Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Facebookon miért szoktátok...

Facebookon miért szoktátok törölgetni az ismerőseiteket?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valaki zaklat vagy teleszemeteli az üzenőfaladat, akkor persze jogos.


Nemrég telepítettem egy fészbuk appot, ami számon tartja, hogy kik törölnek, és azóta látom, hogy minden hónapban akad valaki.


Olyanok törölnek, akikkel soha semmilyen konfliktusom nem volt, sőt kifejezetten jóban voltunk, csak simán 2 éve nem beszéltünk. Ennek mi értelme van? Pláne a mai világban, ahol ennyire fontosak a kapcsolatok.



2018. dec. 9. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"2 éve nem beszéltünk" ezért...


Én is törlöm az olyanokat akikkel nem tartom a kapcsolatot, vagy esetleg az utcán se köszön. Az olyan mért legyen az ismerősöm??

2018. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert minek legyél ott, ha már 2 éve nem beszéltetek? Nem is értem. Ezen a ponton már nem is vagytok ismerősök. Én is minden hónapban törlöm azokat, akikkel nem tartom a kapcsolatot már 2-3 hónapja.
2018. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az egyik ilyen a középsulis matektanárom volt. Az elég rosszul esett...


Azért, mert attól még, hogy nem beszéltünk, bármikor újra találkozhatunk. Eszembe juthat, hogy felvegyem velük a kapcsolatot, mert pl. a segítségükre lenne szükségem stb. De így biztos, hogy nem fogom.

2018. dec. 9. 16:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy személyesen találkozz vele, nem kell facebook.

Azt, hogy írj neki, megengedi a rendszer akkor is ha már nem vagytok ismerősök, ha valaha korábban azok voltatok.


Innentől kezdve addig amíg nem tartjátok a kapcsolatot, minden legyél ott, bővíteni az ismerőseinek a listáját?

2018. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ismerősöm van, azokból is felének beállítottam, hogy ne lássam mit rak ki. Ezeket az ismerősöket néhe megszanálom, pl. egy helyen lakunk, utcán sem köszön, minek legyen az ismerősöm? Még van olyan munkatársam is, akit nem jelöltem vissza, ha az életben nem kedvelem, minek legyen az ismerősöm?

Van aki gyűjti az embereket, de én minek csináljam? Nem érdekel mi van velük, hol nyaralnak, kivel járnak. Akivel tartom a kapcsolatot, és érdekel, elég, ha azok vannak meg neten is.

2018. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1-es: Bocsi a privát üziért, véletlen volt! :)


"Én is törlöm az olyanokat akikkel nem tartom a kapcsolatot, vagy esetleg az utcán se köszön. "


Honnan tudod, hogy észrevesz?


Én azt sejtem, hogy a matektanárommal is ez történhetett. Valszeg szembemehettem vele az utcán, de nem vettem észre, mert csak engem törölt így 10 év után, a többi osztálytársamat meg nem.

2018. dec. 9. 16:14
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha valakin látszik, hogy észrevesz az utcán, de szándékosan elkerül, az persze más.
2018. dec. 9. 16:16
 8/19 anonim ***** válasza:

Na igen, ha valaki segítsége kell akkor keresed, amúgy meg szarsz rá, na ezért szoktam sok embert törölni vagy tiltani.

Nem igazán szeretem az ilyen embereket. Van olyan akikkel évek óta nem tartom a kapcsolatot, de rajta maradtak a listán, mert velük tényleg jó viszonyt ápoltam. De ha valamelyik rám is ír (volt rá példa), nem azért, hogy kérjen valamit, hanem csak érdeklődött. De ezek a személyek nem igazán ismerősök, hanem ikább családtagként tekintünk egymásra.

2018. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Ahhoz hogy személyesen találkozz vele, nem kell facebook.


Azt, hogy írj neki, megengedi a rendszer akkor is ha már nem vagytok ismerősök, ha valaha korábban azok voltatok."


Hát igen, de akkor lehet, hogy mégsem őt fogom megkeresni, ha mondjuk a gyerekemnek magántanárra lenne szüksége.


Azt nem értem, hogy miért zavar valakit, hogy ott vagyok az ismerősei között, miközben nem szemetelek, nem osztok meg semmilyen tartalmat, nem lájkolgatok, általában mindenkinek privátban szoktam írni.

2018. dec. 9. 16:23
 10/19 A kérdező kommentje:

"Na igen, ha valaki segítsége kell akkor keresed, amúgy meg szarsz rá, na ezért szoktam sok embert törölni vagy tiltani."


Segítséget úgy értem, hogy pl. az illető személyi edző, és valamelyik ismerősömet küldeném hozzá. De mivel törölt, így nem őt fogom kiajánlani, ez szerintem neki sem jó.


"Nem igazán szeretem az ilyen embereket. Van olyan akikkel évek óta nem tartom a kapcsolatot, de rajta maradtak a listán, mert velük tényleg jó viszonyt ápoltam. De ha valamelyik rám is ír (volt rá példa), nem azért, hogy kérjen valamit, hanem csak érdeklődött. De ezek a személyek nem igazán ismerősök, hanem ikább családtagként tekintünk egymásra."


Én is rá szoktam írni olyan ismerősökre, akikkel 2-5 vagy akár 10 éve nem beszéltem, hogy hogy vannak, mi van velük. Csak kevés az időm, és van kb. 500 ismerősöm.

2018. dec. 9. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!