Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hallotatok már ilyenről, hogy...

Hallotatok már ilyenről, hogy kocsma bezár, mert nincs vendég?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet látok ilyet, hogy a városban ez az ivó is bezárt, meg az az ivó is. Unokatesóm is kocsmát üzemeltetett és ő is mondta, hogy becsukja. Nincs vendég. Régebben egy fix közösség akár egy faluban, akár egy lakótelepen, itt jöttek össze. Egy közösségi tér volt. Mindig volt ott 1-2 ismerős. Péntek este csocsó bajnokságok, közös meccs nézés stb. Egy ideje én már nem járok kocsmába, mert megnősültem.

Rokonom azt mondja, hogy ez a kemény mag már nincs meg. A nagyon alja közegekben, igaz hogy még ha kaja nincs is, de piára fussa, de már azok se kocsmába járnak.

A prolik inkább megveszik az olcsó piát a hiperekben, azt otthon iszogatnak. Abból hogy néhány nyugdíjas beül egy sörre, abból nem lehet fenntartani. Már a melósok se ugranak be egy kávéra reggel, azok is inkább termoszba viszik, hisz úgy olcsóbb.

De ezt egyszerűen nem akarom elhinni. Az éttermekben meg vendéglátóhelyeken, folyamatosan azt látom, hogy telt ház van.

Tényleg a vendéghiány miatt zárnak be a kocsmák?



2022. dec. 19. 13:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10


Ez így nem teljesen igaz. Aki alkesz, az megveszi a Tescoban, dohányboltban azt otthon piázik vagy a haveroknál, a parkban stb.

De a kocsmák, mint vendéglátó egységek az üzemeltetőnek megélhetést adott. Plusz még egy közösségi hely is volt, mondjuk egy faluban.

2022. dec. 19. 15:55
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki településen is bezárt a közelmúltban kettő, pedig itt volt 4-5 kocsma, 1400 fős településen. Egymás mellett volt évekig kettő kocsma +1 vegyesbolt. :D És megéltek.



Azért az italkimérésben nem találok akkora értéket, hogy sajnálnom kelljen, amiért bezárnak.


Budapesten a nagyok biztosan megmaradnak: fröccsterasz, akvárium stb. Oda presztízs elmenni sok fiatalnak, igaz ott egy pohár sör kerül 1200ba. :D


10-12 éve, amikor egyetemre jártam, sok időt töltöttünk ilyen helyeken, akkor minimális különbség volt egy bolti dobozos sör és egy kocsmai csapolt között. Most már a többszöröse. Nem is szívesen megyek már ilyen helyekre. A Repoharas baromságot egyenesen bojkottálom.

2022. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2: De a Pista néni még működik! :D
2022. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Faluban teljesen más az élet, minta városban, - ezzel senkinek, semmi újat nem mondtam.

Egy kicsi falu hogyan is épül fel?

A központjában ott van egy templom, mellette 200 méteren belül a kocsma, a posta és legalább egy közért a "központi buszpályaudvarral", - amelynek jobb esetben vonzata volt egy trafik vagy/és büfé!

Nos! A posta éppen most rúgja az utolsókat...

A hitélet olyan, amilyen, - faluja válogatja!

A buszok menetrendje - kevés kivétellel - egy busz zöld hajnalban és egy kora délután, ill. kora este.

A közértet, - szerencsésebb esetben közérteket - haza vágták azok a multik, amelyek elszipkázták a fiatalságot a falvakból.

A földeken egyre kevesebben dolgoznak, mert a gépek, a vegyszerek is egyre korszerűbbek, az eu pedig fizet (!) azért a gazdáknak, hogy NE (!) termeljenek. -Ez nagyjából abba az irányba mutat, hogy a fiatalokon kívül az aktív munkára képes, de már korosabb korosztályt is ellehetetlenítve arra kényszerítettek tömegesen embereket, hogy a városokba költözzenek, ahol nagyobb az esély a megélhetésre, mint az elnéptelenedő falvakban.

Akik a falvakban éldegélnek még, azok meg otthon megtermelik vagy bizniszelik szomszédokkal a folyékony tudatmódosító szereket.

A fentiek árnyékában nem alaptalanul merül fel a kérdés:

Kinek és mire tartsanak fenn kocsmákat - pláne azzal a háttérrel, hogy mindennek csak felfelé megy az ára és hülyére van adóztatva?


Erre mondják azt sokan, hogy inkább petróleumot isznak otthon...

2022. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nálunk már évekkel ezelőtt bezárt.
2022. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagy kocsmázósok lassan kihalnak, meg inkább otthon isznak az emberek. Plusz ugye ott a megemelkedett rezsi és bérköltség is.

Étteremből is sok bezárt, mert nem tudják kitermelni a megdrágult alapanyag és rezsiköltséget.

2022. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

14.


Én erről nem tudok, sok EU-s pályázat pont azért van, hogy termeljenek, és ne legyen vidéki elvándorlás. Mert elég nagy az elvándorlás, de nem azért, mert az EU fizet, hogy ne termeljenek. :D

Amerikában van ilyen megoldás, de ott elég racionális okai vannak. Ha minden gazda termelne, a legtöbb gazda tönkre menne, ami azt eredményezné, hogy pár év múlva nem lenne, aki termelne...


Földet művelni egyrészt nem éri meg. Szörnyű az időjárás, ami miatt nehéz termelni. Az olcsóbb Ukrán, áru kiszorítja a hazait. Pl. mifelénk elég sok málnaültetvény volt, most nulla. Az éghajlat szárazabb lett, nem marad meg, vesződni vele meg azért nem érdemes (öntözéssel), mert nem tudod annyiért eladni, amennyiért megérné.

Sok fiatal meg inkább kimegy dolgozni nyugatra, ahol többszörösét megkeresni egy itteni szakmunkás fizetésnek. És ott be is jelentik. :D

Vagy elmegy egyetemre, és irodai munkát akar végezni.

-e

Termelni már nagyüzemben éri meg, több hektárral, és gépesítéssel. Ennyi meg nagyon sok embernek nincs. Azok az idők elmúltak, hogy majd a kis 1 hektáromat kézi erővel megművelem, és eladogatom a kukoricát, paradicsomot, hagymát. Méretgazdaságosság miatt nem éri meg, ill. magas alternatív költséggel, aminek meg nincs értelme.



A COVID, a magas ingatlanárak, és a családtámogatások is átalakították a vidéket. Itt 19 előtt tele volt üres házzal a település, most minden fullon. És úgy látom, a gyerekes költöztek ide, az idősebb kocsmába járós réteg már kihalt. A gyerekek még nem járnak kocsmába. De esélyes, hogy nem is fognak.


Egyébként a templomok, egyházak is kínlódnak, mert alig van már hívő, aki elmegy vasárnap a templomba.

2022. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, amiért én diák koromban munka nélkül be tudtam ülni kocsmába, most pedig dolgozó felnőttként nem tehetem meg.


És rajtam kívül vannak még ezzel így egy jó páran.

2023. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam végig a válaszokat, és sokat lehetne erről beszélni. Talán a régi Indexen volt még erről egy cikk, hogy miért is zárnak a be a kocsmák.

A fő ok az volt, hogy az emberek elszegényedtek, és a kocsma járó réteg meghalt.

Ezt meg is tudom erősíteni, mert fősuli után visszaköltöztem vidékre. A kocsmák 90%-a bezárt, és teljesen eltűnt az a réteg, illetve van, aki boltban megveszi a piát és otthon megissza, de jóval kevesebb ilyen típusú ember van, mint régen.

2023. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon összetett kérdés, sok oka lehet egy kocsma bezárásának:

- megveszik a boltban, és otthon isznak inkább az emberek

- trógerek megveszik a boltban a tüskét, sört, és ott előtte iszogatnak, vagy konkrétan a munkába elviszik

- kihal az az idősebb réteg, aki hagyományos kocsmákba járt

- covid alatti bezárás hatásai, tönkrement a tulaj, vagy csak elszoktak az emberek a kocsmázástól

- rezsiköltségek, bérleti díjak növekedése

2023. jún. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!