Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen (ókortól kb. 18-ik...

Régen (ókortól kb. 18-ik századig) hogyan étkeztek az emberek?

Figyelt kérdés

Van esetleg erről valami illusztris könyv, vagy még jobb, dokumentumfilm? Vagy weboldal ilyesmi? Kíváncsi lennék, mit és milyen mennyiségben, milyen rendszerességgel ettek az emberek, és még a módja is érdekelne.


Sok helyen pl. a nagy királyi lakoma ábrázolások szerepelnek, ahol aztán mai szemmel nézve lehetetlen mennyiségű étel volt egy-egy alkalomra.


De a hétköznapok?


2022. aug. 1. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez idő, ország, kultúra, társadalmi rang és történelmi helyzet függő, egy ilyen nagy korszak ilyen sokszínű ágáról nem lehet általánosan beszélni.
2022. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 akkor ha van egy adott korról ismereted, szívesen venném ha írnál pár sort :)


Igen, azt nem írtam hogy elsősorban Európa érdekel, itt országokon belül olyan hatalmas eltérések csak nem voltak, más földrészek lakóinak szokásaihoz képest.

2022. aug. 1. 10:00
 3/5 Shaddark ***** válasza:

Az sem mindegy hogy kinek főztek...

Egy királyi udvarban teljesen más ételek készültek mint a köznemeseknél, és ott is mások mint a póroknál.

Magyarországi szokásokról találtam egy sisszertációt (engem is érdekelt amúgy, akkor találtam) ez eléggé részletes és korok szerinti.

Füreder Balázs Gábor írta.

[link]

2022. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
-s +d
2022. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm! :)
2022. aug. 1. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!