Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "felnőtt társasági élet"...

NemaRendőrség kérdése:

A "felnőtt társasági élet" abból áll, hogy mindenki elmondja miket csinált a haverja még koliban laktak?

Figyelt kérdés

Részt vettem párommal egy céges rendezvényen, ahol semmi másról nem szólt a beszélgetés, csak arról hogy nagyobbnál nagyobb történeteket meséltek az emberek.

Párom ezt nagyon élvezte, én viszont hazajöttem (hétköznap lévén, alapból ez volt a terv).

Mikor itthon kérdezte hogy éreztem magam, elmondtam neki is ezt.

Azt mondta ilyen a felnőtt társasági élet.

Szerintem ez egy kiégett nyugdíjasklub volt.

A résztvevők 22-28 évesek voltak



2022. júl. 8. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2022. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Általában egy beszélgetés úgy alakul, hogy valaki felvet valamit és arról a többieknek is eszébe jut valami.

Ha téged ez nem érdekel, akkor simán el lehet terelni a beszélgetés fonalát azzal, hogy felvetsz egy másik témát, nem pedig duzzogva ülsz mint egy kuka.

Bocs, de inkább te tűnsz kiégettnek! Azt nem mondanám, hogy nyugdíjasnak is, mert akiket én ismerek nyugdíjasok, azok mind értelmes emberek és gyakran elég élvezetes velük a beszélgetés.

2022. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Hogy én mennyire ellenszenvesnek tartom, mikor valaki ezzel az "ilyen a felnőtt élet" szöveggel jön... Süt belőle az alaptalan lenézés és a leereszkedő hangnem. És nem, a felnőtt élet nem ilyen meg olyan, hanem az illető felnőtt élete ilyen, aminek az alakulásába ráadásul nagy mértékben volt beleszólása. Emlékszem, engem is hányszor oktattak ki erről különböző témakörökben és lám, én is felnőttem, mégsem élek úgy.


Másrészt mit nevezünk felnőttnek? 22-28 éves emberek papíron felnőttek, de nem nevezném őket tipikus felnőttnek, lévén a felnőtt réteg nagy része jóval idősebb náluk. Azért az még eléggé a pelyhes felnőtt kor, ahol még frissek az egyetemi élmények és nem szorította ki őket más szép emlék, élmény.


Bár a párod társaságával még viszonylag jól megúsztad. Én sajnos csöppentem olyan körökbe, ahol ez a kirakat-elitizmus volt a fő kommunikációs forma, minden társalgás arról szólt, hogy mindenki jól előadta magát, hogy mennyire iskolázott, gazdag és jó a magánélete, aztán a nagy verbális fenékpolírozás után elégedetten mentek haza. Számomra borzalmas volt, pedig nem éreztem magam a tápláléklánc alján. Egyszerűen ellenszenvesnek tartottam és vakaróztam, hogy kioktassam őket, amit végül nem tettem (voltak témák, amikről hatalmas hülyeséget beszéltek, de nyilván kényszeresen történelemről meg irodalomról kellett beszélni, mert az olyan fancy).


Egyébként mi is hasonló korosztály vagyunk, mi általában nem sztorizgatunk, hanem az aktuális eseményekről beszélünk. Filmekről, hírekről, célokról, vannak teljesen random témák, amikre csoportosan rácuppanunk és mindenki megosztja a gondolatait (pl főzés, kirándulás, edzés)... Szóval azért viszonylag változatos. A kolis/egyetemista éveinket pedig többségünk igyekszik temetni. Nem tudom, nálunk valahogy az alakult ki, hogy ciki az ortó kolis rongálásokat meg szemétevéseket viccesnek tartani. Persze, jót röhögtünk egykor rajta, de már valahogy röhejesen érzem magam, ha annak a körnek a szlengjét használom egyáltalán...


Idővel ezek az emberek is át fognak alakulni, ha lesz más is az életükben. Viszont aki kolis volt és nagyon tanulós szakra járt annak azért jó pár évig ténylegesen erről szólt az élete. Unalmas a téma, de végülis érthető.

2022. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tökéletesen egyet értek veled Victa.


Mi is mindig aktuális vagy jövőbeli dolgokról beszélgetünk. Van hogy visszautalunk egy régi eseményre példa kedvéért, de elenyésző mennyiségben.


@2 próbáltam terelni a témát 2x, de mindig visszakanyarították. Annyira nem ismertem őket, így azért nehezebb számukra is érdekes témát felvetni.

A "kolitársam annyit ivott hogy x" témákból többet nem tudtam meg róluk, mi az ami érdekli őket, mi az ami nem, és annyira nem illik bele ezekbe a folyamatos egymásfelémondásokba az "amúgy mit gondoltok az aszályról/x részvényről/most kijövő barbie filmről"

2022. júl. 8. 09:24
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
A felnőtt társasági élet a vetítésről szól. 22-28 éves korban ez még nem annyira látszik, 30 felett viszont nagyon beindul: egymásra licitálva kérkednek az emberek azon, mijük és mennyijük van. Mekkora házam, mekkora autóm van, milyen jó a fizetésem, értelmiségi körökben mennyire van home office (akinek csak havonta egy napra is be kell menni, azt messze lenézik), hány százmilliós projektet csinálok, hány földrészen hány száz partnernél függ egyes-egyedül tőlem és csak tőlem az értékesítés, termelés vagy egyáltalán a cég léte, milyen cifra helyen voltam nyaralni, mekkora esküvőnk volt, milyen drága a szülész-nőgyógyász magánba', mennyire nehéz a kis Kevinkének ógermán kéttannyelvű bölcsődét találni, ahol órarendbe építve van lovaspóló és teljesen vegán koszt van - ezek a főbb beszédtémák. De a húszas években még csóróság van, ott nem lehet azzal dicsekedni, ki mennyit harácsolt össze, mert még semmije sincs a népnek. Na, ilyenkor jönnek az egyetemi történetek, a lényeg itt is az egymásra licitálás: mindenkinek van nagyobb, durvább, meredekebb sztorija - akkor is, ha nem igaz. Ha megfigyeled, ugyanazok tromfolnak az egyre hihetetlenebb ablakon kihányásokkal és kiesésekkel, akik majd 35 éves koruk körül azt fogják mindenkinek bizonygatni, hogy ők milyen sokkal gazdagabbak, mint mindenki más együtvéve. Egyszerűen ilyen a természetük: szeretnek ők lenni a középpont, a hét f***a arca.
2022. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem ebből áll, de most őszintén, egy sima beszélgetős céges rendezvényen mégis mi másról lehetne beszélni?


Nyilván nem Mensa konferencia lesz, hanem sztorizgatás.


Mondjuk szerintem az ilyen "sztorizások" az emberi lét alapjai. Nyilván ha van miről sztoriznod és nem csak otthon telik az életed 4 fal között. Én túrázni, kirándulni szeretek, végtelen mennyiségű történetem van, összes hasonló ismerősöm ilyen, hogy minden tárgyról, minden pillanatról beugrik valami korábbi esemény.

2022. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy mit értünk aktuális és jövőbeni dolgok alatt?


Én azt látom, hogy aktualitásoknál és jövőbeni dolgoknál hamar elkanyarodik a téma a politika és letargia irányába. Bár egy céges rendezvényen ha épp olyan cég akkor lehet a jövőbeni projektekről beszélni.


De ha választhatok, hogy Mucika álmodozását hallgatom hogy 2 gyerek, lakás meg kutya és előre eltervezett élet, vagy egy régi de érdekes sztori, akkor lehet a sztorit választanám.

2022. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
nem tudom, 30 évesen még mindig utálom az embereket és semmi vágyam nincs emberek közé menni, szóval nem kell hallgatni a fszságaikat :D
2022. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!