csökkenteni kell a marhaállomány létszámát, mert telefingják üvegház hatást okozó metánnal az egész világot. A szemétből, hulladékból mesterséges kutyulékot előállító élelmiszeriparnak meg anyagi érdeke fűződik a mesterséges tejpótlók előállításához.
2020. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Abody válasza:
86%
Főleg a laktóz miatt. Az emberek kétharmadánál kialakul élete során valamilyen szintű laktóz intolerancia, csak régebben nem tudták, miért vannak ennyire felfúvódva. Amúgy meg az emberek nagy részénél tényleg gondolom, hogy divat, meg esetleg egy kis vegán vonal.
2020. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
A tejtermékek nagyon hasznosak és egészségesek a szervezet számára, csak sajnos tényleg sokan vannak, akik érzékenyek rá. Ennek is vannak fokozatai, én laktozerzekeny vagyok, tej, joghurt, túró felejtős, de pl a sajtokat meg tudom enni. Szóval nagyon emberfuggo, de aki még bírja enni, az miért is ne tenné.
2020. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!