Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az baj hogy ilyen vagyok?

Az baj hogy ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 8. osztályt.

1-6. osztályig kitűnő voltam.

Utána hatosztályosba mentem,a megye legerősebb gimijébe.

7. osztályban 3 négyessel jeles lettem,most egy négyessel matekból jeles.

Mindig nagyon sokat izgulok mindenen,pl. milyen lett a dolgozat stb.

Én vagyok az egyik az osztályban aki visszahúzódóbb,nem nagyon járkál akárhova,barátnőt már akartam szerezni idén 3x lánynál próbálkoztam de visszautasítottak,nem szerelmi kérdés ezért nem írom le miért.

Van egy álmom,azaz hogy fogorvos legyek..

Csak úgy érzem mintha leakarna beszélni néhány ember az osztályban,hogy ott sokat kell tanulni meg ilyenek,én nem nagyon szeretek tanulni,de leülök és megtanulom!Idén egy nap sem volt hogy suli után ne haza menjek.Egyből haza,ebéd,kicsi pihenő,és rá álltam tanulni ami olykor 10-ig is elhúzódott mert ,kicsit pihenek,gép,beszélgetek otthon anyukámmal stb..

Középkategóriában vagyunk,de nem lennénk ha az anyukám szülei ne dolgoznának,és adnának nekünk + pénzt(magánvállalkozók)

Apukámnak van egy boltja a városban de nem megy jól,..nyáron foglalkozik még mással,de egyszerűen nem lehet vele megbeszélni hogy menjen ki dolgozni.Anyukám meg itthon szokott lenni.(most nem mondanám mért nem dolgozik..)de az egész házat ő takarítja,ebédet főz minden nap..

Tulajdonképpen én attól félek,hogy mi lesz anyukám szülei nélkül?!

Fogorvosira úgy tudom egyre kevesebb az állami támogatás,ha fizetnénk az évi egy millió elvileg..Van biztosításom amikor betöltöm a 18. évemet akkor kapok pénzt,abból fizetném szerintem,ha nem államin lennék.

Mert tényleg kiszeretnék ebből törni hogy ne anyukám szülei tartsanak el minket!!!!!

És ettől félek..hogy nem leszek sikeres az életben,pedig lehetnék mert meg van rá most az esélyem!Nagyon magas vagyok a koromhoz képest most,(184 cm) elkezdtem edzeni egy kicsit...De ha olyannal beszélek aki pl. 3as,négyes tanuló,(lány) akkor félek hogy olyanba szeretnék bele,és lehúzna..és nem lenne semmi az álmomból..

Remélem valaki tud erre mondani valamit!

Nem szoktam kin járni a városban,inkább gépezni szoktam..


2013. jún. 24. 00:21
 1/5 mara4 válasza:
100%

Az rendben van, sőt dícséretes, hogy konkrét céljaid vannak az életben. Tanulj légy kitartó és akkor összejöhet :)

Viszont ne csak a tanulásnak élj, szerezz barátokat építs ki emberi kapcsolatokat. Ne CSAK AZ INTERNETEN!!

Hülyeség azt gondolni, hogy egy gyengébb tanuló lány lehúzna, lehet belőle is erőt meríthetnél. Egy kitűnő tanuló lány is tönkre tud tenni ha akar, ne számok alapján válassz. Erre majd rájössz ha idősebb leszel. :)

2013. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokat aggódsz.

Kezdjük visszafele: szerintem egy lány nem tud "lehuzni" ha csak nem analfabéta, sőt, ha kicsit kevesebbé művelt (mert valljuk be, az iskolázottság nem IQ, hanem műveltség) mert így pl tanulhatsz a hibáiból stb.

Most kevesebb az állami helyek száma, de szerintem ez hamar változni fog. Mivel az orvostan hallgatók tekintélyes hányada külföldre menne, hiányszakma lesz (illetve már most is az).

Az, hogy az osztálytársaid mit mondanak, nem számít. Ha fogorvos akarsz lenni, senki ne tántorítson el ettől,tarts ki az álmod mellett.

Továbbá a félelmeid jogosak, de mivel ahogy leírtad, nem a bulik lelke vagy, amennyit tanulsz (ha tartod a színvonalat) szerintem abszolult esélyes lehetsz állami támogatásra.

2013. jún. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, hogy ilyen vagy. Most mész a célod felé határozottan, s ez nem olyan "tízperces" cél, hanem konkrétan az egész életedet meghatározza. Majd bőven ráérsz bulizgatni huszonévesen is, diplomával, jó fizetéssel a zsebedben


A lányok, hát ez elég összetett dolog. Nem árt, ha észnél vagy, de azért nem kel mindenkit gyankodva méregetni. Mondjuk az lenne az ideális, ha ismerkedésnél 100% bizalmat kapna tőled mindenki, de ha gyanúsat látsz, akkor azonnal lepattintod. Az elvárásaid nem túlzóak ha te maximalista vagy, akkor úgysem magad hosszútávon olyan lány mellett boldognak érezni, aki szarik a jövőre, a munkára, nem cêltudatos.

2013. jún. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Mentek a zöld kezek ! :)

2013. jún. 24. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
A rosszab tanulók nem húznának le szerintem se, az én LB-m általánosban egy bukott lány volt, amikor hozzánk került épphogy átcsúszott de én kitünő tanuló maradtam... Érdekelne, hogy miért nem jött be a barátkozás, mert talán segíthetnénk, hogy hogy tudnál változtatni azon ami miatt nem kedvelnek.. Esetleg ismerj meg másik közösségeket is, ne csak az osztályodban mozogj és akkor lehet, hogy találsz másokat akik kedvelnek..pl.: járj valamien csoportos sportra...
2013. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!