Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak engem idegesít az áldozat...

Csak engem idegesít az áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

Például amikor valakit cikiznek, bántalmaznak az iskolában, akkor néhány ember azt mondja, hogy biztos megérdemelte. Ezt azzal támasztják alá, hogy biztos van olyan tulajdonsága, öltözködési stílusa vagy tök mindegy, ami másoknak nem tetszik, valami amivel lehet b@sztatni a másikat.

Ez ok hogy valakinek az életét tönkretegyék? Ez engem krvára irritál. Mit gondoltok erről?


2022. jún. 29. 17:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
14%
Igen, csak téged.
2022. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak gratulálni tudok barátom.
2022. jún. 29. 17:18
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ. Azért az áldozathibáztatások között is vannak különbségek.


Most (és leszögezem nekem semmi problémám a nőkkel) ha látok egy videót ahol egy nő ugat egy faszinak, meg 2-3x esetleg megüti és a pali megunja és leb.sz neki egyet, akkor ne jöjjünk már ezzel a “férfi ilyet nem csinál, erőszak tevő, undorító” jelzőkkel, mert nekem ettől forog a gyomrom.


Szóval függ attól hogy mi a kontextus.

2022. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 nyilván ez más
2022. jún. 29. 17:31
 5/16 A kérdező kommentje:
De bennem akkor is az lenne, hogy nőket nem ütünk, max ha testi fenyítést alkalmaz.
2022. jún. 29. 17:32
 6/16 A kérdező kommentje:
Le kell xarni, hogy mások mit mondanak, ennyi.
2022. jún. 29. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:

6


Tehát te szerinted amit tehet A azt nem teheti B?


Nos akkor ez esetben (és a te logikád követve) a nem népszerű ember is megérdemli hogy tönkreteszik az életét, hiszen miért nem sz.rta le hogy mit mondanak neki? Ha ilyen hülye hogy figyel rá és ezzel tönkremegy az élete akkor így járt.


Te ezt mondtad tulajdonképpen.

2022. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kérdező, hogy nehéz igazságot tenni. Ha mindig azt vágják az arcodba, amikor véleményt mondasz, hogy áldozathibáztató vagy, akkor az nem biztos, hogy jó.

Igenis beszélni kellene arról, az áldozatnak volt-e szerepe abban, ami történt, meg lehetett volna előzni, ha másképp cselekszik, stb, mert ez később másoknak segítség lehet. Pl múlt hónapban az erdélyi egyetemi oktató, akit megölt a pasija...

2022. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 én arra értettem, amit mondott a válaszadó, hogy ha lehurrognak egy palit, mert megütött egy nőt, hogy mit szólnak. Ezt kell lexarni.
2022. jún. 29. 17:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem is idegesített mindigis: "nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél", "vajon az áldozat mit tett hogy bántalmazzák", stb.

Van akit azért piszkálnak, mert szemüveges, van akit azért, mert fogyatékossággal élő... stb

2022. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!