A mai fiatalok miért depressziósak, magányosak, szomorúak állandóan?
vannak kivételek, de körülbelül a 80 % ra igaz.
Nektek mi a véleményetek erről?
Vákaszaitokat elöre is köszönöm!
Mai fiatalok :D Kérlek szépen a régi fiataloknak is voltak hullámvölgyeik. Sőt, mi több szomorúak is mertek lenni néha. Minden generáció hajnalán akadt egy vastag réteg, akiknek hasonló volt az érzelmi állapotuk.
Viszont ami miatt a Z generáción ezt jobban lehet érzékelni, az az internet széleskörű elterjedtsége. Önkifejezéshez tökéletes platform és így úgy tűnhet mintha a korábbiakhoz képest duplájára nőtt volna a depressziósok száma. Persze a többségnél nem nevezhetnénk ezt depressziónak.
A másik oldal, hogy megint csak az internet által a média nagyobb teret nyert. Magas elvárásokat, elérhetetlen ideálokat, rossz peldaképeket és megannyi ingert nyom a gyerekek arcába, hogy azt még egy felnőttnek is nehéz lenne elbírni. Nekik erre ráadásul hozzá adódnak a hormonális változások okozta frusztráció, az önmaguk és a másik nem megismerése, szexuális frusztráció, társasági nyomás, iskolai teljesítménybeli elvárások, szülők általi túlhajszoltság stb. Én teljesen meg tudom érteni, ha nem mosolyogva töltik a minden napjaikat.
Te mindezek mellett tudnál felhőtlenül boldog lenni? Mert én nem.
Köszönöm a válaszokat!
A fiatalok alatt a 12-20 éves korig értem mert megfigyeléseim alapján köztük van a legtöbb ilyen ember.
Telefonfüggőség miatt. (Nem ír vissza az ember, egy olyan modor miatt, esetleg rosz kép, stb)
Facebook, Insta, Messenger és társai beszippantják őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!