Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy érzi magát az akinek van...

Hogy érzi magát az akinek van adóssága és nem adja meg? Milyen érzés nem megadni adósságot? Főleg ha nincs miből.

Figyelt kérdés

Ismerősöm tartozik es csodálkozom hogy nem sül le a pofája, mindig újabb hazugságokat talál ki logikatlanul.

Mit tegyek hogy érezze magát szarul es adja vissza?


jún. 10. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Erre élvez, hogy látja, hogy szenvedsz, és van egy kis hatalma feletted.

Már ez önmagában megér egy jobbfajta fizikai sanyargatást. Csak 8 napon belül legyen a sérülés.

jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Én csak azt tudom, hogy aki nekem tartozott már fél éve,az fájdalmat és szomorúságot érzett miután találkoztam vele az autóhifi üzletben.
jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
91%

A normális ember szarul érzi magát és törekszik a törlesztésre ahogy telik tőle.

Viszont vannak olyanok akik a legnagyobb természetességgel nem fizetnek vissza semmit és ettől nincsenek álmatlan éjszakáik. Érzéketlenek, az zaklatná fel őket ha valakinek a szemük előtt vágnák el a torkát, kivéve ha a sajátjuk lenne az. Nem hiszem hogy ezzel bármit is lehet kezdeni. Az ilyen embert meg kell vetni és messze elkerülni.

jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"Mit tegyek hogy érezze magát szarul es adja vissza?"

Semmit nem tudsz tenni ha nem volt szerződés, max annyit hogy megtanulod hogy senkinek nem adsz kölcsön soha többet, bármit is ígér.

jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
85%
3.-as javítok: "az se zaklatná fel őket"
jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Katona Dius ***** válasza:
85%

Nem tudsz tenni semmit, ezek az emberek úgy vannak vele, nekik eza pénz jár, még te vagy a fsz, amirt vissza merészeled kérni.

Ugyanúgy a hitel a szar köcsög, amiért el merik árverezni a fejük felől a házat, aminek a hitelét évek óta nem fizették.

Pont tavaly volt, hogy a szomszéd feje fölül elárverezték a házat, mert nem fizetett se hitelt, se közüzemi számlákat, mert úgy volt vele, neki ez alanyi jogon jár. El is árverezte a bank. Az új tulaj meg szívta a fogát, mert úgy hagyták itt a házat, hogy kibontottát az ajtókat, ablakokat bosszúból.

jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Az átlagos kuncsorgó ezt nem kitervelten csinálja, pont ellenkezőleg. Olyanok, mint a gyerek: vágynak a biciklire, és megígérik a kitűnő bizonyítványt, meg az egész héten mosogatást, ha már most megkapják. Aztán amikor megvan a bringa és ülnek a matek felett, akkor elszáll a lelkesedés. Amikor pedig szembesítik őket az ígéretükkel, akkor jön a hiszti, meg a mellébeszélés.


Ha belegondolsz, pontosan ugyanazt csinálják, amit a kölcsönkéréskor. A túlzott eladósodásnak pszichológiai előfeltétele, hogy az ember ne foglalkozzon a jövővel. Impulzívan kölcsön kérni, és szánalmasan hazudozni pontosan ugyanaz a megküzdési stratégia: bármi áron túlélni a pillanatot, és elhalasztani az elszámolást. Aztán majd lesz valahogy.


Ezt a folyamatos halogatást úgy kell nézni, mint a narkót: az adott pillanatban megoldja a bajaidat, de a jövőben újakat teremt a meglévő mellé, és emiatt rászokik az ember. Mivel nem tudod behajtani a pénzt a haverodon, valószínűleg idővel leírod, mint veszteséget és tanulópénzt. Ő meg leír téged, mint veszteséget. Ő van rossz úton, de a lejtő, amin halad elég hosszú, sokáig halogathatja a szembenézést.

jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7# az a baj hogy szerintem ez kitervelt volt. Már előre tudta hogy nem fogja visszaadni. Es az a baj hogy 1 hónapon belül ö a férje a gyereke mind betegek voltak. Es mindhárom esetben én segitettem nekik. A sürgősségire vittem, a gyereket elhoztam a kórházból stb.

Vhogy úgy érzem hogy ezzel magukat büntetik mert elveszitenek egy barátot aki ott volt mellettük a bajban es ez sokkal nagyobb érték mint a pénz.

Én sportoltam magamnak időt mert feleslegesen nem töltöm többé, nyilván zavar hogy nincs meg a pénz, de azt hiszem innentől az ők széthullásukat fogom látni lejátszódni, egyszerűen nagyon szépen belevezettek ebbe a "csapdába" ami tulajdonképpen az ők vesztünk, mert hó végén vhogy sosincs pénzük.

jún. 12. 20:44
 9/14 Katona Dius ***** válasza:

Arra készülj fel lelkileg, hogy ha segítséget kérnek és megtagadod, akár a vissza nem fizetett tartozásra hivatkozva, teljesen mindegy mi van,te leszel beállítva szemétnek.

Amúgy meg igaz a mondás, ha el akarsz veszíteni valaki, adj neki kölcsön.

jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
#8, miből gondolod, hogy kitervelt volt? Mármint nem vitatom, csak érdekel, mire alapozod.
jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!