Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit gondoltok az energiaital...

Mit gondoltok az energiaital fogyasztásról?

Figyelt kérdés
Lehet egészséges? Legfeljebb milyen gyakran szabad inni ahhoz, hogy ne ártson meg? Sokan mondják hogy a kávé egészségesebb, miért?

2020. jan. 27. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem mondanám hogy lehet egészséges, de mint minden mást, mértékkel az energiaitalt is lehet fogyasztani. Heti 1-2 doboz azt gondolom hogy belefér, ennél lényegesen több szerintem nem. Ilyen mennyiség még nem árt meg. Én is heti kétszer iszom nagyjából.


A napi fogyasztással a sok cukor mellett az a baj, hogy ilyen mennyiségnél már elkezd rászokni az ember, csökken a toleranciája tehát egyre kevésbé érzi meg azt a napi 1 dobozt, és elkezd néha-néha napi 2-t inni hogy jobban hasson. Innentől pedig elindulhat lefele a lejtőn.


A kávé akkor egészségesebb ha cukor nélkül issza valaki. A nagy többség nem így szokta viszont. Persze, energiaitalból is vannak cukormentesek, én személy szerint az édesítőszereket sem tartom sokkal jobbnak, én csak cukrosat iszom. Ha tényleg tartod magad a heti 1-2-höz akkor ennyi cukor bőven belefér.

2020. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Egészségesnek semmi egészséges nincs benne.

Mértékkel fogyasztva viszont, néhanapján egyet-egyet, megártani azért nem fog.

2020. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Amikor este MOOC kurzus tesztet kell írni, és majdnem koppan a fejem az asztalon, akkor iszok egy Red Bullt, és 95%-os éberség mellett sikeresen tesztelek.
2020. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Mértékkel...viszont én sokszor látom, hogy reggel-este vedelik a tinik a buszon. :/ Tehát nem egy-két alkalom, hanem napi szintű.
2020. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Nincs benne semmi egészséges, nagyrészt cukor, némi koffeinnel és pár adalékanyaggal. Ettől függetlenül szerintem az alkalmi mértékletes fogyasztása teljesen ártalmatlan, ha az embernek nincsenek egészségügyi problémái, pl. a szívével vagy a bélrendszerével kapcsolatban.
2020. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Én havonta egyet iszok abszolute mértékelt

Munkatársnőm napi 1 az már szerintem sok

De a főnök napi 4+2 kávé de ugyanez a férgikollégák és borzalmas... Remeg a kezük is ...

Az a baj sokszor volt hogy osztálytárs v rokon emiatt vesehomokot kapott.

De engem neg hülxének néznek h többször ujratöltött üveg vizet iszok a nap folyamán mik ők csak cukros teát colát isznak még a kávé és energiaital Dömping mellett...

Miért nem elég heti egy ilyen lötty?

2020. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

69%

Élettársam családja sem iszik sima vizet. Csak cukros löttyök. Közben az édesanyja nyomatja a "ki hízott" mondókát. A két éves gyereknek (sógornő gyereke) nyomja a kezébe a kubut meg hasonló vackokat. A kissrác nem iszik vizet....

De van ilyen ismerősöm is, egyszerűen egy korty sima vizet nem iszik meg, inkább akkor édesítőszeres vacakot. Elképesztő. Ő szokott letolni két fél literes energiaitalt egymás után.

2020. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Most probálom a kolléganőm vizre szoktatni mert ö is rájött h sok a napi 1-2

Hát elöször szenvedett 3. Nap jött a lipton teal 1,5l

Mondom basszus vizbe tegyél citromot vagy gyömbért vágj bele vagy egy kanál méz inkább....

Nen értem és nem is akarom megérteni de engem ne furcsázzanak le...

2020. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%

Egy vegyszerezett víz hogy és mitől lenne már egészséges?!


Nem az egészség a célja, hanem az, hogy felpörgessen, mint egy doppingszer - ebből következőleg nem egészséges.


A kávéban lévő koffein sem egészséges, igyál tisztított vizet vagy frissen préselt leveket, na az egészségesebb!

2020. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jól le is pontoztak. 59% Itthon van víztisztítónk. :)

Szóval csak vedeld tovább a cukros szart és pontozgass lefelé...Amúgy meg SZÖVEGÉRTÉS, még a sima víz is jobb, mint az hogy helyette csak és kizárólagosan cukrozott löttyöket isznak.

2020. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!