Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért épp azokat nem hívják...

Miért épp azokat nem hívják társaságba a többiek akiknek igazán szükségük lenne rá, szeretnék?

Figyelt kérdés

Nyilván akik alapból nem igénylik, egyedül szeretnek lenni, nem róluk van szó.


Hanem akik nem tudnak, vagy nehezen barátkozni, kezdeményezni, miért nem őket hívják?

Akiknek igazán szükségük lenne rá.


Akik maguktól is tudnak kezdeményezni, stb... nekik amúgy is megy.


De ahogy látom mindig pont azokat nem, akiknek legjobban kéne.



szept. 10. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az emberi kapcsolatok olyan, mint a mágnes: van, aki vonzódik-, van, aki taszítódik a másiktól, mert van/nincs közös hullámhossz köztük.

Emiatt van a társaságba hívás/nem hívás kérdése is.

szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%

Igazából ezek is beskatulyázások ahelyett, hogy a másik fél döntené el. Én pont úgy lettem antiszociális gyerekből és introvertált huszonévesből ambivertált, hogy egy társaság adott esélyt. Bár az a társaság máig is csak bulitársaság maradt, de teljesen kinyíltam ott és azóta könnyen barátkozok.

Bár itt felnőttkorú programokról van szó, de szerintem jó példa lehet a gyerekkor is. Élből kiközösítettek, mert ügyetlen voltam több betegséggel és magamtól nem érdeklődtem. Egész általános iskolában egyedül voltam, focizni sem tanítottak meg. Más dolog, hogy fajsúlyos gyűlöletem alakult ki a sportmeccsek iránt és van egy eszmém ezzel kapcsolatban. De ki tudja, hogy nem a kirekesztés miatt alakult-e ki? A középiskolában pedig már hirtelenül felkaroltak és rögtön lett egy haveri társaság. Pedig 8 év kirekesztés után én semmit sem változtam, a csapat hozzáállása volt más és jobb. Különben anélkül v.sz.l. nagy bajban lennék, a korábban említett bulitársaság sem lett volna, senki sem lenne, párom sem lenne, talán már felkötöttem volna magamat.

szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ebben mi lepontoznivaló van. Ha annyira szánalmas, hogy bárhova elmegy, csak legyen társasága, akkor megvan a válasz.
szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13

Tudnád idétni azt a sort, amiből kiderül, hogy a kérdezőnek akármilyen társaság megfelel?

szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy társasági összejövetel nem jótákonysági program. Nem azért van, hogy kedvezzenek olyanoknak, akiknek szüksége lenne társaságra. Hanem a társaság jön össze, olyan társaság, akik kedvelik egymást, esetleg meghívnak olyan plusz személyeket a buliba, akiket kedvelnek. Azért akinek nincs társasága, de akar, tegyen érte, ne azt várja, hogy felkarolja vmi jótékony lélek népszerű ember és még ő is feccölje bele azt az energiát, hogy barátokat találjon neki. Szervezzenek ők programokat, hívják el ők a szimpatikus embereket ide-oda, beszélgessenek, ismerkedjenek klubokban, egyletekben.
szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!