Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak engem idegesít az áldozat...

Csak engem idegesít az áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

Például amikor valakit cikiznek, bántalmaznak az iskolában, akkor néhány ember azt mondja, hogy biztos megérdemelte. Ezt azzal támasztják alá, hogy biztos van olyan tulajdonsága, öltözködési stílusa vagy tök mindegy, ami másoknak nem tetszik, valami amivel lehet b@sztatni a másikat.

Ez ok hogy valakinek az életét tönkretegyék? Ez engem krvára irritál. Mit gondoltok erről?


2022. jún. 29. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem gyakran mondok olyat, ami sokak szerint áldozathibáztatás.

Például:

Ha valaki elmegy otthonról, nyitva hagyja az ajtaját és még a járdára is kiírja, hogy 2 hétig nyitva a lakás és a fiókban van 2 millió ft kp, az ne csodálkozzon, hogy nem lesz ott, ha hazaér. És egyértelmű, hogy nem ő követ el bűncselekményt, de mindent megtett azért, hogy bekövetkezzen és nem tudom sajnálni.

Az iskolai bántalmazás más kategória, ha valaki erre vevő, meg fogja találni a másikban az okot rá. Van sapka, nincs sapka.

2022. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez az ország még a rendszerváltás után sincs semmire sem felkészülve. Itt van egy rakat pszichológus, az eredményük nagyon gyatra, nem beszélve arról, hogy az áldozatok sem mernek hozzájuk menni, mert a nép lenézi azt, aki pszichomukihoz jár. A pszichomukik meg nem megoldást adnak a zembereknek, hanem segítik az elakadást, de sokan ebből nem kérnek - itt a jobb pszichósok eredményeire gondolok.

Tehát egy 0:0 "játék" ez.

2022. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Csak engem idegesít az áldozathibáztatás?"



Csak engem idegesít, hogy az áldozat sohasem hibás semmiért?!

2022. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha egy gyereket elkezdenek piszkálni a suoliban azért mert szemüveges, vagy mert fogyatékossággal élő, arról nem tehet.
2022. jún. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hallottam már én azt pozitivista pszichológustól, hogy "mindenféle betegségből, fogyatékosságból meg tudod gyógyítani magad, ha igazán akarod", ez a kijelentés egy klasszikus, áldozathibáztatást generáló módon működik (véleményem szerint): "ha fogyatékos vagy vagy krónikus beteg, MEGGYÓGYULHATNÁL DE NEM AKARSZ, CSAK RAJTAD MÚLIK, DE TE NEM AKAROD!"
2022. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem csak téged.
2022. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!