Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék szorongás...

Hogyan tudnék szorongás nélkül beszélgetni idegenekkel? (részlet lent)

Figyelt kérdés
Gyakran úgyérzem, hülyét csinálok magamból. Elsőként szeretnék az idegenekkel való kommunikáció során fellépő problémáimról mesélni. Amikor idegen emberekkel kell beszélnem, egyszerűen leblokkolok. Nem jönnek a szavak a számra, össze-vissza beszélek, hadarok, nem vagyok képes sokszor egy épkézláb mondatot sem összerakni. Természetesen miután befejeztük a beszélgetést, rögtön érzem hogy "úristen, már megint egy hülye voltam". Ha stresszhelyzetben kell teljesítenem kommunikálás terén, akkor talán mégrosszabb. Voltam állásinterjún és ugye ilyenkor maximumon van a stressz bennem. Beszélnem kell magamról, kérdezgetnek stb, de sokszor az alap dolgokra sem tudok válaszolni, mert leblokkolok. A tünetek ugyanazok: nem jönnek a szavak a számra, remegek, remeg a hangom, izzadok, össze-vissza beszélek, stb. Meg szoktak lenni ilyen tesztírásos dolgok. Tehát behívnak egy tesztírásra, megírod a tesztet, átvizsgálják és ha megfelelsz behívnak. A napokban voltam egy multi cégnél ilyen teszten és gyatrán szerepeltem. Tök alap dolgokat kell csinálni: alap számolás, logikai feladatok, szituációs feladatok, ilyenek. De mivel túlstresszelek mindent, így mindent elcsesztem. Nem voltam képes ilyen alap dolgokban sem jól szerepelni, szörnyen éreztem magam. Teljesen leblokkoltam itt is. Azt hiszik, hogy valami analfabéta, IQ nélküli fogyatékos vagyok, pedig simán megtudnék csinálni bármit, de ilyenkor nem megy. Segítségeteket előre is köszönöm! :)

2015. szept. 7. 15:05
 1/2 anonim válasza:
Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, én is ilyen vagyok. Alkalom adtán amikor bulizni mentem, és kicsit ittam, na akkor viszont az ellenkezője voltam :) De a hétköznapokban lenne jó :) Kitartás!
2015. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mint minden képességet ezt is lehet fejleszteni. Tanulni kell.

Onnan indultam, hogy az osztálytársaim súgtak, a tanár már rám szólt, hogy legalább azt mondjam amit súgnak, de én nem hallottam, olyan pánikban voltam attól, hogy ki kellett mennem felelni. 18 éves korom körül dadogtam és nem mertem kérni a boltban semmit.

Akkoriban nem volt még ennyire elterjedt a személyiségfejlesztés. Rádióból, TV-ből, újságokból csíptem el egy-egy mondatot, hogy mit lehet ez ellen tenni és magamat fejlesztettem. Ma már ki merek állni magamért, ha kell és bár visszahúzódó maradtam és vizsgahelyzetekben drukkos már nincs a totális leblokkolás.

Amiket magadtól tehetsz:

Kiválasztasz 15-20 témát, amihez nem igazán értesz, de nem is vagy belőle teljesen tudatlan. Felírod kis papírra őket, bedobod egy zsákba és időnként (vagyis minden nap 1-2 alkalommal) húzol belőle és kötelezően 5, majd ahogy haladsz 10 percet beszélsz a témáról hangosan magadnak. Közben figyeled magad: kényszeríted magad, hogy befejezd a mondatokat, ha dadogsz újból mondod és ahogy haladsz arra is tudsz figyelni, hogy egyre kevesebbet csapongj témán belül. Ezt fokozod azzal, hogy később elképzelsz egy közönséget magadnak vagy tükör előtt csinálod.


Odamész más emberekhez és megkérdezed hogy kell menni az X utcába, mennyi az idő, hol vette azt a jópofa akármit.


Olvass személyiségfejlesztő könyveket, menj el retorika tanfolyamra. Fejleszd magad, tanulj.


Amikor már nem stresszelsz annyira iratkozz be tánc tanfolyamra, ahol biztos, hogy újra erős kihívás fog érni.


Nagyon fontos, hogy vidd bele magad direkt olyan helyzetekbe ahol nem annyira cink, hogy rossz a kommunikációd. Ezeket a helyzeteket könnyebben uralod, mint egy állásinterjút, viszont hasznosak: Figyeld ilyenkor magad. Mi zavar az idegenekben? Te hogy viselkedsz?

Begubózol, lehajtod a fejed, összevissza nézel, tördeled a kezed? Fokozatosan hagyd el ezeket a szokásokat. Olvass testtartásokról, alkalmazd a minél nyitottabb testtartásokat, mert a tested visszahat az érzelmeidre. Ha összehúzod magad menj úszni, csontkovácshoz, masszőrhöz, jógára vagy Feldenkraisra. Ha ezekre nincs pénzed keress rá a neten nyújtó gyakorlatokra és azokat csináld.


Ha kicsit alternatívabb módszerektől sem "riadsz vissza" akkor olvasd el Louise L. Hayes éld az életed c. könyvét, valamint Eckhard Tolletől a Most hatalma ill. a Most hatalma a gyakorlatban c. könyveit.


Mindez nagyon sok türelmet, odafigyelést, tanulást igényel méghozzá hosszú távon. Nekem megérte. Remélem Neked (ill. az 1. hozzászólóval együtt Nektek) is ez lesz a véleményetek :)

2015. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!