Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális dolog, hogy a szíveme...

Normális dolog, hogy a szívemen viselem a bűnözők és a romák sorsát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 09:15
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
A kérdést csak azért tettem fel mert kíváncsi voltam, hogy mennyire emberségesek az emberek. Látom semennyire... No comment...
2013. máj. 26. 10:55
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
És nálad miben nyílvánul meg, hogy rendes, emberséges vagy és a szíveden viseled ezeknek az embereknek a sorsát? Teszel is valamit, vagy csak hangoztatod hogy a feszültséget gerjeszd?
2013. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

És az mennyire emberséges mikor egy ilyen mocsadék embereket öl meg vagy pl egy idős nyugdíjast nyomorít meg, vagy egy ember értékét veszi el önkényesen, amiért az a szerencsétlen idős egész életében dolgozott?

Te szerencsétlen! Emberség! Persze szegény bűnözők! Remélem neked is lesz élményed egy pár ilyen "kedves embert" megismerned az életben!!!

2013. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Te honnan vagy emberséges? Melyik megyéből, melyik kerületből? A II. kerületből könnyű annak lenni. BAZ megyéből, mondjuk az Avasról, kevésbé. Költözz Ózdra és állj be önkéntesnek, mi tart vissza? Csomó neked kedves emberrel találkozhatsz. Ne szájhuszárkodj, mert az nagyon visszatetsző.
2013. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
100%
Figyelj én nem kicsi faluban lakom és rengeteg cigány él itt de egyik sem dolgozik! Sőt már ki is raboltak egyszer minket. És te ezeket az embereket véded? Már bocs de te nem vagy normális.
2013. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%

"Szivére veszi terhünk, gondunk.

Vállára venni nem bolond..."


József Attila /Vigasz

2013. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mi is emberségesek vagyunk ám, nem csak te... Csak éppen mi azzal, aki rá is szolgál.
2013. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
100%
Nem csípem,se a bűnözést,se a cigányokat és nem vagyok rasszista,hanem tapasztalt
2013. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló írta,hogy könnyű annak,aki a II. kerületből emberbarát. Ebben igaza lehet, én második kerületi vagyok, nem is találkozom nap mint nap a problémával. Megértem azokat, akik tele vannak "sebekkel" a romákkal valóegyüttélés kapcsán,pedig én csak a lightosabb esetekkel találkozom,ha bemegyek mondjuk a 8. kerületbe valamelyik hivatalba,és azzal az üvöltöző, nagyarcú jelenséggel találkozom, ami nemcsak irritál, de szorongást is kelt.

Kérdező, az szép dolog, ha nemcsak elméleti alapon, de ténylegesen teszel a romák, bűnözők "felzárkóztatásáért", társadalomba való be/vagy visszailleszkedéséért, még akkor is, ha ez csepp a tengerben-szerűnek tűnik. Ezzel a többségi társadalmat is szolgálod. Viszont igaza van annak, aki azt írta, hogy csak a száddal tenni ezt, sok esetben inkább irritáló. Nekem van egy nagyon kedves barátnőm, aki salgótarjáni, ő mondta, hogy van egy lakásuk egy olyan házban, ahol szó szerint fél egyedül tartózkodni, mert olyan roma családok élnek ott, akik mellett nincs biztonság. Elköltöztek egy közeli faluba, a lakás gyakorlatilag a "lakóközösség" miatt eladhatatlan,még potom pénzért is. A szülei évtizedekig spóroltak a minimálbéres fizujukból, hogy ezt a lakást megszerezzék. Szerinted ez igazságos? Ha "nem" a válaszod, akkor azt is megérted, miért váltott ki ekkora indulatot a kérdésed/és a minősítésed.


Az viszont, hogy minden roma egyforma durva általánosítás!

2013. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor én nem vagyok emberséges. De nehogy már aggódnom kelljen azokért mondjuk, akik agyonvernek egy öreg nénit 2000 Ft-ért meg hasonlók. Max. azok iránt a bűnözők iránt érzek vmi kis szánalmat, akik a rossz, szeretettelen gyerekkoruk miatt lettek antiszociálisak. Inkább az áldozatok családjai sorsát viselem a szívemen, meg azokét, akik a bűnözők miatt nyomorognak. Nem vagyok rosszindulatú, de te amilyen demagóg vagy, remélem, te is megtapasztalod, milyen bűntény áldozatának lenni, és kíváncsi vagyok, azután mennyire véded őket. Nehogy már nekem kelljen sajnálnom azt, aki ellopta az ismerősöm iratait a buszon, és aztán még telefonon zsarolta, hogy 10e Ft-ért visszakaphatja őket, vagy azt, aki nekiállt taperolni a buszon. Ezeken nincs mit sajnálni.
2013. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!