Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sose szokok hozzá a gazdagságh...

Sose szokok hozzá a gazdagsághoz? Mit csináljak, hogy ne legyek kívülálló?

Figyelt kérdés

Eddig normális körülmények között éltem (nem voltunk gazdagok, se szegények, olyan "magyar átlag" szinten voltunk) , most viszont a "gondtalan gazdagokhoz" tartozom és olyan korombeliekkel lettem jóban, akiknek a pénz egyáltalán nem számít. Pl. az egyik barátnőm vett magának egy borzasztóan drága ruhát, hazamentünk hozzájuk és felpróbálta megint, közölte, hogy mégsem áll rajta jól, nekem adja. Mondtam, hogy nem fogadhatom el, erre kidobta. Nagyon furcsa nekem minden és úgy érzem, sose szokok bele ebbe a világba...

Régen örültem, ha sikerült akciósan vennem pár dolgot márkás boltokból, most meg a fél árukészletet elhozom és annyira furcsa, hogy úgy vásárolok, hogy nem kell az árakat néznem.

Bármit megvehetek, anélkül, hogy számítana, mennyi pénzt költök el. Itt senki nem szól meg ezek miatt, ebben a körben az a természetes, ha eljövünk az utolsó órákról a suliból, csak azért, mert éhesek vagyunk és inkább beülünk valahová ebédelni, vagy matekdoga helyett elmegyünk vásárolni, utána az egyikünknél hülyéskedünk.

Fiatal vagyok még (nemrég lettem 16) és amúgy könnyen hozzászokok a változásokhoz, de félek, hogy mindig kívülállónak fogom érezni magam.


Mit csináljak, hogy hozzászokjak és elmúljon ez az érzés?


2014. febr. 4. 15:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Off: 18-as, ez hülyeség, az én Iphone-om üvege is szilánkosra tört amikor leejtettem a betonra. Ha rücskös a beton akkor sajnos összetörik, bármilyen drága.
2014. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Most komolyan azt akarjátok bizonygatni, hogy kamu? :)

Ennyire zavar titeket, ha valaki, aki tehetősebb, kiír itt egy kérdést? Van itt valami határ, hogy milyen anyagi helyzetű emberek írhatnak kérdést?


Nem tudom, van valami törvény, hogy iPhone nem törhet össze, vagy mi? Azért nem mindegy, hogy honnan esik...De te biztos szakértője vagy a telefonomnak, hiszen a legközelebbi barátom vagy, ott voltál, amikor összetört, nem igaz?! :)



ma 19:07

Hát, a régi barátnőimmel, barátaimmal már alig beszélek. Lehet, hogy a távolság miatt, vagy hogy nem viselték olyan jól, hogy nem tudunk annyit találkozni, mint régen és hogy más barátaim is lettek.

December óta egyikőjükkel sem beszéltem, mert meghívtak szilveszterezni, de mondtam, hogy már más programom van, erre mondtak valamit, aminek az volt a lényege, hogy az új barátaim fontosabbak.

De nem is volt velük felhőtlen a kapcsolatom az utóbbi időben, folyton megjegyzéseket tettek rám és nem értették meg, hogy azok rosszul esnek.

2014. febr. 4. 19:14
 23/26 anonim válasza:
hová jársz középiskolába?
2014. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés szempontjából miért lényeges?
2014. febr. 4. 20:18
 25/26 anonim ***** válasza:
azért lényeges mert hazudsz.több dolog is sántit.pl olyan nincs hogy csak ugy elnézik a logásaidat..
2014. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Ha szerintetek hazudok, akkor miért jártok vissza folyton válaszolgatni?

Hidd el, van olyan, hogy az osztályfőnök mindent leigazol mindenkinek, vagy azoknak, akik tesznek érte.

2014. febr. 4. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!