Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy érzem, elsiklik mellettem...

Úgy érzem, elsiklik mellettem az élet?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és kissé úgy érzem, kimaradnak dolgok az életemben, amik másoknak természetesek. Például minap egy lánnyal találkoztam, és mondta hogy jövőhéten elmennek nyaralni a szüleivel. Én még sosem voltam nyaralni vagy külföldön, azt sem tudom az milyen.. az én szüleim között még gondolati szinten sem merült fel ilyen, soha. Ők sem voltak kb sehol, pedig már 50 felettiek.

Általános iskolás koromban is aggasztott, hogy sorba kellett menni, ki mit csinált a nyáron, és mindenki mesélte, hogy milyen szép helyeken járt.

Emellett pl esküvőre se voltam hivatalos soha, egyszerűen nem olyan körökben mozgok talán.. ez szintén bánt, unokatesóm idén volt a 4. esküvőn, én pedig még sosem éltem át, hogy milyen ott lenni. De ha úgy adódna, szerintem a sajátomra sem tudnék kb 8-10 embernél többet hívni, a családtagjaimmal nem valami fényes a viszonyunk, egyetlen volt sulistársammal tartom a kapcsolatot, (a többiek bántalmaztak kb) egyetemen pedig max ismerősi viszonyt ápolunk egymással.

Sokszor megcsap a magány, hogy nem is lenne kivel mennem bárhova is, de amúgy is miből stb. Tehát lényegében úgy érzem aszociálisként funkcionálok, és mindenki élményeket szerez, kirándul,utazgat,eseményekre hivatalos. Van aki hasonlóan érez?



júl. 13. 21:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%

Az egy jó kezdet, ha felismered a problémát. A következő lépés, hogy változtatni akarj rajta. Aztán jön, hogy elkezded felkutatni a lehetőségeket, megtervezed és aztán meg is teszed.


A leírásod alapján elég sivár, ingerszegény a családod élete, ami sajnos hatással van a tiédre is. Hiszen ha a szüleid sem utaztak sosem, neked sem teremtettek rá lehetőséget soha, akkor nehezebben szokik rá az ember. Sőt, ha előállsz vele, hogy te szeretnél utazni, akkor sem biztos, hogy érteni és támogatni fogják, pedig kéne!


Az anyagiakra nem nagyon tértél ki, de gondolom anyagilag sem álltok túl fényesen, hogy legyen miből utazni. Ez pedig további súrlódásokhoz vezethet, hogyha te utazásra költöd a pénzt, akkor ők úgy érezhetik, hogy te felesleges dolgokra költesz. Sajnos ezeket az értékrendi vitákat előbb-utóbb meg kell majd vívnod a szüleiddel, ha nem tudnak/akarnak támogatni.


Viszont nem kell a pillanatnyi helyzetedben megrekedni. Tanulj, képezd magad, hogy minél versenyképesebb szaktudásod legyen, minél jobban tudj keresni. Ha megkerested a pénzt, amire szükséged van, a szüleidnek sem lesz beleszólása, hogy mire költöd.


Ahogy írták, barátokkal, iskolatársakkal, bárkivel utazhatsz - sőt akár egyedül is lehet, (relatíve) olcsón is megoldható.


Sok féle könyv és egyéb dolog segíthet benne, hogy egy új, tartalmasabb életet élhess, mint eddig tetted. De a vágyak, igények és elvárások feltüzelése helyett érdemesebb azzal kezdeni, hogy a tudásodat és a megélhetésedet megalapozod.


Bármilyen szakmát választasz is, érdemes a pénzügyekről, gazdasági kérdésekről is minél többet elsajátítani, hogy minél eredményesebben tudj bánni a meglevő pénzeddel, minél jobb anyagi döntéseket hozz és minél többet tudj belőle kihozni a jövőben. Ehhez a kiszámoló blog és YouTube csatorna egy elég jó kiindulópont.


Az utazások és annak anyagi oldala témájában szerintem elég jó könyv Backpacker Boritól a Hogyan menjünk világgá.

júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Utazgatni pont most vagy a legjobb korban. Én csak kicsit vagyok nálad idősebb (25) de pont 21 körül kezdtem el szülőktől kívül menni nyaralni, pedig tanulmányi ösztöndíj volt a fő jövedelmem. Ilyen fiatalon, ha nem vagy túl igényes a szállásra, vagy kemyelmetlensegre, fillérekért lehet utazgatni innen Európa közepéről. Kezdj mondjuk Prága, Krakkó, Graz, ilyenekkel, ahova pár ezer forintért kivisz a vonat és az ottlét se drága.
júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!