Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is unalmas hogy...

Szerintetek is unalmas hogy munka nélküliként a napjaimat főzéssel, takarítással,zenehallgatással, tornával, sétálással, filmnézéssel, munkakereséssel töltöm csak?

Figyelt kérdés
Sivárnak érzem sokszor a mindennapjaimat. Aki szintén munka nélküli és nincs családja, ti mivel töltitek a sok szabad időtöket?

tegnap 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Képzem magam.
tegnap 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ, mennyi időre "rendezkedsz be". Amikor arra számítottam, hogy pár héten belül kapok új szerződést, akkor én sem csináltam semmi extrát. Amikor viszont kényszerűségből tudtam, hogy fél évig itthon leszek, akkor egyrészt képeztem magam, másrészt új hobbikba ástam bele magam. Meg én sokat olvasok és van kert.
tegnap 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Amíg nem dolgoztam, addig nagyjából hasonlókat csináltam, de tanultam is közben, hogy bövítsem az önéletrajzomat.
tegnap 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Nekem borzasztó volt. Kínomban három nyelvet tanultam egyszerre. Egyszerűen a tehetetlenségtől olyan feszültség volt bennem, hogy ölni tudtam volna. Egy idő után nem tudtam koncentrálni a hobbira, tanulásra sem, mert állandóan az kötötte le a gondolataimat, hogy mikor csinálhatok már valamit.

Nem tudom, aki így él, az hogy bírja. Egy kisbabával legalább van teendő, meg tudod, hogy nemsokára megy bölcsibe, oviba. De éveket így tölteni nekem halálos ítélet lenne.

tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem, legalább van időm és energiám ezekre, ugyanezeket még munka után csinálni sokkal rosszabb. Van időm sok könyv elolvasására, csinosítgatni a házat, új növényeket ültetni, új recepteket keresni, végre eleget foglalkozni a háziállatommal, új kézműves hobbiba kezdeni.
tegnap 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Maszti.
tegnap 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk munkakereséssel
tegnap 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Nekem olyan hobbim van, ami munka mellett gyakran háttérbe szorult. Mikor 1,5 évig munkanélküli voltam, végre tudtam vele rengeteget foglalkozni. Már azon is kezdtem fondolkodni, hogy ha nem találok munkát, megpróbálok a hobbimmal pénzt keresni. Alig voltam otthon, heti 2x kb. teljes munkaidőben a hobbimmal foglalkoztam (családfakutatás - nyitástól zárásig a levéltárban ültem és kutattam). Amikor otthon voltam, a nagyon muszájos háztartási munkák mellett is ezzel foglalkoztam, rendszereztem a beszerzett adatokat, fullos adatbázisom van, települési családkönyv készítése a végső cél. Mióta újra dolgozom (3,5 éve) szinte teljesen leállt az egész projekt, mert nincs már rá energiám. Mivel számítógép előtt dolgozom, otthon már nem kívánok elé ülni. Egy ideje már hétvégén sem...

Ha nyugdíjba megyek, majd folytatom.

tegnap 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Miért, mivel kellene??? 🤔
tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen, szerintem rettentő unalmas. A házimunkával én maximum két óra alatt végeztem, igaz, nagyon kicsi a lakás. Ha főzés, akkor három. Mert ezeket egymás közben is lehet csinálni. Ráadásul a monotonitás...

Mozdulj ki legalább.

tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!