Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mitől olyan halálos az energia...

Mitől olyan halálos az energiaital?

Figyelt kérdés

Az egyik legnépszerűbb energiaital összetevői:


Ivóvíz, Cukor, Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid (min. 0,3%), Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Koffein (0,03%), Aroma, Színezék (ammóniás karamell), Vitaminok [B3-vitamin (niacin ), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B2-vitamin (riboflavin), B12-vitamin (kobalamin)], Glükuronolakton, Inozitol


2019. nov. 26. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha mértéktelenül isszák.

Mondjuk ugyanezt kb mindenről el lehet mondani, csak mondjuk a koffeinből viszonylag könnyű elérni egy olyan dózist amit a szervezeted már nem tolerál.

2019. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Ez így butaság, hogy halálos. A benne lévő cukor senkinek se jó, illetve a magas koffeintartalma aritmiához vezethet, ami pedig szívrohamot okozhat.

Ahhoz, hogy valaki energiaital miatt kapjon szívrohamot mértéktelenül kell fogyasztania energiaitalt hosszú ideig.

Ettől függetlenül már egy doboz sem egészséges, és én nem innám senki helyében, főleg, hogy szerintem még az íze is undorító :D

2019. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Vannak ennél sokkal károsabb ételek, italok. Azokat szó nélkül fogyasztják, közben meg fröcsögnek, hogy az energiaital méreg és megdöglesz tőle.
2019. nov. 26. 15:11
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Millió cikk van róla hogy miért olyan káros. Ha tényleg kíváncsi vagy rá, és nem csak te is "fröcsögni" akarsz akkor olvass utána nyugodtan.
2019. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Lényegtelen, hogy van károsabb, ettől még ugyanúgy igaz hogy káros.

Mintha a bíróságon azzal védekeznél hogy mit akarnak már elítélni lopás miatt, amikor vannak sokkal súlyosabb bűncselekmények is...

2019. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Hat kerdezo nem tudom milyen etelekről es italakrol tudsz ami hű de mergezo. Azon kivul hogy minden az persze. Az energiaital pont az ami a neve. Tele van nyomva cukorral es koffeinnel, aztan mindenki csodálkozik hogy hű de ver a szívem, hű de izzadok, hű de fel pörögtem. Talan mert a vernyomasod az egekbe viszi. Szerinted az egészséges? A kávéval annyi kevesebb gond van, hogy cukorral nincs agyonnyomva. Es azt ne mondd hogy szted tok egeszseges a cukor meg a koffein kombo, mert ennyi erőből ulj vissza az iskolapadba.
2019. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
43%

Vannak, viszont az energiaital azon túl ennyire szar, hogy amúgy luxuscikknek minősül, drága és totál felesleges. Számomra érthetetlen, hogy az ember miért pazarol rá pénzt.

Mert mondjuk jó, a Mcdonald's is szar, de akinek kevés a pénze, az 500 Ft-ból viszonylag jól lakik, illetve sok más esetben is igaz, hogy az egészségtelen(ül elkészített) ételek anyagilag elérhetőbbek a szegényebb rétegek számára, mint az egészségesek. De az energiaitalnak tényleg semmi értelme.

Én csak azt nem értem, hogy neked mi előnyöd származik abból, hogy anonimként akarod megvédeni az energiaitalt, mintha a virtuális felsz-pástól Barabásék majd kifizetnék a gyógyszereidet, amit a termékeik miatt kell majd felírni neked :D

2019. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A csoki, cukorka, Nutella, üdítő, stb. miért nem öl meg? Ezekről sosem hallom.
2019. nov. 26. 15:27
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt a lényeg a mértéktelen és hosszantartó fogyasztáson van.


Én kávézom, max. kettőt iszok egy nap; de pl. szabadnapjaimon mikor itthon vagyok, nem szoktam.

2019. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Hülyeség az egész.

Egy kávé kéz cukorral pontosan annyira egészségtelen mint egy energiaital.

Én napi két energiaitalt iszom és 2-3 kávét (azt cukor nélkül) és semmi bajom.

2019. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!