Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatalok, ti nem tartjátok...

Fiatalok, ti nem tartjátok néha kilátástalannak a jövőtöket?

Figyelt kérdés

Hogy például miből lesz saját lakás/ház, miből lesz elkezdve a saját élet. Főleg akinél nincs "hátszél" például örökölt ingatlan vagy egy családtag nem tud besegíteni pár tízmillióval. Manapság már a jól keresők sem tudnak annyit félre tenni hogy rövidebb időn belül nagyobb összeget tudjanak össze spórolni, egy bérminimumért dolgozónak pedig szerintem közel az összes bérét felemészti a megélhetés. Talán az albérlet lehet opció csak ugye az meg mégsem saját és plusz havi költség a megtakarítható összegből.

Fiatalok, ti hogy látjátok?



jún. 3. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Szavazz a Fityeszre, hogy ne háború legyen, hanem béke!
jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 XD mert ugye a békéből fog megélni az ország....
jún. 3. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem irigylem a mai fiatalokat egyáltalán, bár azért én sem vagyok még öreg és nekem is nehéz például a saját otthon megteremtése 30x évesen. Pedig nem élek nagy lábon...
jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem, mert Ausztriába költöztem.
jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Majd ha egyszer örökölsz.

Már ha van mit, van, aki semmit.

jún. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hogy pont most adja fel ezt a kérdést,a napokba pont erről beszélgettem a haverjaimmal.


Nos,de,sokan kilátástalannak érezzük,mi már úgy fogalmazunk "nekünk már nyugdíjjunk se lesz"


Hogy mitől érezzük kilátástalannak?


-Nincs egy stabil,jövedelmező munkahely,mert mi fiatalok oda megyünk ahol többet ajánlanak de eddig csak megélhetlen bérek vannak


-Nincs stabil,párkapcsolata az embernek,mert manapság az emberek nem tudják mit akarnak,illetve sok az elvárás


-Félretenni,megtakarítani,ilyen bérből nem lehet,mert hónap végén

-Nincs mire tervezni,mert az sose úgy fog alakulni,mindig lesz valami amiért hozzá kell nyúlnod.


-Az ingatlan árak,az albérletek megfizethetetlen áron a magasban vannak,egyedül az ember nem tudja fenntartani,legalább kell egy plusz ember hogy bírjad


-Ahhoz hogy valahogy előrébb juss,legalább fél milliót kéne keresnie az embernek


Ha nincs háttered,nincsenek gazdag szüleid akik támogatnának,akkor bezony,ilyen bérekkel nehéz megélni.


Az lehetséges hogy szüleimmel élek,de nyilván adok a rezsibe,vannak költségeim nekem is,sok munkahelyet megjártam,de sajnos a bérek sose voltak kedvezőek.


Örökölni?

Adósságot,meg a házat amiben élek azt lehet,de ennyi.


Úgy érzem magam,mint ha egy mókuskerékben lennék,egy ördögi kör,megjön a fizetés,a megélhetéshez költesz,és ennyire elég,ahhoz hogy külön èletre költsek,sok pénz kéne,és nem csak én vagyok így,úgyhogy itt nem érdemes jövőt tervezni,lesz ami lesz,éljünk.

jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

De. De màr leszrom. Szabadsàg egyik formàja hogy nincs mit veszteni, nincs mivel zsarolni. Életem tudjàk még kioltani, de szuicid hajlamaim is vannak, szóval az se annyira fenyegető. Utcàra tudnak kitenni, de ott is voltam màr, túlélem. Amúgy annak élek ami épp viccesebb.

1-esnek: Fideszre nem szavazok mert hazug tolvaj gcik. Magyar Péterre fogok. Ő is gci, de ha ő nyer akkor legalàbb vicces lesz ahogy a fideszesek hisztiznek. Emiatt megéri. Plusz a fidesz nyomja tele a youtube-ot reklàmmal amikor zenét akarok hallgatni. Azt a kis megmaradt örömömet is késleltetik. Szóval kiszphatjàk a fszom, arra szavazok aki épp ellenük megy. Majd ha leàllnak, az aktuàlis politikusaik elhunynak a gcibe és eltelik még 12 év akkor újból àtgondolom. Amúgy meg nagy béke az amikor becsicskítanak az oroszok és veztőnk szpja a putyin fszt. Nagy béke. Gondolom beköltözök hozzàd, hivatlanul, fenyegetőzve, akkor is türnéd mint a jó gyerek.

jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem néha, hanem minden nap minden percében. Teljesen esélytelen hogy valaha házat tudjunk venni, pedig az átlagfizu felett keresünk és nem élünk nagy lábon.
jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Elég sokszor én is ezt érzem.

Élhetetlen az ország, (többek közt) mivel alapból minden irracionálisan drága, mellé pedig szánalmasan alacsonyak a bérek, és egyiknél sem várható, belátható időn belül legalábbis, pozitív változás.

Egyre több helyen tapasztalom azt, hogy hiába van meg a kellő (gyakorlati) tudásom egy állásra, pozícióra, mégis azt választják, aki valakinek a valakije. Így meg végképp nehéz elhelyezkedni.

Emberi kapcsolatok terén sem túl pozitívak a kilátások. Nagyon sok az érdek és/vagy felületes kapcsolat, aminek meg sok értelmét én nem is látom. Párkapcsolatot is hatványozottan nehezebb mostanság találni, kialakítani, fenntartani.


A másik meg.. ha végre sikerül kicsit kitörni valamilyen szinten, fixen lesz ott legalább egy valaki, aki azon fog ügyködni, hogy ellened dolgozzon. Pl. gyakorlaton voltam a közelmúltban, és a munkám minősége, a megbízhatóságom miatt, hamar olyan dolgokat is végezhettem, amik nem épp gyakornoki szinten vannak, hanem magasabban. Amint erről a régóta ott dolgozók értesültek, rögtön pletykálkodni, áskálódni kezdtek ellenem. Én pedig (magam is meglepve), kiálltam magamért, és csak a többedik ilyen után hagytak békén.


Szóval érvényesülni is nehéz, segítség, megfelelő kapcsolati rendszer nélkül meg egyre jobban közelítünk a lehetetlen felé. Kis túlzással.

jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen a kapitalizmus, fűszerezd meg egy jó adag korrupcióval.
jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!