Mért ennyire rossz manapság a videojátékok megítélése?
Emlékszem talán két éve lehetett, hogy szóba került a téma pszichológia órán. Bár nincs olyan nagy tapasztalatom a témában, nagyon szerettem a WoW- ot, meg a LoL-t (Word of warcraft, League of legends). Én a játékok oldalán álltam mint jó kikapcsolódás, élményszerű és közösségi (főleg a régi WoW). Erre a tanárnő szinte rohamszerűen rávágta, hogy csak a könnyű sikerélményért játszunk, és az ördögtől való blablaa...
Az ahová most tartanak ezek a játékok tényleg az amit egykor ő mondott... És ez ellen az egész játékosközösség tiltakozik. A többség nem szeretné, hogy lebutítsák a játékát, és kiöljék belőle a közösségi szellemet, de mintha a nagy cégek nem is hallgatnának a saját játékosbázisukra.
Talán ez is azért lehet mert a hatalmas multik fejét telebeszélték a pszichológusok, akik aztán mindent jobban tudnak rólunk, mint mi magunk?
A nagy cegek nem pszihologusokra halgatnak hanem a penzre.
Ne felejtsuk el hogy a jatekipar profit orientalt vallalkozas, az kerul bele a jatekba ami a legtobb penzt hozza vissza.
Ez mindig is megvolt, sőt, régen rosszabb volt.
Annak idején bátyám haverjának az apja össze akarta törni az Atari gépét, amikor megvette.
Mert nem fog kapálni...
Most azért ilyet már nem hallasz.
@10:16
Gondolom ezt olvasta a szakirodalmakban, de egy ép értelmes saját gondolata nincs a világról.
Manapság?? Láttad volna, 15-20 éve mi folyt pl. a lövöldözős játékokkal szemben, pedig akkor még realisztikus ábrázolás sem volt. Csak akkor még sokkal kevesebben játszottak, ezért valamivel kisebb visszhangja volt.
Ami a jelent illeti, igen, elég sok MMO játék van úgy megírva, hogy a jutalmazási rendszere a legolcsóbb pszichológiai hatásokra építve minél több idő és pénz hosszú távú "befektetésére" ösztönözze a játékosokat, magyarul kisebb-nagyobb függőséget alakítson ki. Egy csomó olyan népszerű játék is van, ami szinte nem is JÁTÉK, hanem egy tartalmilag 0 selejt, ami az első pár napban érdekes, utána meg csak csinálod az élvezhetetlen feladatokat [grind] és kizárólag a jutalomból (játékpénz, zsákmány, szintlépés stb.) ered az örömérzet, mégis százezrek tolják őket itthon is. A közösségi élmény ezeknél olyan, hogy "együtt járunk fel sz*pni"... persze a jobb MMO-knál próbálják élvezhetőbb irányba terelni a játékost, meg van bennük tartalom is, de mivel ezek is erősen építenek a jutalmazásra, ezeknél is gyakori, hogy a gyerek kényszeresen "grindolni" kezd, mert ő ezt meg azt szeretné elérni a játékban.)
Most hogy pszichológusokat is alkalmaznak-e (ami amúgy teljesen reális) vagy intuitívan jönnek rá 1-2 évtized tapasztalatából, hogy mire harap igazán az aranyhal, az másodlagos. Természetesen nem az a felállás, hogy "a hatalmas multik fejét telebeszélték a pszichológusok", hanem a cégek akarnak minél több pénzt csinálni, gyakran bármi áron.
Az igazi változás egyébként az lehet, hogy az elmúlt 1-2 évtizedben sokkal több lett a kiskorú játékos, akiket sokkal könnyebb kihasználni, mint az idősebbeket. Ma már rengeteg játékon az látszik, hogy a kb. 15-16 évesek az elsődleges célközönség, és a játékok vásárlási/fizetési módjai (DLC-k, mikrotranzakciók) sémái is olyan célközönségre utalnak, akit könnyű lehúzni, mert még nem tud bánni a pénzzel. Persze a kiskorúak mellett az egyre több személyiségfejlődési zavaros, éretlen nagykorú is benne van az új képletben.
Mert valóban rossz hatással vannak a fiatalokra! Függőséget okoznak sokukban, például! Nem a pszichológusoknak kellene "beavatkozni", hanem a szülőnek kellene felelősebb hozzáállást kifejteni! Megoldható lenne részéről, hogy ezt a függőséget megakadályozza!!!
Szomorúan konstatálom, hogy a fiatalok, akik ismerik egmást, bárhol vannak (pl. utazás közben), egymással alig kommunikálnak, mert a telefon billentyűzetét koptatják... Jó ez szerinted?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!