Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mégis mi értelme az életnek,...

Mégis mi értelme az életnek, ha csak egy jól kidolgozott rendszernek teszünk eleget és tőlük függünk?

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy látom az embereket, mint egy nyáj aki elmegy a "legelőre" hazajön, aztán szintén ez nap, mint nap. A végén úgyis a halál vár és a legtöbbünk csak annyit tett, hogy engedelmeskedett, hagyta elnyomni magát, dolgokat vett, adót fizetett.

2017. jan. 10. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az életednek az az értelme, amit te adsz neki.

Én is dolgozom, de a kezdeti pár év küzdés után ott tartok, hogy szeretem, amit csinálok, fizetek adót is, de ez már csak ilyen. Ettől még nem érzem magam birkának, mert nem csak a munka-otthon-munka besavanyodott kombóból áll az életem. Azért nem, mert teszek érte, hogy ne így legyen.

Tárgyak? Másnak lehet ez a prioritása, én nem igazán vásárolok, helyette utazom, programokat szervezek, élményeket gyűjtök, csodás helyeken járok, tapasztalok, megismerek.

Van ennek értelme? Lehet, hogy nincs külső szemmel. De ez engem miért érdekeljen? Boldog vagyok? Igen, mert bár nyilván vége lesz egyszer, legalább addig élvezem, amíg van. A monoton hétköznapokat is lehet amúgy színesíteni, jó emberi kapcsolatokkal, hobbikkal.. de persze vannak olyan emberek, akiknek soha semmi nem elég, nagyban hozzáállás kérdése.

2017. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trafó1 ***** válasza:
Az élet értelme a szaporodás , a genetikai kódod tovább örökítése akár baktérium akár giliszta vagy, csak a körítés más, csak mi áltatjuk magunkat, hogy művészet, érzések, élmények, alkossunk stb semmi másról nem szól az egész csak túlélni és szaporodni:-D
2017. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A csordaélet valóban unalmas, míg csak vonul az ember a csordával és béget.

Az igazi szépséget és értelmet mi magunk visszük az életünkbe.

Lehet a zúzmara miatt bosszankodni is, hogy a nyakunkba hordja a szél és hideg.

De lehet gyönyörködni is benne, hogy milyen fantasztikus szépségű meseországot varázsol a tájból a zúzmara.

2017. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig kellenek birkák, hiszen akkor nem dolgozna kisebb poziciókban senki. Pedig minden munkakörre kell ember. Akár főnök, jobbkéz vagy kisebb beosztottak.

Az más kérdés, ki mennyire elszánt s tesz is valamit a hova tartozásáért.

Valakik bele születnek a jóba avagy a rosszba. Vannak kik az aljáról feltörnek, s vannak kik beletörődnek. Valakiknek van választásuk, másoknak nincs.

Sok szitu van.


S igen elég szomorú azokra nézni, akik undorral szomorúan jönnek-mennek, miközbe én pl megyek páromhoz vagy körbelesni a városba.

2017. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek van saját üzlete, vállalkozása, ahol úgymond a maga ura csak pár dolgot ugyanúgy tesz pl adó fizetés stb.


Te mindezek alól kivétel vagy? Mert nem lehet MINDEN elől elfutni. Adó TB stb befizeted azt amit fogyasztasz, ezek mindenhol vannak. De ezektől függetlenül lehetsz szabad. Az már más kérdés kinek mi köti meg a kezét. Pl azok az emberek, akik tartozásokat halmoztak fel s féltve a vacak alulfizetett, de viszonylag stabil melóhelyen maradnak, vagy csak oda csinálja a gyereket nagyon fiatalon (mai napig nem értem azokat a volt osztály társakat...).

2017. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!