Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nehéz elengedni magam...

Miért nehéz elengedni magam társaságban és miért nem jut eszembe sokszor semmi értelmes, amit mondani lehetne?

Figyelt kérdés
Pedig érdekelnek a jelenlévők, és egyenként el tudok velük beszélgetni, de sok ember előtt együtt beszélni kicsit feszélyez. Nem akarom másokat vádolni azzal, hogy ők se fordulnak felém, csak ha "muszáj", hisz ennek nincs értelme. Én fordulnék feléjük, de sokszor úgy érzem egyszerűen nincs miről beszélni, mert nem fontos, nem érdekes stb. és üres fecsegés lenne.
2015. júl. 23. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nehéz,mert Te valószínűleg bölcs vagy.
2015. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bölcs vagy buta, szerintem ha az emberek együtt vannak (munka, család, baráti kör), kell valamiféle kommunikációnak lenni köztük. De én ezt csoportban sokszor nehéznek érzem. Persze lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy csoportban felszínesebbnek érzi az ember a társalgást, de nem mindig az... és nem izgaz, hogy nem lehet sehogyse hozzászólni... ez hozzátartozna ahhoz, hogy az ember ne legyen antiszociális.
2015. júl. 23. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Gyakorolni kell, és idővel menni fog. Vagy kerüld a nagy társasáokat és mindig csak kettesben találkozz valakivel.
2015. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit te üres fecsegésnek mondasz, azt "small talk"-nak hívják. Nem mindenkinek megy magától, de lehet tanulni, és bármennyire is fölöslegesnek tűnik, a társasági élethez nélkülözhetetlen.
2015. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De mikor éppen "small talk"-ot művel az ember, nem zavar, hogy tulajdonképpen felesleges, amit mond?
2015. júl. 23. 11:33
 6/8 A kérdező kommentje:

Konkrét példa: legutóbbi beszélgetésen X megjegyezte, hogy milyen érdekes, hogy sok vizsla volt a vízben a parton, és hogy nem mindegyik játszott mindegyikkel, mert ő eddig azt hitte, hogy a vizslák szeretik egymást.

Y erre azt mondta, hogy miért kéne így lennie, a japánok se mind szeretik egymást. (poén)

Erre nevetés, X válaszol, hogy ja érti, hát ha a japánok nem, akkor a vizslák sem.


Esetleg meg lehetett volna Y-t kérdezni, hogy honnét veszi, hogy a japánok se szeretik egymást, mondjon konkrét példát.

De már ez is kicsit olyan, hogy üres megjegyzés, nincs igazán értelme? És ez is cska utólag jutott eszembe!

2015. júl. 23. 11:35
 7/8 A kérdező kommentje:
azt is értem, hogy a "small talk" akár a játékról, játékosságról, (jóindulatú) ugratásról is szólhat... de itt is nagyon nehéz, hogy valami egyáltalán az ember eszébe jusson, amit mondani lehet! Azt nem akarom, hogy előre felkészülök "témákból" amiket elő lehet venni (időjárás, család, mittudomén), mert az olyan gépies, nem?
2015. júl. 23. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem megy zsigerből, tanulni kell, és IQ-ból kell ezt a hátrányt kompenzálni. Nem kell minden területen felkészülnöd, amit a vizslás példa is mutat, nincs olyan, hogy "rossz válasz", mert legfeljebb nevetés lesz a vége. Maradj a felszínen, nem kell ennyire mindent továbbgondolni, itt maga a beszélgetés a lényeg, nem pedig az, hogy kinek van igaza. Szerintem egyelőre csak figyelj oda, mint beszélnek, de ha van egy intelligens odaillő poénos megjegyzésed, azt nyugodtan dobd be, általában bejön (ha értik a poén). Én legalább is így kezdtem.
2015. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!