Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Gáz, hiszen 23 éves férfiként tudnom kéne ezt, mégsem megy. Rettenetesen nehéz feldolgoznom azt, hogy az exem aki elhagyott, városban lakik és minden nap tud menni bulizni a csajokkal, könnyebb neki feldolgozni a szakitást ezáltal, tudom hogy ezt csinálja, jól is teszi. Én egy nagyon elszigetelt kis faluban lakom, vannak barátaim itt, viszont ők sokkal inkább ülnek otthon, nincs kedvük sehova menni, és igazság szerint nem is tudnánk nagyon, a közelben semmilyen beülős hely nincs. Nem köt le itthon semmi a szakitás miatt, egyetemre sem tudok fókuszálni, edzek sokat, de azt sem lehet végtelenségig. Lehetne itt olyan baráti köröm, aki kocsmázik, de az nem én vagyok, nincs kedvem leinni magam minden nap a sárga földig ahogyan ők is. Szüleimmel lakom. Pestre járok suliba, viszont nincsen pénzünk egy albérletet kifizetni, ezáltal az is offos.Dolgozhatnék, de 5/5 napot járok egyetemre, csak hétvégi melóból nem tudom fenntartani az albit. Próbálkozom sok online dologgal is, hogy pénzt csináljak, majd idővel jönni fog. Jelenleg kilátástalan az életem teljesen, pedig mondhatom még igy is hogy megvan mindenem, hiszen egészséges vagyok. De nagyon nehéz, hogy nem tudok olyan barátokat a közelben, akik igy gondolkodnak mint én, és hogy itthon kell ülnöm egyedül amig az exem bulizhat, mert van hova hazamennie a városba. Szaktársaim közül sokan barátok, de sajnos ők is inkább az alkoholisták csoportjába tartoznak, akik ha el is mennek bulizni földig isszák magukat a drog mellett, ez nekem nem hiányzik. Ötletem sincs mit tegyek, azt érzem kimaradok ebből az életből, de lehet, hogy nem is kell ez nekem, de igy ismerkedni is szinte lehetetlen új emberekkel.
tegnap 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne legyél ekkora szerencsétlenség, de tényleg.


Mi az hogy nem tudsz az egyetemre fókuszálni?


Ez az egy dolgod, és ha most megnyomod, pár év múlva nagyon jó lesz. Sokan elvégeznek ímmel-ámmal egy szakot, majd sírnak, hogy nem találnak munkát a "szakmájukban", közben full vakok.


Lehet, hogy nem köt le az aktuális félév (van ilyen, összejöhet hogy egyszer sok fölösleges tárgyat vagy rossz tanárod van), de akkor is kell egy cél lebegjen a szemed előtt, hogy mi az a szakma, amiben te jó akarsz lenni.


Ha rám hallgatsz, hétfőn besétálsz a suli könyvárba, és kiveszel egy random könyvet, ami passzol a szakodhoz, és elolvasod 1-2 hét alatt, és ezt folytatod vizsgaidőszakig.


Az élet maraton, nem sprint, haladj a magad tempójában, és minden rendben lesz.


A suli viszont fontos, ne hanyagold el egy buta liba miatt, akinek az az összes hobbija hogy egy kisvárosban lófrál a többi lánykával.

tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
utolsó mondatod elgondolkodtatott. és valóban igaz, bárcsak mindig eszembe jutna mikor szarul vagyok. utolsó évem az egyetemen ráadásul. össze kell szednem magam, igazad van. bár most annyira elvakit a szakitás, hogy egyetem után sem látom a fényt.
tegnap 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!