Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon gyakran látok itt,...

Nagyon gyakran látok itt, hogy sokak a "jelekre" alapoznak. Mik azok a jelek, amik SZERINTED egyértelműen párkapcsolati, alkalmi szexkapcsolati vagy épp baráti szándékot mutatnak?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy látjátok a kérdést...

Hogyan tudjátok csak a jelekből megkülönböztetni, hogy valaki komoly párkapcsolat kialakítása céljából közeledik vagy alkalmi szexkapcsolatot akar létesíteni.

Mik azok a jelek, amik alapján egyértelműen a baráti kapcsolatok kialakítására van esély?


Legyetek szívesek, külön írjátok le, melyikre milyen jeleket tudtok beazonosítani! Amikor épp szituban vagytok valakivel, mennyire látjátok ezeket e jeleket reálisan? Egyáltalán észreveszitek a jeleket? Vagy esetleg mennyire akartok olyat belelátni a jelekbe, ami a ti vágyaitokhoz idomul?


Igazából emiatt is teszem fel a kérdést: nagyon azt érzem, hogy ezekkel a jelezgetésekkel, rejtett kommunikációval az emberek csak elbeszélnek egymás mellett, amiből sok konfliktus alakul ki.


Nektek mennyire tiszták ezek az indirekt kommunikációs elemek, mennyire jellemző, hogy akár miattatok, mert rosszul értelmeztetek valamit, vagy akár a másik fél miatt, hogy ő értelmezett félre valamit, konfliktusok alakultak voltna ki?



júl. 15. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Semennyire. Utálom a jeleket. Aki nem tud egyértelmű lenni, célozgat, meg himihumizik, az nálam off.
júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
59%
Más az ember hozzáállása alapjaiban.
júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Tiszta beszéd, kedvesség. Ha valakin nem érzem az őszinteséget, menekülök, még azt sem kérdezem meg, hogy van.

A tekintet nagyon fontos.

Nem tudom leírni, érezni kell. Inkább saját magadra koncentrálj, hogy mit vált ki belőled a beszélgetés, szituáció.

Bízz az érzéseidben.

júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nonverbális kommunikáció. Nézz utána!
júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sokszor félreértelmezhetőek.


pláne amikor a nők mondják h milyen jeleket adjak h a pasi odajöjjön...legtöbb esetben semmit nem érnek


eleinte pedig mindenki figyelmes kedves tud lenni, az h rövid vagy hosszútávú lesz e az csak idővel derül ki

júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ha van esetleg erre érdemi; akkor konkrét jeleket kérnék szépen, amik alapján te szétválasztod, hogy szerelmi (testi vágy) irányultságú lesz a kapcsolat, vagy max baráti. Az is érdekel, te mit hogyan értelmezel, ill az is, amit te "tudatosan2 jelzel.


Tudom, mi a non-verb. komm., de engem nem az elmélete, hanem a gyakorlata, az abból származó konfliktusok érdekelnek, konkrét példákon keresztül

júl. 15. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De értsd meg, hogy eleinte sokszor semmi különbség nincs.


Ha csak meg akar fektetni valaki, az is többnyire kedves lesz, türelmes, figyelmes, ha egyértelmű lenne, hogy csak szexelni akar akkor elküldenék.


Nagyon nagyon ritka ha valaki egyértelmű, aki siet akinek kb. mindegy h összejön e vagy sem mert ha nem akkor megy tovább....aozk nem várnak heteket hónapokat, türelmetlenek és ha pár hét vagy van ahol pár nap után nincs szex húz a fenébe.

júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Konfliktus nem volt. Azt vettem jelnek, hogy egyértelműen engem választott, nem mással akart beszélni. Máskor azt, hogy beszélgettünk, és nem akart véget vetni neki, pedig dolgunk volt. Megint máskor azt, hogy észrevett a szeme sarkából, összeakadt a tekintetünk. Szerelmi jelek számomra.
júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Félreértés: a srác egy buliban beleült az ölembe (lány vagyok). Még beszélgettünk is közben a társasággal. Beleestem teljesen. Aztán később tisztáztuk, ez baráti gesztus volt részéről :D

Igazából útközben derül mindig ki, hogy merre is tartunk.

júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tekintet, a mosoly. Aki szexuálisan is vonzódik az vagy zavarba jön nagyon, vagy sokkal csábosabb, követi a szemed mozgását, mosolyog, nagyon figyel, de nem teljesen arra amit mondasz, hanem ahogy mondod, rád.


A baráti az lazább, nem annyira koncentrált az ilyenekben. Nem keres kapcsolódási lehetőségeket annyira erősen mint aki intimet akar.


Amit észre vettem én fiukent, hogy sok lány alapból azt sejti hogy intim módon közeledek feléjük, csak mert közvetlen vsgyok és figyelmes. De ezért pont náluk szoktam tartani egy egyértelműen érezhető lazaságot, kihátrálást, mintha távoli haverok lennének, hogy ne legyen félre értés.


Voltak ebből félre értések, például egy lány volt az egyetlen, velem egykorú hasonlú szemelyisegu ember az egyik melóhelyen, és félre értett. Utána direkt nem kerestem a kontaktust se ilyeneket, hogy ne gondolja ezt.

júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!