Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy hónapja zárva vannak a...

Egy hónapja zárva vannak a boltok vasárnaponként. Több időt tölt együtt a családod azóta, mint mikor még lehetett vasárnap vásárolni?

Figyelt kérdés
család, szórakozás, kirándulás, vasárnapi ebéd, üzlet, boltbezárás, munkanélküliség, munka
2015. ápr. 19. 13:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Szóval hülyeség, hogy itt felénk az emberek kibírják egy napig anélkül, hogy boltba mennének? Hülyeség, hogy ezelőtt sem jártunk minden nap boltba?

Nos, mi már csak ilyen civilizálatlan hülyék vagyunk, ez van, barátom. :)

2015. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszoljatok. Ez a régen is kibírták bolt nélkül lerágott csont. Ma is kibírjuk, de a kérdésem nem ez volt.
2015. ápr. 19. 15:33
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Válaszoltam a kérdésre: semmivel sem töltünk több időt együtt, hisz soha nem igazán jártunk vasárnap boltba, csak kivételes esetekben, mikor valamit nagyon elfelejtettünk.

A mi családunkban semmi nem változott a vasárnapi zárva tartással.

2015. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Nem töltünk együtt több időt. A "nagybevásárlás" eddig is mindig szombatra esett, sosem vasárnapra.

Ettől függetlenül hülyeségnek tartom.

2015. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszi annak, aki válaszolt a kérdésre is :)


Mi sokkal kevesebb időt töltünk együtt azóta.

2015. ápr. 19. 16:10
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Hétvégén eddig is kerültük messziről az üzleteket, csak akkor mentünk boltba, ha mondjuk valami frissáru kellett hirtelen. Azt meg megvehetem most is, mert van a közelben egy kisbolt, ami nyitva van vasárnap is. Fél kiló kenyérért oda is le tudok menni.

Plusz a férjem is és én is közlekedésben dolgozunk, szóval ha az én vasárnapom pont szabad, akkor ő hétszentség, hogy dolgozik és ez fordítva is igaz.

2015. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem változott részünkről, ugyanannyi az együtt töltött idő.
2015. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
49%

Az én családomnak a bevásárlás is egy közös program volt. Tudom, vannak jobb programok is, pl. lehet menni vadászni is, meg kétmillás utazásokra is, mint ahogy azt polikusaink is teszik, de valahogy nekünk ilyenekre nincs pénzünk. Szóval nem, nem töltünk több időt együtt. Itt egy jó cikk a témában:

[link]

2015. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem változott az együtt töltött idő. Viszont pont vasárnap,mielőtt kivittek a vonathoz, szoktam megvenni a dolgaimat kollégiumba, ennek lőttek.
2015. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
77%

Bevásárlóközpontokban az üzletek este 9 helyett 10-ig vannak nyitva a vasárnapi zárva tartás miatt. El lehet képzelni hogy milyen lehet mindennap még egy órával később haza érni.


Így az alkalmazottak óra számban közel ugyanannyit dolgoznak mintha vasárnap is nyitva lennének viszont elesnek a vasárnapi pótléktól ezért átlagosan 12-15 ezer forinttal visznek haza kevesebbet.

Ezen kívül eddig a hétköznapi szabadnapjaik lehetővé tették a hivatalos és egyéb ügyek intézését ami így megint csak megszűnt.


Ezen kívül tömkelegével rúgták ki a diákokat.

Például az ikeában dolgozó diákok hétvégén kaptak munkát szombat vasárnap. Mivel az ikeának veszteséges csak szombatra alkalmazni a diákokat ezért ki lettek rúgva és a felnőtt alkalmazottak csinálják a szombatot.


Az ex-emet a tesco-ból rúgták ki diákmunkáról.


Meg lehet köszönni orbán viktornak


ilyen gyökeret baz.meg....

2015. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!