Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gondolja az idősebb...

Miért gondolja az idősebb generáció hogy a fiataloknak jót tenne ha visszahoznák a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Rengeteg 40-50-60evessel dolgozok együtt akik megvannak győződve hogy a mai tiszteletlen fiatalokra rá férne a sorkatonaság. Kérdem én látva az ő korosztályukbol kikerült részben alkoholista lecsúszott nőverő férfiakat látva, hogy pontosan miért is gondolják hogy az mindent megoldana?
jan. 21. 08:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

Vagy azt, hogy ő nem élhetett így, "visszapofázva". Úgy, ahogy ő akart, hanem mindig megmondták neki. És most kivetíti ezt másokra. 🤷

Ez is egy nézőpont.

jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#1 csakhogy ezt a szülőnek kellene megtanitania a gyerekének
jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#11 mert a mai világban lehet úgy élni, ahogy akarsz? A munkahelyeden azt csinálsz, amit akarsz, nem kell időre bejárni, nem kell elvégezni a feladataidat, nem kell szabályokat betartani? Ugyanúgy szükség van fegyelemre és szabályokra a mai világban, mint régebben. Annyi, hogy most jogod van kimenni tüntetni, ha valami nem tetszik. De hogy annak mennyi foganatja van, azt inkább hagyjuk😂
jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. De az elme gátol mindent. Nem kell munkahelyen dolgozni. Megtalálhatod, amit szeretsz.
jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a tipikus esete a ,,mert az én időmben" nek.

Ha körülnézel a sorkatona korosztályban akkor a valóság nem azt tükrözi hogy bármivel jobbak lennének, ugyanúgy lehet találni kedves, fegyelmezett, normális embereket és igazi fszkalapokat akik mindenbe belekötnek.


Szerintem sok esetben a sorkatonaság inkább negatív volt mint pozitív, gyakorlatilag rabszolgaként kezeltek felnőtt embereket. Édesapám pl akkor volt katona mikor a nővérem megszületett, a kb 2 év alatt alig látta az első gyerekét, édesanyám pedig egyedül vihette a háztartást 0 segítséggel.

Tisztek gyakorlatilag fitoktatták a rangjukat és megcsináltattak az emberekkel dolgokat mert úgy volt épp kedvük. Mintha valamilyen rossz egyetemi gólyaavatáson lennél évekig.

jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
jan. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9

"Tisztelet csak annak jár, aki a viselkedésével kiérdemli"


Így van

Egy alapvető udvariassági etikett alapú tisztelet jár mindenkinek de akivel gond van annak semmilyen tisztelet nem jár a továbbiakban a részemről

jan. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a katonassággal van így.


Ha jól megfigyeled a magyar társadalmat, láthatod, hogy az 50 feletti generáció tele van löttyedt, lepukkant szájhőssel, akik nem igazán találják helyét a mai világban, meglehetősen tájékozatlanok, ezért jobb híján olyanokkal áltatják magukat, hogy a mai fiatalok lusták blabla, jót tenne nekik a katonaság” és folyamatosan nosztalgiáznak.


30-as vagyok, és őszintén szólva nem sok értelmes dolgot hallottam az idősebb generációtól, a nagyképűsködés, szövegelés nagyon megy nekik, de ezen kívül semmi.

Ez kb. olyan, mint anno egy 50es női főnököm egy alkalmi munkánál. Kb. 100 kg volt, volt egy érettségije és egy irodában végzett elég egyszerű dolgokat, aztán posztolgatta facere, hogy milyen lusta, semmirekellő a fiatal generáció :D

jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A krumpliorrú, lapátkezű ratkó gyerekek nagyon tudják osztani a fiatalokat! Hallottam már egyet-kettőt! Ők maguk a megtestesült Superman!
jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem minden idős gondolja úgy. Csak az igazi tajparaszt alkesz suttyók vélik azt, hogy igenis kell a katonaság, de hogy miért, azt ők sem tudnák megindokolni, ennek ellenére ordenáré módon habzó szájjal üvöltik. Én még egy normális embertől sem hallottam, hogy kéne sorkatonaság, mindenki tisztában van vele, hogy annak ideje lejárt.
jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!