Valamit rosszul csinálok? Az én hibám, hogy ennyire aszociális vagyok?
Vannak barátaim, és szeretem őket. Szívesen töltöm velük az időmet,mert jól érzem magam a társaságukban. Ők valamennyire megértenek, vagy egyszerűen úgy szeretnek, ahogyan vagyok.
De más emberek társaságában olyan rosszul érzem magam. Egyedül érzem magam,és különcnek. Másnak mint ők. Nem úgy gondolkodok, nem úgy érzek mint ők. Ez annyira fáj, van hogy napokig csak sírnék emiatt. (Főleg iskola közben.) Nem megy nehezen a barátkozás,de nagyon félek az emberektől.
A családom sem ért meg. Mindig én vagyok a feketebárány,mindig engem kell kijavítani. De az soha nem jut az eszükbe, hogy talán az én megoldás is helyes, csak ők nem képesek elfogadni, átgondolni.
A fiúk többsége vagy csak sz*xet akar tőlem,vagy untatnak és nem érzem jól magam velük.
Én úgy érzem,hogy mindig mindent megteszek azokért, akik hozzám fordulnak, de utána csak eltaszítanak maguktól. Valahogy nem jövök ki jól az emberekkel. (legjobb barátnőmet,a húgomat,és az exemet kivéve) Van még ilyen egyéniség?
Egyéniségnek nem egyéniség, de plusz pont, hogy ismered a fogalmakat. :D
Egyébként rengetegen vannak így ezzel, csak nem hangoztatják.
Én is ilyen voltam.
Azért van ez mert félsz az emberektől és csak azokkal érzed magad biztonságban akiket jól ismersz.
De ne aggódj kinövöd.
Vásárlás közben gyakran látok fiatal lányokat akik el sem mernek mozdulni az anyjuk mellől és riadtan néznek mindenkire.
Ők is hasonlóak, félnek mindenkitől nincs még kialakulva az egyéniségük és önbizalmuk.
Ez nevelési hiba a szülők részéről akik nem szerették eléggé a gyereküket és nem támogatták mindenben és ettől a gyerek később félős lesz bátortalan és próbál mindenkinek megfelelni.
De mondom kinősz belőle mert idővel erősödsz és rájössz hogy az emberek a barátaid nem az ellenségeid.
Persze ez a föld nevű bolygó és mivel nem kolbászból van a kerítés ezért mindig lesznek olyanok is akik rossz szemmel néznek rád és hátráltatnak de ez csak a fejlődés miatt van, azért hogy el tudd küldeni őket a kur.va anyjukba és emelt fővel haladj tovább.
Köszönöm a válaszokat,kezdem elhinni,hogy nem velem van baj.
Az utolsó replika különösen hasznos volt. Azt hiszem,hogy tényleg nevelési hiba. A szüleim 7 éve elváltak, és soha senki nem éreztette velem,hogy különleges lennék,vagy hogy egyáltalán számítana a véleményem. Talán ezért nincs egy csepp önbizalmam sem. De nem hibáztatom őket,inkább azon leszek,hogy megerősödjek.
Amit tehetsz magadért az a következő:
A fenti problémák miatt egy másik embert nagyon távolinak és idegennek érzel.
Ezért a kezdeti ismerkedéstől számítva óriási utat kell megtenni a barátság kialakulásáig.
Ez így eléggé megerőltető és nehezen kivitelezhető.
A megoldás kézenfekvő.
Amikor szóba állsz az utca emberével egy "idegennel" vagy a baráti körbe jön egy új ember tekints rá úgy a legelső pillanattól fogva mintha már ismernéd vagy a barátod lenne.
Ez természetesen nem azt jelenti hogy legelsőnek haverkodásból nyakon vágod és megkérdezed tőle hogy na milyen volt a tegnapi beba.szás baz.meg.
Hanem azt hogy közvetlenül viselkedsz vele.
Beszélgetsz vele és megnyílsz neki. Eddig be voltál zárkózva, most nyílj ki.
Egy beszélgetés során elmondhatsz neki pár dolgot magadról, ebből ő bizalmat nyer és ő is el fogja neked mondani a dolgait és máris baráti zónába vagy vele pedig lehet még csak 5 perce beszélgettek.
Úgy fogja érzeni hogy neked mindent elmondhat.
Eddig mindig azt nézted hogy te mit kapsz a másiktól, hogy ő értékeljen téged nagyra, szeressen, jópofának tartson stb. de ezt most felejtsd el és inkább adj te neki.
Tekintsd őt a barátodnak és bízz meg benne.
A beszélgetés során pedig kerüld a szélsőségeket.
Ne kérdezgess egymás után többször mert a kérdezz-felelek játék nagyon idegesítő és úgy fogja érezni az illető hogy faggatod.
A másik végletet is kerülni kell hogy mondod a magadét megállás nélkül ő meg szerencsétlen csak hallgatja a mondókát és arra gondol hogy mikor lesz már vége.
Tehát itt is mint sokminden másban az arany középút a megoldás.
Ha kérdezel valamit és ő válaszol akkor fűzd hozzá hogy neked mi a véleményed a dologról. Szóval legyen meg az egyensúly a beszélgetésben.
Még egy nagy hiba amit elkövethetsz az ismerkedés folyamán a megfelelni akarás.
Tételezzük fel hogy a másik elmondja az álláspontját és neked homlokegyenest ellenkező a véleményed.
Ha most arra gondolnál hogy nem mondod el neki mert nem akarod megbántani akkor máris vesztettél.
Az a másik ember szintén egy teljes értékű barátot szeretne nem pedig egy bólogató jánost aki helyesel minden hülyeségre.
Gondolj bele hogy neked a másik ember azért nem merné elmondani a véleményét mert attól félne hogy akkor majd nem akarsz barátkozni vele.
Ezt csicskának hívják és ilyen emberre senkinek nincs szüksége.
Tehát bele mondod a másik fejébe a frankót amit gondolsz.
Aztán ha ezen ő megsértődik vagy össze vesztek akkor szépen elküldöd a jó büdös pi.csába.
Mivel ez itt megint csak a föld nevű bolygó ezért lesznek akikkel jól kijössz meg lesznek akikre úgy fogsz tekinteni hogy ki a ge..ci ez.
A lényeg hogy mindig legyél önmagad és legyél őszinte bármi legyen is a következménye.
Így cselekszik a magabiztos ember aki nem függ mások véleményétől hanem önmagában erős és rendíthetetlen.
És ilyen barátra mindenkinek szüksége van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!