Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Facebookon miért szoktátok...

Facebookon miért szoktátok törölgetni az ismerőseiteket?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valaki zaklat vagy teleszemeteli az üzenőfaladat, akkor persze jogos.


Nemrég telepítettem egy fészbuk appot, ami számon tartja, hogy kik törölnek, és azóta látom, hogy minden hónapban akad valaki.


Olyanok törölnek, akikkel soha semmilyen konfliktusom nem volt, sőt kifejezetten jóban voltunk, csak simán 2 éve nem beszéltünk. Ennek mi értelme van? Pláne a mai világban, ahol ennyire fontosak a kapcsolatok.



2018. dec. 9. 16:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam màr ki ugyanilyen témában kérdést. Én sosem teszek ki semmit facebookra, csak beszélgetésre használom. Úgyhogy biztos hogy nem vagyok idegesitő ilyen téren. Viszont engem is sokan törölnek hónapról hónapra. Van akitől rosszul esett mert pl gimiben nagyon jóban voltunk stb. Volt olyan diákmunkás munkatársam akivel sok szabadidőt töltöttünk együtt, hivtuk egymást telefonon, segítettem neki ha kellett, majd egyik napról a másikra letörölt. Ennek tényleg nem értettem az okát, ugyanis semmi probléma nem volt köztünk. Oké hogy ezek után is lehet levelet írni a másiknak, de ha törölt engem,nyilván nem kíváncsi rám,és nem fog örülni ha irogatok neki.

Nekem már alig 200 ismerősöm van. Egyre kevesebb, annyian törölnek.

Amúgy nem is tudtam hogy az alkalmazás mutatja ezt. Én böngészőben használom a facebookot.

24N

2018. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Nem értek egyet azzal, hogy törölni kellene azt, akivel nem beszélek. Akinek van 500-600 ismerőse az talán minddel beszél napi szinten???
2018. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán én is törlök ismerőst, de általában csak letiltom azt, aki már zavar, mert pl. folyton politizál. Ahhoz komoly indok kell h töröljek, az illető megbántott, átvert, vagy vállalhatatlan lett (egész nap a kocsmában van stb.)


"Van aki gyűjti az embereket, de én minek csináljam? Nem érdekel mi van velük, hol nyaralnak, kivel járnak. Akivel tartom a kapcsolatot, és érdekel, elég, ha azok vannak meg neten is."


Én is ilyen "gyűjtögető" vagyok mondjuk :). Úgy vagyok vele, hogy legyen meg egy helyen mindenki, aki jelentett valaha bármit is az életemben, mégha már nem is vagyok vele annyira jóban.

2018. dec. 9. 16:42
 14/19 A kérdező kommentje:

"Nem értek egyet azzal, hogy törölni kellene azt, akivel nem beszélek."


Azért nem, mert ezzel akaratlanul is megbánthatsz másokat, különösen az érzékenyebb emberek könnyen magukra veszik ezt. Hacsak nem ez a szándék, akkor, legalábbis szerintem, nincs értelme.


"Akinek van 500-600 ismerőse az talán minddel beszél napi szinten???"


Nyilván nem, de nem is lehetne. Folyamatosan változik, hogy épp kivel szorosabb az embernek a viszonya és kivel kevésbé. Egy barátságban is lehetnek szünetek, sokszor elég egyszerű okokból, egy betegség, egy gyász, egy költözés.


Egy példa: engem a Nagypapám nevelt fel, nagyon közel álltunk, és amikor ő meghalt, akkor én másfél évig "eltűntem" a világ számára, iszonyú depressziós voltam. Nem azért nem kerestem az embereket, mert haragudtam rájuk, vagy nem érdekeltek volna, egyszerűen nem voltam képes rá.


És amikor eleve szarul vagy, gondolhatod mennyire "jól esik", hogy "extraként" még 50 ember töröl is ez idő alatt, köztük olyanok, akikkel korábban jóban voltál, akiknek segítettél költözni, munkahelyet találni stb.

2018. dec. 9. 17:14
 15/19 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem is tudtam hogy az alkalmazás mutatja ezt. Én böngészőben használom a facebookot."


Ez egy külön plugin, amit le lehet tölteni Google Chrome-ra vagy Firefoxra (Unfriend Finder). De igazából nem ajánlom. Főleg, ha érzékeny vagy erre, mert csak felzaklatna.


Amúgy mindenkit szoktak törölni, még a legnépszerűbb embereket is.

2018. dec. 9. 17:20
 16/19 anonim ***** válasza:
Én először csak fokozatosan, majd a végén minenkit letörtöltem magam körül. Miért? A FB-vel chat-en tartom a kapcsolatot (hozzátartozó), arra elég a dolog. Annak totál nincs értelme, hogy be van valaki jellve, de nem kommunikálunk egymással. A posztok, képek, stb.-k meg alapból vagy nem érdekelnek engem, vagy a másik úgy állította be, hogy nem mindenki lássa, akkor meg minek? Olyan embereknek való ez is, akik extrovertáltak, ismerkedős típusúak, tartják a barátságot, kapcsolatot a másikkal, vagy munkára használja. Amúgy tök értelmetlen.
2018. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha két éve nem beszélek (ill.nem kommunikálunk sehogy),pont elég indok,h töröljem.

Ritkán törlök ismerőst,nagyon kevés van.

2018. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Én pont a napokban töröltem néhány ismerősöm. Volt akit mert egy körben megismerkedtünk, akkor ő bejelölt, én meg udvariasságból vissza. Viszont annyira nem lett szoros ismerettség, hogy érdekeljen mi van vele.

Volt olyan, aki csoporttársam volt, viszont nem sok ideig, mert otthagyta a sulit. Ő is ilyen ismerős gyűjtő lehet, mert mindenkit bejelölt egyből, rövid idő múlva meg sehol sem volt. Ő dolgai sem érdekelnek.

Tehát én az ilyeneket szoktam törölni nagyjából. Magamtól meg be sem jelölök valakit csak azért mert ismerem.

2018. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18-as: Ez teljesen jó így, ahogy te csinálod. Felesleges ismerosokre tényleg nincs szükség, akiknek pár év múlva a nevére sem fogsz emlékezni.
2018. dec. 13. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!