Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ennyire zs kategóriásnál...

Ha ennyire zs kategóriásnál is rosszabbak vagyunk fociból, akkor mi a frásznak költünk ilyen r*hadt sokat a focira, stadionokra, sportra stb.?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, hogy a magyarokra vagyok elég dühös. Csakis mi vagyunk a hibásak a kiesésért. Az angoloknak és a portugáloknak is mindegy volt, hogy hogy játszanak, hisz mindenképpen továbbjutottak, nyilván nem a legerősebb, top csapatukat küldik Szlovénia, meg Grúzia ellen, hanem valami tartalékosat sérülésekből gyógyulgató tagokkal (lásd: most a portugál csapat). Mindegy nekik, akármennyire is kikapnak, akkor is továbbjutnak. Nem kockáztatják, hogy valaki éljátékos, fontos alak lesérüljön, hogy ez majd a valóbban számukra is fontos mérkőzéseken a hátrányukká váljon... De még egy tartalékos csapatnál sem kockáztatnák a sérüléseket. Nyilván majd ezek a hatalmasságok miattunk fogják a saját győzelmeiket és nyereségeiket kockáztatni... Naiv gondolat. És egyáltalán nem szemetek, mert nem nyertek.


Nekünk kellett volna legalább egy döntetlent játszanunk Svájc ellen, nem pedig kikapnunk 3-1-re. A németekkel szembeni vereséggel ki is egyezem, bár egy kisebb vereséget vagy döntetlent ott is ki lehetett volna hozni... Volt már ilyenre példa.


De ez engem nem is bosszant. Az bosszant, hogy mindezek alapján a grúzok, a szlovénok, a svájciak és kb. mindenki más is jobb nálunk fociban. DE azért nálunk épült stadion Felcsútra, meg Csajágaröcsöge-Alsóottlakapusztára. Szintén nálunk mennek a milliók, milliárdok a futballegyesületeknek. Nálunk emelik a testnevelésórák számát az oktatásban minden más tárgy rovására. Mi teszünk meg vagy próbálunk meg tenni polgármestereknek egykor sikeres sportolókat. Szintén csak mi pénzeljük a mindenféle magyar futballegyesületeket a világ körül... Mindez a mi pénzünkből. Ennek ellenére még a szovjet utódállam Grúzia, alias Georgia, meg a kis ártatlan szomszédunk, Szlovénia is jobb nálunk. Más sportokból (pl. úszás) elvileg jobbak vagyunk, ha nem próbáltunk volna meg ott is kiöregedett versenyzőt olimpiára küldeni.


Szóval nekem egy kicsit ez cs*szi a csőröm: mi kullogunk szinte leghátul (a jóval mögöttünk lévő Svájc kiporolt minket, a szintén mögöttünk lévő Skóciával szemben az utolsó pillanatban húztunk be egy gólt) fociból, de azért a mi pénzünk megy a stadionokra... Anno az aranycsapatnak nem voltak százezres stadionjai, hanem a mezőn játszottak a srácok... Meg az, hogy próbálunk a nagy élsportoló nemzet képében tetszelegni, annak ellenére, hogy a mostani eredményeink nem erre utalnak.


Félreértés ne legyen: nem a fiúkra vagyok dühös, nem az ő eredményüket kicsinylem le. A dolog ennél sokkal komplexebb. Mindenkinek lehet rossz napja, szép az is, amit eddig hoztak. A gond inkább a társadalmi hozzáállással van.


Bocsánat, ha kicsit ingerültebb voltam. Kicsit fárasztó napom volt.


Mit gondoltok?


U. i.: Nem tudom, hogy jó kategóriában vagyok-e. Lehet hogy a sport, a politika vagy valami más jobban illett volna, de a kérdés mindhez kötődik, ezért írtam egy ilyen köztes mezőbe.



jún. 26. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
tl;dr: mert a nemzetvezetőnek ez a kattanása. Minden viszonyítás kérdése, inkább szórják fociba, mint hogy pl. ultrakeresztény vallás fanatikus vagy szélsőséges militarista ország lennénk, mert a főni ezekre izgul és erre a képre próbálja a társadalmat is formálni. Inkább épüljön stadion, mint lenne kötelező vallásoktatás és templomba járás és a törvények bibliához való szó szerint kiigazítása; vagy a lakosság harmada katona, mint észak-koreában. Vagy hasonló példák bármilyen végetből, amivel el lehet nyomni az embereket. Ez a kis foci mánia legalább békén hagyja a többieket, és fontosabb dolgokra tudsz koncentrálni helyette (oktatás, egészségügy, demokrácia, létbiztonság, pozitív jövőkép hiánya).
jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert a legtöbb ember focib.zi köztük a vezetőink is. Mennyivel hasznosabb dolgokra lehetne elkötelteni azt a rengeteg pénzt. Ha minden más rendben lenne, kórházak, oktatás, utak stb. akkor lesz.rnám, hogy mennyit b.sznak el rá. Elbasz.tt pénz a semmire...
jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert Vityesz foci mániás. Már gyerek korában is az volt. A saját mániájára költi a pénzt. Ha a ping-pong lenne a favoritja, akkor arra szórná el.
jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Cirkuszt, kenyeret. A foci egy olyan közösségi, fizikai és a szurkolàs egy olyan szellemi tevékenység ami a nép hatalmas részét elfoglalja, izgalmat, közös beszédtémàt, összetartozàs érzését, és közösségi élményeket ad. Ha nem lenne, akkor lehet észrevenné a nép a nyomoràt.
jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt mert viktor szereti a focit, másrészt mert a klubokon és beruházásokon keresztül csomó pénzt lehet jóbarátok zsebébe folyatni.
jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
NEM tudlak sajnálni, ha képes vagy agyvérzésig idegeskedni egy falábú csipet csapatért! Jó szurkolást! :)
jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ja Viktor szereti a focit.


Magyarországon akkor is érdemes focistának elmenni ha sz**arok vagyunk mert jól fizet.

jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A köpcös mániája a foci, ezért nyomatja bele a pénzt, ezért öntötte stadionokba is (abból úgyis tud a slepp is szépen zsebre tenni). Semmi több nincsen benne. Szomorú, hogy az értelmes dolgok helyett (oktatás, egészségügy, utak állapota, csak pár a sok közül) ilyenekre ment el az a temérdek sok pénz.
jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Focival,stadionnal lehet szépen tisztára mosni a pénzt.
jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!