Attól függ ki. Ha nálam jóval fiatalabb vagy pl én oktatom az illetőt, akkor kifejezetten zavar, mikor helyből letegez. A kollégáimtól és idősebbektől is jól esik, ha kezdeti ismerkedés fázisban nem tegeznek egyből. A barátaimtól, régi ismerősöktől, régi kollégáktól viszont fura lenne, ha magáznának és egy idő után az újakat is kérem/vagy ők kérik, hogy tegeződjünk. :)
2017. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Poénból az egyik tanárom szokott minket magázni. Vicces, és néha annyira beleél a szerepébe, hogy szünetekben is magázódik. 42 éves mi meg 18-ak vagyunk, azt szokta erre mondani, "elméletileg" felnőttek vagytok, szokjátok meg :D
Néha azért nekem is jól esik, de ha idősebb az illető (több évtizeddel) akkor inkább tegezzen, nem vagyok még olyan öreg :)
2017. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Bizonyos helyzetekben kifejezetten érzékenyen érint ha felnőtt férfi létemre valaki csak úgy letegez.
Például egyszer vettem egy telefont nagyobb áruházban. Megkértem a biztonsági őrt, hogy mondja meg merre találom az információs pultot a garancia érvényesítés miatt. Erre konkrétan kikapja a kezemből a telefont és nekem szegezi a kérdést hogy "Ezt vetted..?". Na ott közöltem vele hogy nem vagyunk haverok, engem ne tegezzen le.
2017. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Szocializáció kérdése.
Ha valaki ebben nőtt föl, ezt szokta meg, ezt használja másokkal, annak az a természetes, az van a komfortzónájában, vagyis szereti, ha magázzák.
Én speciel egyáltalán nem szeretem.
2017. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Fat@l: ha az őr ugyanazt teszi, de magázva kérdez, az rendben lett volna?
2017. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Ja, és egy étteremben is dolgoztam már egy pár alkalommal, ott is akárki jött illedelmesen Jó napot kívánokkal köszöntem, és mindig kedves egészségÜkre-t mondtam mikor távoztak. Tehát, ha valaki kérdezett mindig magáztam, ha fiatal ha idős volt az illető, szóval igen, helyzettől is függ.
3as voltam
2017. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Sokáig ilyen voltam: aki megkért a tegezésre, azt sem tegeztem, mert jobbnak tartottam ezt. Ma már ott vagyok, hogy ez az elvárás, akkor legyen, csak fura, mert van, akit nem szívesen tegezek.
2017. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm kifejezetten megsértődik, ha egy pénztáros a boltban letegezi. Néha be is szokott szólni nekik emiatt. :D Kb. 40 éves.
2017. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
Helyzettől függ. 20 éves vagyok, úgyhogy nem vagyok egy vénasszony, de felnőttnek tartom magam. Az nem zavar, ha pl. ha valaki leszólít az utcán, hogy eligazítást kérjen és tegeződik velem, vagy ha a boltban a pénztáros letegez, ezek annyira nem "formális" helyzetek. De a falra tudok mászni attól, ha mondjuk bemegyek a tanulmányi osztályra vagy a kormányablakba és az ügyintéző kapásból letegez, mintha valami h*lyegyerek lennék, pedig hivatalos ügyet mentem oda intézni. Ilyenkor gondolatban egyből visszarepülök általános suli hetedik osztályba, ahol hallgatom, hogy a tanárnő kioktat. Kórházi gyakorlaton sokan azért tegeztek, mert fiatalabbnak nézek ki a koromnál, ezt még elnézem, mert nincs rám írva a korom. De ha felnőttként hivatalos ügyet intézni megyek valahová, akkor elvárnám, hogy egy minimális távolságot tartsanak már tőlem. Közvetlenebb kapcsolatban nyilván nem várom el, hogy bárki is magázzon.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!