Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sose szokok hozzá a gazdagságh...

Sose szokok hozzá a gazdagsághoz? Mit csináljak, hogy ne legyek kívülálló?

Figyelt kérdés

Eddig normális körülmények között éltem (nem voltunk gazdagok, se szegények, olyan "magyar átlag" szinten voltunk) , most viszont a "gondtalan gazdagokhoz" tartozom és olyan korombeliekkel lettem jóban, akiknek a pénz egyáltalán nem számít. Pl. az egyik barátnőm vett magának egy borzasztóan drága ruhát, hazamentünk hozzájuk és felpróbálta megint, közölte, hogy mégsem áll rajta jól, nekem adja. Mondtam, hogy nem fogadhatom el, erre kidobta. Nagyon furcsa nekem minden és úgy érzem, sose szokok bele ebbe a világba...

Régen örültem, ha sikerült akciósan vennem pár dolgot márkás boltokból, most meg a fél árukészletet elhozom és annyira furcsa, hogy úgy vásárolok, hogy nem kell az árakat néznem.

Bármit megvehetek, anélkül, hogy számítana, mennyi pénzt költök el. Itt senki nem szól meg ezek miatt, ebben a körben az a természetes, ha eljövünk az utolsó órákról a suliból, csak azért, mert éhesek vagyunk és inkább beülünk valahová ebédelni, vagy matekdoga helyett elmegyünk vásárolni, utána az egyikünknél hülyéskedünk.

Fiatal vagyok még (nemrég lettem 16) és amúgy könnyen hozzászokok a változásokhoz, de félek, hogy mindig kívülállónak fogom érezni magam.


Mit csináljak, hogy hozzászokjak és elmúljon ez az érzés?


2014. febr. 4. 15:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
sehogy.irja h nemrég még alig tudott márkás ruhát venni.ez mondjuk volt 2-3 éve.ennyi idő alatt sehogy nem lehet meggazdagodni annyira hogy semmi ne számitson..még ha becsuszot egy lottóötös az se biztositék az ilyeneknél.
2014. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
félelmetesen buta kislányok vannak manapság. ez elég borzasztó amúgy.
2014. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Jajj az elején azt hittem, hogy te vagy gazdag, de rájöttem, hogy a szüleid.

Amúgy hozzá lehet szokni a nagyobb pénzhez.

Nekem a szüleim lettek pénzesebbek az átlagnál.

Nem vagyunk gazdagok, de azért apám 500-600 ezres fizetéséből, plusz anyám fizujából jól el vagyunk.

Igazából csak kontrollálni kell tudni a pénzt. Apámék is elég lazán megvehetnének bármit, de tudják, hogy amire nincs szükség, azt nem veszik meg. Mindig hasznos dolgokba ruháznak be.

5 éve ott tartottak, hogy volt egy közepes méretű lakásuk. Meg apámnak egy régi kocsija. Jól elvoltak ezzel is, de sikerült tovább lépniük és több pénzt keresniük.

Most egy szép nagy családi házuk van 2 autó, saját autószerleő vállalkozás és még egy tartalék közepes méretű lakás.

Ők csak olyanra költenek, amire szükségük van és nem ismerkednek más jól kereső emberekkel, hanem átlag emberekkel.


Egyébként meg, ha valami drága dolgot csak úgy oda ajándékoznak nyugodtan fogadd csak el. Maximum ha nem tetszik te is elajándékozod vagy eladod és jótékonykodsz belőle.

2014. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

ma 16:33

De látod, te sem tudsz annyira hozzászokni...Nem én akarok az lenni mindig, akit győzködni kell mindenről és aki fél, tart a következményektől. Olyan akarok lenni, mint ők, akik lazán elköltenek egy vagyont csak úgy, mert unatkoznak, nem gondolnak a következményekre.



ma 16:57

Elköltöztem anyától apához, akivel nemrég lett jobb a kapcsolatom.



ma 17:10

Látom, az idióta nevű válaszadóval nagyon ráértek.



Mr. Zs

Hát, apa meg az ismerőseim, barátaim nem csak olyanra költenek, amire szükségük van...

Az egyik barátom kocsit kért szülinapjára, pedig még nem vezethet. Megkapta, ment vele pár kört a jeges úton, "csak hogy kipróbálja milyen", sikerült is összetörnie. És nem akadtak ki rá, meg semmi nem lett a dologból.

2014. febr. 4. 17:27
 15/26 anonim ***** válasza:

Jó hát azért nekem se mindig csak arra költenek ami kell, néha azért van egy kis költekezés, amikor csak úgy vesznek egy 100+ ezer forintos órát, mert csak úgy megtetszett :)

De ez a jó és én örülök, hogy bármit kérek szinte megkapom. De én tényleg csak olyankor kapok valamit ha nagyon szeretném. Ezért nem kérek én drága ruhákat és drága cuccokat, mert minek, ha ugyanannyira tetszik egy olcsóbb is. :)

2014. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ezért mondják, hogy legrosszabbak az újgazdagok...

Nos a családom mindig is gazdag volt, generációkra visszamenőleg, szóval nem volt meg bennem soha az a kényszer, hogy most van pénz, akkor lehet költeni...

Bármit megkaptam, amit kértem, de már fiatalon (szerintem) ésszerűen gondoltam, és pl külföldi nyelvtanfolyamot kértem 16 évesen. 20 éves koromra 3 nyelven beszéltem közel perfektül. Az egyetemet Manchesterben végeztem, ami a szüleimnek súlyos milliókba kerültek. Kint is volt pénzem mindig, de a suli mellett is elmentem dolgozni, mert gyakorlatot akartam szerezni.

A honvágy visszahúzott, itthon élek és dolgozom, nem a szüleim pénzéből élek, magamnak teremtek meg mindent, és ez engem nagyon büszkeséggel tölt el.

Lehet gazdag család gyermek vagyok, de soha nem voltak ilyen sznob barátaim, mert azokat mindig nagyon megválogattam, ugyanúgy, ahogy a férfiakat is az életemben!

27/L

2014. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A legtöbb barátom családja nem újgazdag. Szóval nem azért költik a pénzt, mert most van nekik. Ők abba nőttek fel, hogy bármit megkaptak, amire csak ránéztek. Ehhez vannak hozzászokva, nekik az természetes, hogy az egész nyarat végig bulizzák külföldön, hogy bármit megvehetnek és hogy azt csinálnak következmények nélkül, amit csak akarnak.
2014. febr. 4. 18:18
 18/26 anonim ***** válasza:

"Elejtettem az 1 hete kapott telefonomat és betört a képernyője."


ha valóban annyira felvetne a pénz,akkor jó minőségű telefonod lenne.Itt már bukott a sztori.Az én iphone-omat,szegénykémet,vagy 8 szor elejtettem már,betonra is,fapadlóra is és SOHA még csak egy karcolás sem lett rajta,nemhogy betörjön a képernyője....ha volt már a kezedben ilyen kütyü,akkor egyből világos lesz,hogy ég és föld a különbség ..kezdhetnéd ott,hogy veszel egy normális telefont és akkor nem kell remegve agyalni,hogy mit mondj apukának.pénz elvileg van rá..elvileg..

2014. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

És hol vannak a régi barátaid? Amit sikerült kivennem ebből a történetből, hogy átköltöztél apádhoz, kaptál egy jobb életet, vele együtt gazdag barátokat, mert gondolom nem ők voltak a barátaid előtte?

Ha ilyen könnyen lecseréled a régi barátságokat egy új, feltehetőleg érdekbarátságokra, akkor jól írtam azt hogy a gazdagsághoz is könnyen hozzá fogsz szokni.

Én 20 éves barátságokat ápolok, és tudják hogy milyen anyagi helyzetben vagyunk, ők nem élhetnek így, nekem ezek a barátságok sokkal többet érnek, és ők is ragaszkodnak hozzánk, mert megmaradtunk olyannak amilyenek voltunk.

A sznob "barátainkat" viszont csak addig érdekeljük, míg egyszer meg nem változik az anyagi helyzetünk.

Remélem érted mit akartam ezzel mondani.

16.33-as voltam.

2014. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az jelen esetben teljesen mindegy, hogy milyen anyagiak között élnek, a lényeg, hogy én mindig értékes, értelmes emberekkel barátkoztam, mert megválogattam kivel állok szóba, ellentétben veled. Sekélyes, sznob, buta emberekkel soha nem foglalkoztam.
2014. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!